Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • aDaM909

    tag

    Üdv mindenkinek!
    Telepítettem Windows 7 x64 professional-re WebMatrix 3-at, ami pedig – kötelezően- telepítette az IIS 8 Express-t.
    Azt szeretném elérni, hogy a WebMatrix 3-ban éppen belőtt (futó)site-ot más is lássa, aki beírja a neten (a böngészőjébe) az IP címem (és esetleg a szükséges port számot illetve-ha kell- a „/index.php-t” ).
    Amikor „fut” a site, akkor a saját böngészőmből így el tudom érni: http://localhost:8080/index.php, azonban a saját IP címemet (és a port számot, illetve az adott „index.php” fájlnevet) beírva nem. Tehát más sem látja a netről.
    A WebMatrix 3 nem választhatóan telepíti az IIS Express 8-at (vagy a 7.5 Expresst is, nem tudom, a WPI szerint mind a kettő fenn van). És ezt használja, nem pedig az eredendően a Win 7-en fenn lévő IIS 7.5-öt.
    Az eredendően fennlévő 7.5-ös IIS-t (ami szerintem alapból benne van a Win 7-ben, nem Express változat) kiiktattam a szolgáltatások be és kikapcsolásánál (Vezérlőpult\Programok és szolgáltatások\Windows szolgáltatások be és kikapcsolása\Internet Information Services checkbox).
    Próbálkoztam a WebMatrix-ban a Site beállításainál a 80-as portot megadni, de olyankor azt írja hibaüzenetként, hogy az használatban van. (Nem tudom, mi használja.)
    Az IIS 7.5 esetén szimplán a böngészőbe beírt IP cím megadásakor megjelenítette a mappájában megadott weblapot (vmi iistart.html, ha jól emlékszem).
    A WebMatrix – úgy látszik-, hogy a telepítője által feltelepített IIS 8 Express-t használja.
    Lehetőleg az IIS Express 8-at használnám, a 7.5-ösre nem térnék vissza, már csak amiatt is, hogy a WebMatrix is a 8-ast használja.

    [ Szerkesztve ]

  • aDaM909

    tag

    Közben kiderítettem, a 80-as portot a System használja 4-es Process ID-vel (ebből kettőt látok egyébként). A helyi port neve http.
    És szerintem ezért nem tudja az IIS 8 Express ezt a portot használni. (Mindez tehát Windows 7 x64 prof. alatt)
    Valaki?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák