Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • muszor

    tag

    Kis gyors tapasztalat vsonic vsd1 -ről. Gyári gumiharangokkal bkk-s hévre nem való. (A legnagyobbat használom. A dupla nem jó nekem. Továbbá kevesebb "élet" van a hangjában mint az s4 -hez kapott gyárilag kapott fülesben. Egyenlőre csak remélni tudom hogy az utóbbi csak bejáratás vagy jobb gumiharang kérdése.

    zsoltee

  • Tulku

    veterán

    Azt mondják egy új füles bejáratásánál 1/3 rész a fülesé 2/3 pedig a célszemélyé, ami ebben az esetben az agy (tudat) hozzászok(tat)ását jelenti az adott hanghoz. Normál esetben ekkor derül fény arra is, hogy szeretjük-e hosszú távon az adott fülest (hangot) avagy sem...ez persze sok más hangkeltővel is hasonlóan van.
    A Westone W4R-rel pont ugyanígy jártam...eleinte a W30 után ami egy lágy, enyhe V karakter (szerintem mélyközép kiemeléses és magasban visszafogott kissé...ennyi) kissé meglepett a "modora"...kíméletlen, bemutatja a hibákat, elemez, analitikus...rögtön eladóvá vált...

    Aztán úgy adódott hogy használnom kellett...2 hét után...átlendült...megjött a westone-os érzés...minden sima lett, éreztem milyen részletes, a tér teteje mennyivel jobban hallható, a zongorák, hegedűk magas hangjai sohasem voltak ennyire érthetőek...

    van tehát a 2/3-ban igazság...adjunk időt a fülesünknek, ne mondjunk róla negatív véleményt...neki is idó kell...nekünk is...és lehet hogy mi lassabban járatódunk be... :)

    Az már az egyéni tragédiám hogy beteg módon egyre nagyobb magasságokba vágyom - nem tudom mi ez, egy emlékkép hajszolása, berögzültség, vagy egyszerű idiotizmus...férfias játékként emlegetik sokan - de újra eladóvá vált, mert jövő hónap elején érkezik a NAGY Ő...persze ebből a topik is profitálhat, hallható lesz majd füles találkozón...

  • Strucc

    csendes tag

    válasz Tulku #57318 üzenetére

    Mennyire igazságod van!

    Én is teljesen így gondolom - nekünk is alakulni kell.

    De pl. a bejáratást nem lehet megúszni. Amikor az AKGt vettem, az eladó saját, már bejáratott darabja érzékelhetően szebben szólt. Csak később kezdett az enyém is olyan szépen muzsikálni.

  • monti0222w

    addikt

    Sziasztok, ma volt szerencsém megvenni egy SM E80 füles,, igaz egy darabig örlődtem az E50 és a E80 között, de végül is az E80 lett a befutó. Még bejáratás alatt van a füles, de így is kimerem jelenteni, hogy SM-k nagyon oda tette magát mind két füles esetében az E10-hez és az E30-hoz hasonlítva, csak hogy házon belül maradjunk. Viszont, ha mást is nézzünk pl:gr-07_t, úgy érzem, vele szemben is megállja a helyét, sőt basszusban túl is lépi, persze nem az E10 féle basszusra kell gondolni! A hangzás: mindenben fejlődött amiben hátrányban volt az E10 például, mindhárom tartomány megtalálálható, van tere, aminek a nem létét is kifogásolták egyesek az elődnél. Egyelőre ennyit tudok írni, de bejáratás után, persze többet is, ha kérdés van arra is szívesen válaszolok.

  • kemcso

    Ármester

    válasz RetepNyaraB #57539 üzenetére

    Nem lett nagyobb, hangzásban is előrelépett kiegyenlítettebb lett.

    (#57537) monti0222w köszi a beszámolót. Majd ha bejáratódott írhatnál, na meg a fülestalálkozóra ha tudod hozd el :)

  • contaxg

    veterán

    válasz BigBlackDog #57619 üzenetére

    Köszi, hogy kipróbáltad! Annyit hozzátennék, hogy ezek új, bejáratatlan fülhallgatók aminek a hangja változni fog. :)

    (#57611) vicze1
    A tenor egy azaz 1 armatúrás konstrukció(amit én kerülnék) a basso 1db dinamikus hangszóróval van szerelve.Ezért is lehet, hogy egy-két példány flexelhetett. Emiatt egy kicsit "koszosabbnak" tűnhet a hangja,de valószínűleg hallgathatóbb hosszútávon.

    #57618) Simi-San :R

    [ Szerkesztve ]

    A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

  • K1LLMy53Lf

    senior tag

    Visszavittem ma MM-be a "csodálatos" Monster Inspiration fülest, így már tudok róla őszintén nyilatkozni ;]

    Alapvetően értem én, hogy divatmárka (és/vagy) nagy márkanév, ezért ár/érték arányban nem a legjobb valami, mert megfizettetik veled a reklámköltségeket stb... de, hogy valami ENNYIRE rossz legyen? Komolyan, ha azt mondom rá, hogy egy kalap ürülék, akkor ezzel még dicsérem is.

    Elsőre, ahogy belefüleltem úgy voltam vele, hogy baromira túlárazott, erősen mélyorientált hangkép, de okés, mert nem ül rá mindenre, szeparáció is azért van, magasak mondjuk nem annyira, de kinek mi jön be.
    Próbálgattam az összes illesztékkel, amit adtak mellé (15pár egyébként, ha jól számoltam), ezek közül a fehér (talán foam) elég kényelmes volt, a többi szilikon/szilikon+gumi nem vált be. Volt amelyikkel eltűnt a basszus, de a teljes hangkép akkor sem volt az igazi.
    Hozzáteszem ebben a nyers formában jobban tetszett, mint a bejáratatlan momentum in-ear.

    Emiatt meg is hirdettem, hogyha valakinek ez kell, erre vágyik, ennyiért ajándék neki, én köszönöm, nem kérem.

    Aztán félreraktam az X2-vel és kapott 26óra+ burn in-t. (brown/pink/whitenoise)
    Másnap este, amikor már megvolt a válasz MM-től, h mehet vissza, gondoltam nem szenvedek vele tovább, de azért kíváncsi voltam hogy alakult a hangkép.
    Ahova "fejlődött"... Lehet én hallgattam bele rossz pillanatban, de... hihetetlenül rossz lett. Jóval több lett a basszus, de annyira, hogy mindent elnyom, szeparáció mintha nem is lett volna ebben a tartományban, totál mosott az egész. Erősen fülelve a többi tartományban kis szeparáció hallható, de a mély olyan szinten elnyom mindent, hogy szerintem a régi 1k HUF-os Pana earbud fülesem szebben szólt ennél...

    Ettől a ponttól kezdve már úgy voltam vele, hogy ezt (hiába eredeti stb) nincs pofám senkinek eladni. A hirdetést fent hagytam, hogyha valaki érdeklődik, akkor lebeszéljem arról, hogy ilyet vegyen. :)

    Persze pozitív dolgok is vannak: a füles minősége, szinte 100%ban masszív/profi konstrukció egy apró kivétellel... a kábele... a 200g-s fotópapír vastagabb annál a lapított kábelnél :) Illetve a kiegészítők. Ahogy fentebb említettem 15pár illeszték jár mellé, egy hordtáska, illetve egy masszív csipesz.

    Persze azért eléggé szubjektív dolog, hogy kinek mi a jó, milyen hangzást keres. Én elhiszem, hogy van, akinek ez kell, ugyanakkor szerintem az emberek 90%+, aki ilyen fülest használ csak képmutatásból dicséri.
    A fennmaradó résznek, aki viszont ténylegesen ezt a "hangképet" keresi azt javasolnám, hogy vegye meg randomra a legelső legolcsóbb fülest, amit meglát bárhol, nem fog mellényúlni vele :)

    Aki pedig mégis képes ilyet venni (akár még ezért, a kiárusított árért is), és megtartja, az meg is érdemli, hogy ennyit fizessen érte :)

    Egyébként az MM teljesen korrekt volt, kérdés nélkül visszavették, sőt a bolt vezetője kérdezte, amikor irta alá a papírt (mert oda kellett vinnem, hogy visszakapjam a pénzem érte), hogy pontosan milyen minőségi probléma van.. mondtam, hogy a hangja nem ér ennyit. Kérdezte, hogy mennyit? az Eredeti 70k-t vagy a kiárusított 20k-t. Mondtam neki, hogy természetesen a 20k-t, sőt még 5öt sem :) Mondta, hogy nem ez az első monster, amit a hangja miatt visszavisznek, de nem is fognak többet rendelni.
    Szóval teljesen pozitív hozzáállás szerintem :)

    Mindenesetre jó kis tapasztalat volt ez :)
    És most akkor eredeti terv: Zero Audio tenore/Basso :B

    [ Szerkesztve ]

    "...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

  • K1LLMy53Lf

    senior tag

    válasz vicze #57920 üzenetére

    hát nekem ugye nincs nagy tapasztalatom fülesekkel, illetve én még "nyersen", bejáratás nélkül hallgattam, és akkor nem tetszett a P3hoz képest nagyon (amiben viszont már akkor volt 40h+ burn-in), viszont joker head-fin egész jó pontot adott a hangjára, ezért teszem hozzá mindig, hogy számomra nem szól jól. (még akkor is, hogyha ehhez még hozzáveszem a monster inspiration iem "kalandomat", ahol saját bőrömön tapasztaltam, hogy mennyire durván túláraznak dolgokat a neve miatt:B)

    "...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

  • f4lcon

    őstag

    oké, elkezdenek szivárogni a korábban megrendelt kínai fülesek. elsőként a Rock Mula jött, és bár a hétvégére ígértem a bemutatót, természetesen nem győztem addig várni. mivel egy árkategóriában vannak, meg itthon amúgy is népszerű a P2 ezért jórészt ahhoz hasonlítom. (tudnám a C5-höz is, de minek :D)

    csomagolás:
    egészen egyszerű papír csomagolás, semmi faxni viszont semmi kínai írásjel nincs rajta, kifejezetten európai szemnek való. mondjuk a csomagolása alapján nem venném le a polcról, de annyi baj legyen :) nem akarja drágábbnak látszatni magát, mint ami.

    kidolgozás:
    összességében hagy némi kívánni valót maga után, főleg a hozzá adott szilikon gumik milyensége (erre később is kitérek) a középső és a nagy harang konkrétan sorjás volt belül.... nem is igazán puhák. puhábbak, mint a gyári Piston 2 hiperkemény sz*rja, de meg sem közelíti az ezer éves Sennheisereimet, vagy a tartaléknak elrakott Nokia olcsó headset-ről származókat. a vezeték viszont szép, alul szövetes felül gumis mint a kettes Piston, viszont az Y splitter elég nagy. alu, és csak abba van gravírozva a márkanév, pedig a fülesen is elfért volna. ahogy a P2 esetében, itt is figyelni kell melyik a jobb és melyik a bal oldal, nem olyan egyszerű megkülönböztetni őket. bár legalább a gumiba bele van ütve egy apró betű. az alu részek viszont szépek, bár sem ránézésre, sem kézbe véve nem adják azt a "masszivitást" amit a P2 ad. a csatlakozó aranyozva van, jó pont.

    kiegészítők:
    3 pár harang van hozzá, és kész. ja, meg egy angol/kínai használati útmutató. nem vitték túlzásba a dolgot, se kábelcsiptető, se extra harangok (szivacs, double-flange, vagy ilyesmi) se tok, de még egy sima feltekerő sem.

    hangzás:
    természetesen AZONNAL ;] rákötöttem a telefonra, semennyi bejáratást nem engedélyeztem neki, pedig a hedfin javasolják (khm.. így utólag nem véletlenül) - és hát istentelen nagy csalódás. úgy voltam vele, hogy amennyiért vettem (9 USD) nem nagy probléma, de hát azért mégis csak kellemetlen az emberfiának az ilyen... általában a közepes harang jó nekem, ezen is az volt rajta gyárilag. gondoltam hátha a harang mérete a probléma, szóval adtam egy esélyt a kicsinek (jobb, de nem izolál rendesen és ki is esik) meg a nagyobbnak is, ami meg simán tökéletesen száműzte a mély hangokat. mondhatom nyugodtan, atom nagy csalódás volt.
    szerencsére vannak itthon másféle harangok is, szóval kezdésnek rátettem a 400-as Comply-t (a vetőcsöve kicsivel kisebb mint a Piston-nak) és egyből előjöttek a mélyek, kicsit túlzottan is. na mondom akkor itt gumiharang probléma lesz, gyorsan előkotortam még ami itthon elérhető (a Piston eredetije, a Nokia és a Sennheiser) és azt kell mondjam mindegyikkel jobban szól mint a gyárival. egészen egyszerűen elképesztő. csatoltam egy képet, egészen eltérő méretű, formájú és átmérőjű harangok, a Piston-é ráadásul kemény is, és a "furat átmérője" (magyarul a lyukja:D) is sokkal kisebb a gyárinál, mégis mindegyikkel több mély jön elő.
    másnapra már a járatásnak is hála, meg a harangcserének azt kell mondjam meg vagyok vele elégedve. az iPhone 5S nem hajtja meg "hangosan" azaz biztos profitálna egy erősítőből, de ne legyünk telhetetlenek.
    a mélyek teljesen rendben vannak, kicsit halkan durrog ehhez képest a P2 inkább hangosan és mélyen brummog. mintha kicsit jobban megkülönböztethetőek, gyorsabbak, kontrolláltabbak (nem tudom mi a jó szó?) lennének a mélyek, illetve nem csak az extra mély jön elő belőle, hanem magasabb frekvencián is ("mid bass") van benne élet, de ezek nem nyomulnak rá a középre és a magasra. a közepe tűrhető, a beszédhangok filmek alatt átlagosak, zenében meg főleg rockzenét hallgatok szóval a közép nem olyan lényeges mintha komolyzenére kellene. a magas hangok tisztán és "élesen" szólnak, már majdnem azon a határon van, hogy azt mondom bántóan éles. a cintányér ezerszer tisztábban hallatszik mint a P2 esetében, de az énekhangoknak is ad valamiféle fémességet (Miles Kennedy eddig is határon táncolt a Slash "World of Fire" albumán, hát most még picit rosszabb lett :D) de ez egészen másképpen csapódik le a mai popzenében.
    előszedtem pár olyan zeneszámot, mint a Lost Frequencies: Are you with me vagy a Mark Ronson feat. Bruno Mars: Uptown funk ahol a hangok teltebbek és ezért mondom, hogy összességében belül van a határon. egészen távolról szólnak a zenészek (a Piston 2 ehhez képest össze van nyomva) meglepően széles a tér benne, amire nem számítottam.
    kell neki a járatás (igyekeztem nem hallgatva bejáratni, hogy az agyam ne szokjon hozzá) és mindenképpen másféle gumibogyó is. a Comply viszont szerintem tönkreteszi
    nekem ez nem olyan erősen V mind a P2 sokkal inkább a P3-hoz hasonlít hangzásra. de túlzás lenne kiegyenlítettnek mondani

    szerk:
    a mikrofonja egészen jól vesz, telefonáltam és nem volt vödör hangom a túloldalon. illetve az az egy gomb ami rajta van, az vezérli az iPhone-t, egy nyomásra megáll, kettőre előre, háromra hátra lép a számok között, illetve felveszi-leteszi a telefont.

    képek:
    http://kephost.com/images/2015/10/22/20151022_084504066_iOS.md.jpg
    http://kephost.com/images/2015/10/22/20151022_084553060_iOS.md.jpg
    http://kephost.com/images/2015/10/22/20151022_084731760_iOS.md.jpg
    http://kephost.com/images/2015/10/22/20151022_084750520_iOS.md.jpg
    http://kephost.com/images/2015/10/22/20151022_084809182_iOS.md.jpg
    http://kephost.com/images/2015/10/22/20151022_155013879_iOS.md.jpg
    http://kephost.com/images/2015/10/22/20151022_155447569_iOS.md.jpg
    http://kephost.com/images/2015/10/22/20151022_161217825_iOS.md.jpg

    [ Szerkesztve ]

    “The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

  • LyonnaisFan1

    őstag

    Sziasztok!

    Ma átvettem a kétezerötszázas akg fülest, szegény hölgy kicsit nehezen találta meg a fülest, el volt bújva a többi más márkájú közé :D
    Nem tudom, hogy most az osztrákok nem ismerik a színeket, vagy én vagyok abszolút deffektes és színvak. Valaki mondja meg nekem. De tényleg :Y

    A kép alapján a dobozra az van ráírva, hogy <<RED>>, de errefel ez inkább narancssárga, íme:

    A bontás után szembetűnt, hogy rövidebb a kábel. Sajna tényleg csak egy méteres, így kell vennem egy 0,5M hosszabítót. De legalább járt egy nagyon pici, de annál aranyosabb kis zsákocska, amibe bele lehet tuszkolni a fülest. Azon felül meg papírok papírok, és gumiharangok (3 pár pluszba, meg az alap. Egy a fülesen lévő kisebb, és két a fülesen lévő nagyobb)

    A kibontásával alaposan megszenvedtem, tehát aki erre a fülesre vetemedik az készüljön fel, mert nem lesz könnyű szülés a kibontás. Mire kiszabadítottam a fülest a dobozból el is hagytam az egyik rajta lévő stock gumiharangot, valahol a szobámban kell lennie. Majd megkeresem, bár az picike volt rám, és az egyel nagyobbra cseréltem.

    Az egyméteres kábel fogásra jónak tűnik, nem az a hajszálvékony kábel, mint amit esetleg más füleseknél fel lehet fedezni. A tartóssága sztem nem lesz túl rossz, bár a csatlakozója lehetett volna L alakú, és akkor törésálló bigyót is rakhattak volna a csatlakozó részére.

    A bejáratás után kiváncsi leszek mire lesz képes, még csak pár óráig ment a David Riveras tízperces bejáratózene. Annál meg azért több kell.
    Az izoláció sztem rendben lesz, ahogy olvasgattam a neten eme fülesről írták, hogy tud azért zajt szűrni.

    As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

  • f4lcon

    őstag

    huha, ez az EP001 meglepően jó :)
    baromi könnyű meghajtani (telefon tulajok előnyben) és bejáratás nélkül is egész szépen részletez
    a minőség továbbra is 1A
    roppant kényelmesen ül a fülben, akár aludni is tudnék vele, mert nem lóg ki a fülkagylóm síkjából.

    “The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

  • f4lcon

    őstag

    válasz PpenoO #58349 üzenetére

    nekem tegnap érkezett meg a Rock Zircon, szerintem hasonlít arra, amit te keresel (és tizenpár dolcsiért ingyen van)
    mondjuk elég hogy mondjam "meleg" hangja van, nem is igazán részletez, meg a mélyek kicsit ráülnek úgy mindenre, de nem olyan mintha egy távoli vödörből szólna (mint az urBeats) hanem közelről. ehhez tegyük hozzá, hogy nincsen bejáratva, csak úgy a dobozból kivéve ilyennek érzem. lehet ez még igazodik kicsit a használat során.
    kábel mondjuk pont olyan mint a Piston 2-é (azaz alul szövetes harisnyás, felül gumis) viszont a csatlakozó 90 fokban meg van hajtva (egyes Sony telefon tulajok biztos tudják értékelni, akiknek oldalt van a hang kivezetés...)

    “The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

  • #71562240

    törölt tag

    válasz vicze #58387 üzenetére

    Na csak meghozták a spártait, amit megkövetelt a haza. Jöhet a beszámoló a bejáratásról!

  • tucsok.

    senior tag

    válasz kemcso #58405 üzenetére

    köszi a segítséget...

    ezen túl vagyok. Külföldi: amazon, aliexpress, esetleg ebay megbízható bejáratott eladóra gondoltam akitől már vásárolt valamelyik topiklakó eredeti példányt jobb áron mint a nomono-ban 15990Ft.

    "So say we all"

  • matyiGo

    aktív tag

    Végülis Piston 2 lett (geekbuy on most van 7+2 usd ért leértékelve)
    Szóval ez valami egész más mint a piston 3 youth pedig ma érkezett meg, még nem is volt ideje bejáratódni. :R nagyon faszán szól, az Alcatelnél is lényegesen jobb :-)

    Ennek fényében mondom utoljára hogy piston 3 Youth keservesen sz*rul szerepelt nálam. Ha tehetitek kerüljétek, és aki még nem hallgatta meg az ne ajánlja.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz vicze #58483 üzenetére

    Neked kell kisillabizálnod, hogy mi az igaz inkább:
    1., Ilyen kemény hajlamú a hangja.
    2., Pontos, korrekt, transzparens, informatív és hangsúlyos a prezensze, ezért ahogy mondani szokás, megmutatja a hangfelvétel és a lejátszókészülék (plusz erősítő) hibáit.

    Esetedben (és a Sony XBA-knál jellemzően) inkább az utóbbiról van szó, de az elsőről is. A második pont miatt van, hogy miközben a bejáratás során lágyul a hangja, mégis több keménységet, torzítást, sibillance-ot hallasz ki bizonyos felvételekből, mert a bejáratódás során elsősorban az átengedett információ mennyisége ugrik meg drasztikusan. A korrektségre, informativitásra törekvő (hangsúlyos prezenszsávú) hangsugárzók legnagyobb hátulütője, hogy megmutatják, a hangfelvételek, különösen a popzeneiek jelentős része pocsék hangminőségű. Ezt erősíti, ha a forráskészülék is gyengécske,, aminthogy fülhallgatók esetében ez a jellemző, nálad is. Ezeket az XBA Sony-kat rendes forrásról igazán jó használni - akkor se hibátlanok persze.

    Általában kategóriaugrással valósítható meg, hogy a transzparensebb egyúttal kellemesebben is szóljon minden körülmények között. Kategórián belül általában vagy-vagy. Vagy informatív vagy mindig kellemes.

    [ Szerkesztve ]

  • vicze

    félisten

    válasz #71562240 #58488 üzenetére

    Köszi, igen így egyértelműbb. :)
    Ráraktam hangkártyára (Recon3D) 24bit-es kimenettel(dedikált kimenet fejeseknek), Foobar+flac eredmény ugyan az, ennél jobbat magamtól nem tudok. De most a forrás is különböző, így ez csak a füles csinálja sajnos. :( Elég nehezen tudom elképzelni, hogy a Hello felvétele szar lenne, mielőtt ez jönne. :) pl. a Daydreamer tökéletes, mert nincs benne sz-es szó. :D Chasing Pavements megint sziszeg és így tovább.
    Ha ilyen marad, akkor bár együtt tudok vele élni részben, de költeni totál értelmetlen rá. :( Sőt ha egy DAC dinamikát ad az egészhez, akkor csak ezt a hibát még jobban kiemelné, és csak rosszabb lenne.

    BA és bejáratás. Hát ez egy nagy talány számomra, mert dinamikusnál még meg tudom érteni, de egy BA-nál nem tudom mi járatódik ismerve a mechanikáját. A fülem nem tudja megszokni, mert 4-5-t ezt használom és 2,5órát MW600-at
    kb. 20óra van eddig benne és kap két hetet az 80óra lesz kb., az elég kéne legyen.

    Komolyan szinte semmilyen más hibája nincs, mert ezt az egy dolgok kivéve pontosan úgy szól ahogy szeretném, mint egy mélykiemelt dinamikus nagyon percíz prezentációval mint egy BA, szűk "Sony-s" térrel.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz vicze #58492 üzenetére

    A bejáratódásáról:
    Nem talány az. A mechanikáján is van minek bejáratódnia, de ne feledd, erősítő, vezeték, csatlakozó... is bejáratódik, - ami természetes is (sőt, ha valakinek az kell, mozgó alkatrészt is bőven találhatni bennük, például elektronok képében).

  • inthro

    aktív tag

    Ma kipróbálhattam a SoundMagic E30-at, egyenlőre csak itthon hallgattam, majd megyek vele utcára is, de eddig szépen szól, majd esténként szólni hagyom, kíváncsi leszek bejáratás után milyen hangja lesz. :) Köszönöm a tippet Nektek. :)

    ◕‿◕

  • K1LLMy53Lf

    senior tag

    válasz BigBlackDog #58570 üzenetére

    kérdés, hogy mennyire sok basszus kell... ha a mostani divatot nézzük, akkor p3 baromi kevés lesz (persze, ha szerencséje van, akkor rájön, hogy van zene a brummogás mögött, ha nem, akkor 5perc után szitkozódva dobja ki a fülest).
    habár bejáratva nem tudom milyen a p2, de számomra a magasai annyira nyersek voltak, hogy 1percnél tovább nem tudtam hallgatni. persze a mélyei már elegendőek egy basshead-nek is, ez tény. Természetesen ez mind egyéni preferencia :)

    De egyébként basshead vonalon, ebben az ársávban valamelyik SM szokott inkább az ajánlott lenni, nem?

    @Blitz23: ha van lehetősége ismerősödnek, akkor hallgassa meg őket, itt a fórumon nagyon sok embernek van. Ha ilyenre nincs lehetőség, akkor a legjobb megoldás talán online megvenni mindkét fülest edigital-tól és amelyik nem tetszik, annál élni az elállási joggal

    "...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

  • BigBlackDog

    veterán

    válasz monti0222w #58597 üzenetére

    Ebben az esetben következő a véleményem. Az E50-hez a Basso hasonlított karakterre, kellemes meleg mélyekkel (de kevesebb méllyel, mint az E50), csak mindenhol tisztább volt és, ha nem is feltűnően, de részletesebb. Jobban, egyben volt, jobb volt hallgatni. De mondjuk az is igaz, hogy az E50 nem volt bejáratva. Méretre viszont az E50 könnyebben belement a fülembe.

    Az E80-hoz inkább a Tenore-t mérném. Az E80-ra mondanám a közép kiemeltet, ha a Tenore-ra a kiegyenlíttetett. Mélyből az E80-ban több volt. Viszont a Tenore-nak a hatalmas előnye a részletesség, tényleg az 1-2 armatúrások szintjén van.

  • darvinya

    titán

    Kicsit OFF, de mégsem…

    Így éjszaka nem tudtam aludni, ezért fake P2-t kalapáltam.

    Kiderült, hogy maga a test rezgése adja a legtöbb basszust, stb. hangot.
    Ezeknél nem rideg ragasztás van, emiatt az eddigi kalapálásomra sem lett igazi.
    Mióta ridegre ragasztottam, azóta megtáltolodott.

    Sajnos rideg ragasztás hátránya, hogy letörik.
    Akár már így érkezik, bejáratáskor, szétrázza magát (driver tekercs szál szakadás).

    Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

  • kemcso

    Ármester

    válasz AcCEsS #58826 üzenetére

    Sztem egyszerűen hozzászoktál a Sennheiser mocsarára. Kicsit járasd a P3-at, dobozból kivéve nem a legszebb képüket mutatják, kell neki 6-8 óra, mire bejáratódik. Ami még fontos, hogy megfelelő illesztékkel próbáld, mert ha nem szigetel rendesen akkor a hangkép sem lesz jó. Ha ezek után se tetszik, akkor nem a te fülesed, a P2-ben több lesz a mély...

  • contaxg

    veterán

    Két napja egy Ostry KC06A-t koptatok. Bejáratás kell neki, nem tudom mikor lesz vége....Amit már most el tudok mondani, hogy soha nem volt ennyire illeszték kényelmes mint ez a gyári M, mivel általában mindenhez S kell. Lépés, kábel zaj alig és borzasztó kényelmes.Sajnos a telcsim kevés hozzá, hogy komolyabb véleményt mondjak róla, de tulajdonképpen ez is egy vélemény. :)

    A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

  • tomp

    félisten

    SM E10 vs Sony Mdr-EX650 vs EX450

    E10:
    Szép V. Ha kell erős mély de ha bejön a magas akkor visszavesz és együtt szólnak tovább kellemesen. Megéri az árát. Mivel egyenes a háza így nehezen marad meg a fülemben.

    Ex450:
    Igazi bass király. A mélyhez ért a legjobban alapesetben. Így elnyom minden mást. EQ segítségével ha levesszük a mélyt akkor szerephez jut a magas és akkor rájövünk, hogy ahhoz is ért nagyon. 40 Ohm-os

    EX650:
    Most vettem.
    Szép V! Most a bejáratás alatt több magast tud mint az E10 miközben hozza azt a mély tudást. Viszont a mély hangot szebben dolgozza ki. Szebben vibrál.
    Sárga réz a ház anyaga. Mivel döntött vetőcsöves így tökéletesen elvan a fülemben. 32 Ohm-os.
    Akcióban 15.990Ft volt.

  • Dave™

    nagyúr

    válasz f4lcon #59259 üzenetére

    Ha ezt vontad le a fentiekből, akkor két jó tanács: az átlagosnál sokkal jobban változik a hangja bejáratással, és a gyári szilikonokat dobd ki, nagy belső átmérőjűvel az igazi.

  • vicze

    félisten

    Első. ;] (Nem értem meg a +7$-hogy első legyek. :P)

    Hello,...V... :( Hallhatóan tudna ez a füles többet is jóval, de hangolás rettenet, a P2 rajongóknak tetszeni fog legalább, és az ajánlóban cserélni lehet most, ez bejáratás nélkül is egyértelmű.
    Nagyon-nagyon leír róla az olcsósítás 0 minőségérzet. :(

    Mivel ez volt az utolsó füles amit vártam, így nem sokára köv. hetekben elkezdem írogatni, az összehasonlításokat. Illetve, ha valaki meg akarja hallhatni valamelyiket, akkor PÜ. :)
    Lista: (talán nem hagytam ki semmit)
    Piston Earbud
    Piston Colorfull (Műanyag P2)
    Piston 3 Dazzle
    Piston 3 Youth
    Piston 3
    Piston Voice Edition
    Piston Hybrid
    VJJB V1
    Sony XBA-C10
    Astrotec AX35
    Sony XBA-300

  • vicze

    félisten

    válasz Anubris #59323 üzenetére

    Hangminőségről akkor nyilatkozok, ha 20percnél többet hallgattam. :)
    Majd holnap meghallgatom, de emlékeztem szerint mélyben még a P2-t is üti, remélem ez egy kicsit enyhül bejáratással és legalább hallgató lesz számomra.

    Ennyi idő volt: RI705535616CN (nov. 14-25), de ez iBuygou náluk ez a normális idő, illetve előrendelés volt szóval egy csomó feldolgozási idő lejött mire feladták.

    @kemcso: Egy fekete Crystal IF Editiont akarok szerezni, csak mocsok drága már. :( (Az a P2 hangja kb.)

    [ Szerkesztve ]

  • vicze

    félisten

    Komolyan hogy lehet így elbaszni egy fülest? :O (Még mindig Piston Hybrid.)

    Amíg nincs basszus a zenében tök fasza szép minden stimmel teljesen élvezhető, és akkor a szép ízletes tortára, ráöntenek egy plató trágyát basszus formájában... :(((

    Viszont a P2-vel szemben hátránya maradt a 32Ω, erősebb meghajtással a mély is erősebb még öblösebb még tolakodóbb lesz, szimplán telón kicsit visszafogottabb.

    Úgy érzésre bejáratódott olyan 3-4óra alatt, már nem hinném, hogy sokat változik.

  • cuko

    aktív tag

    válasz kungzi #59364 üzenetére

    Most lett az enyém kontaktos - szerettem nagyon, Maxell Metallicsot váltott nekem, kellemesen jól hangzott minden rajta, egész sok basszus is belefért (szerintem). 5k-ért vettem, 1,5évet bírt úgy, hogy vigyáztam rá, szóval nekem ez az egyetlen kritikám vele szemben. Egyelőre nem tudom hasonlítani a Xiaomi füleseket, de azok még jó vételek lehetnek ebben a kategóriában (illetve ugye kicsit fölötte, vagy kicsit alatta). :R

    (Közben hír: megérkezett ma a Xiaomi 1more Hybridem, de még bejáratós, várok egy Vsonic VSD3S-t és egy Piston 3-at is (plusz nálam van egy Shure SE215 kölcsönben) - lehet, összeírok majd egy mini laikus tesztet róluk ide.)

  • Dave™

    nagyúr

    válasz Švejk #59382 üzenetére

    Remélem nem V karaktert vársz tőle, mert elég lineáris. Ha szereted a lineárisat is, akkor nagyon meg fogsz lepődni, főleg bejáratás után :) Egyébként BF nélkül is annyi szokott lenni.

  • HardRic

    addikt

    válasz vicze #59497 üzenetére

    Köszi a tesztet. Emiatt követtem még a topicot. Majd ha megjön a P3-am, ez alapján eldöntöm mi a következő rendelés, mert fog kelleni mégegy füles :) Amúgy bejárattad? Változott a hangja?

  • f4lcon

    őstag

    válasz #16820480 #59532 üzenetére

    nem vagyok benne biztos, hogy ez a belemélyedéssel alakul ki, szerintem ez már megvan, csak még nem tudom, hogy van-e olyan ami meg is tudja valósítani azt, amit elképzelek :)
    például "abszolut értelemben" szinte mindegyik kínai füles jó eddig azok közül, amik megérkeztek, de egyik sem volt WOW.
    elsőre a dobozból kivéve talán a Mula volt olyan, hogy hmmm... de az a bejáratással rosszabb lett :W
    az összes kínai közül még mindig a P3-at veszem fel ha elmegyek valahová tömegközlekedéssel, megtuningoltam a kínai Comply-val és egészen egyszerűen szeretem. nem _tökéletes_ a hangja, és az én véleményem az, hogy talán egy icipicit több mély is lehetne benne, de inkább akkor olyan playlist-et veszek elő amihez nem kell mély prezentáció és jól elvagyunk egymással. (ebből meg a kommentekből arra következtetek, hogy igazából az 'L' hangzást kedvelem, neutrális laposat egy kis extra méllyel)
    ja, és a P3 úgy néz ki, mint egy modern füles, nagyon tetszik külsőre is, és végtelenül kényelmes. ellentétben a sok kínai csodával, amik mindennek kinéznek, csak fülesnek nem (lásd KZ ATE)

    “The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

  • tomp

    félisten

    Azt hiszem most lett bejáratva a Sony MDR-EX650!
    Kb 40-50óra van benne.
    Határozottan szebb a hangja mint a SoundMagic E10-nek de nem is vannak egy kategóriában. Szerencsémre épp akcióban meg tudtam venni 20ezer helyett 16ezerért. E10->EX650 esetében volt "wow" faktor.
    Sárgaréz ház, aranylakkos festés.
    Érdekesség, hogy a 4éves laptopom nem tudja normálisan meghajtani. Realtek HD van benne. "doboz" hangja van vele.

  • fericske

    addikt

    Megérkezett tegnap a várva várt LZ A2. Most jutottam hozzá, hogy kicsit nyüstöljem, bő félórája játszadozok vele (JRiver + FIIO E10 1st gen)
    Így hidegen indítva is már azt tudom mondani róla, hogy ára és hangja alapján ajánlható.
    Erőteljes basszusa van, tehát a lapos hangzás kedvelőinek nem lesz a kedvence. Később, bejáratás után eljátszadozok ezzel a basszus dologgal a hátsó légnyílásnál. Kicsit sokallom én is, basshead létemre.
    Úgy tűnik a kici kínaiak a basszus révén akartak kuncsaftokat fogni, mert gyömöszöltek bele rendesen, de felesleges volt az elővigyázatosság, mert jó hangú füldugaszt hoztak össze.
    A súlyos mély nem ül rá a hangképre, ami semleges karakterű, tiszta, erős középtartománnyal és nem sziszegős magasakkal - amik viszont nem elég csillogóak, tiszták, remélem csak egyelőre.
    Eléggé dinamikus a hangzása, remélem azért ez még javulni fog, egyelőre enyhén érződik puffogás a mélyeknél, de jobban érződik a fátyolozottság a magasaknál, ugyanakkor akadnak részletek is.
    Kellemes sztereója és tere van. Van mélysége is meg szélessége is, de nem túlzott egy irányban sem, nem szédül el az ember tőle csukott szemmel :)

    No jó, később még visszatérek a hangjára, mikor már úgy vélem megvolt aminek meg kellett lennie. Maximum annyit még, hogy ha finomodik még a hangja - kicsit harsány még - és tisztul, akkor a gr07 kispadra kerül, mert ezután bizony dobozhangú volt őkelme.

    Az összeszereltsége és kábelezése elég masszívnak tűnik, aztán majd kiderül.
    Kényelmes, fülből kiesni nem akaró viselet fül felett elvezetve - legalábbis nálam.
    Jó minőségű earhook-ot adtak hozzá - én nem használom őket - meg csiptetőt is. A dugaszai vacakok, kivéve a duplaharangost, bár nem passzol a fülemhez, és szintén kivéve a comply memoszivacs dugót. Jobb mint amiket a Vsonic ad.
    Kiütötte a nyeregből a kedvelt Sony hybridemet - legalábbis ennél a fülesnél. Nagyméretű vetőcsöve van mint pl. a Senn ie80-nak, máson nem tudom próbálni. A belső hangvezető cső kiér a szivacs végéig, úgyhogy nem veszít a magas és mély dinamikában, élességben.
    Van még egy pár gumigyűrű hozzá amit a monitorokon kellene elhelyezni. Ha valaki rájön mire jó az, az kap egy camdeni sört :)

    [ Szerkesztve ]

  • Vasinger!

    nagyúr

    Na, a mai nap meghozta a postás ezt a "csoda" Xiaomi Hybrid fülhallgatót.

    Kibontottam, bedugtam a fülembe és elindítottam egy zenét, gondolom kipróbálom, de csak röviden, mert dolgom van. Hát fél óra lett ebből a pár percből, egyszerűen nem tudtam kivenni a fülemből.

    Most nem írnék róla túl hosszan, most még úgyis bejáratom, meg ismerkedek vele, de addig is annyit, hogy 3k-ért ez a fülhallgató több mint jó választás.
    Sok benne a mély? -> Igen
    Tud néha ez zavaró lenni? -> Igen
    Ellensúlyozza a részletessége, tisztasága és dinamikussága? -> mint a k.vaélet.

    Nyilván annak nem jó füles ez, aki nem szereti az átlagnál több mélyet, de aki egy kicsit is igen, annak nagyon ajánlott. A vicc az, hogy a nem elektronikus számokban még jobban teljesített, mert ott kevesebb olyan rész van, ahol a mély előjönne és akkor baromira szárnyal a füles.

    Érdekes mód, ez lehet hogy csak emberfüggő, de a mély orientált, tehát Dubstep,DnB kategóriákban már nem jött be, mert a sok mély már lefárasztotta a dobhártyámat. Hülyén hangzik, de nem tudom jobban leírni. Talán ez idővel bejáratással változik.

    Egyelőre ennyi. Egy iPhone 5c-ről volt hajtva, összehasonlítási alapom IEM fronton SM E30, asztalin SRH-840+SB X-FI HD kombó. Ja és gyári illesztékkel használtam, Comply Foam-mal is megnézem majd.

    Stay tuned :)

    [ Szerkesztve ]

  • f4lcon

    őstag

    kibontottam a Mikimanó fülest is, meg a Plextone-t is.
    hát nem vagyok elájulva

    a Mykimo az olcsóbb (már 6,7$-tól megvehető [link]) és kicsit olyan is. lapos kábele még vékonyabb, mint a korábban nyúzott Awei ES800M-nek, mondjuk nem gubancolódik, az előny. van mikrofonja is, amin nincs hangerő szabályzó - mindegy is, mert iPhone-al úgysem menne.. szóval az azért elég olcsó műanyag, ezt a KZ sokkal jobban tudja. a hangminőség telefonálás közben viszont meglepően jó, legalábbis akikkel beszéltem mid ezt mondták. szinte nulla kábelzaj, kicsit mély kiemelt de nem annyira, mint a Zircon, inkább annyira mint a P2. Kell még járatni, de olyan érzésem van, mint a 30-40 órát ment Mula után - ez jó-jó, de nem kiemelkedő. De, hogy nincs jelölve sehogy, hogy melyik a jobb és melyik a bal oldal, az gáz.... :W
    aztán itt a Plextone S50 ami csak kicsivel drágább [link] a maga 8,5$-jával, de már a dobozból kivéve csalódás. a szorgos munkáskezek úgy tették dobozba, hogy a memory szivacs elnyomódott. de úgy véglegesen, azaz hiába adják hozzá, kb azonnal kuka. aztán a vezeték is fura, elég merev ez a sodrott vezeték, borzasztóan kábelzajos, ami ráadásul belehangzik a mikrofonba (!) miközben mozgok. nem is próbálgattam, még bejáratni sem tettem fel.... a remek csomagolás ellenére nekem ez nagy csalódás. lehet, hogy sportolni tök jó lenne, de ehhez olyan ember kell, aki sportolna vele. később nekifutok még egyszer, hátha meglátom benne a csodát.
    összességében első blikkre mindkettőnél sokkal többet fordítottak a csomagolásra (a Mykimo keményfedeles nyitható mágnessel záródó dobozban jön) mint amennyit kellett volna, és kicsivel kevesebbet a befejezésre.

    még mindig várom az A2-t, mert rengeteg a jó review róla, és egyre több :)

    “The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

  • fericske

    addikt

    LZ-a2 14-15 óra üzemidő után

    Nekem bejön ez a füles, de szerintem túlhájpolják a head-fi-n. Van aki a W60-hoz hasonlította, amit látatlanban sem hiszek távolról sem el, de az biztos, hogy Tulku eret vágna magán ha akár megközelítené azt.

    Valamelyest finomodott a hangja. A mélyei nem olyan fárasztóak már, meg kissé részletesebb is, de nem eléggé még, meg túl lágy, nem csap oda mikor kellene. Mennyiségre még mindig sok tud lenni, bár nála inkább zenei stílustól függően van amikor épp jó, mint pl. Sting-nél. A gr07-nél inkább a felvétel és forrás minősége és nem a zenei stílus az ami a basszusára ilyen hatással van. Az a2 nem olyan finnyás a felvételre, gyengébb minőség is élvezhetően tud szólni vele. Bejáratás után ezzel a basszussal foglalkozok kicsit. A gr07-nél a basszítás a részletek rovására ment, és itt visszafelé csinálom majd, hátha bejön. Egyébként az a2-nél sok basszussal több a részlet mint a gr07-nél sok basszussal.

    A magasai jobbak a gr07-nél. Se nem sok, se nem kevés, egyáltalán nem sziszegős, eléggé részletes. Néha kicsit zajosnak érzem még.

    A közepei azok amik a legjobban tetszenek benne. Nagyon jó, életszerű énekhangokat produkál. Erős, tiszta, természetes hangfekvésű. Természetesebb nekem mint a gr07-é, de nem mondanám, hogy jobban bejön nála, az testesebb kicsit. A középpel fej-fej mellett vannak egymással nálam.

    Kipróbálgattam jónéhány különböző dugaszt hozzá és azt vettem észre, hogy ennek a széles átmérőjű hangvezetős dugaszok illenek, mint a hangvetőcsöve. Ezért is választottam ki a dugaszai közül a szivacsot, mert az olyan, és ezért is esett ki a Sony hibrid a pixisből ennél. Most az SM E10 egyik ilyen, de szilikon harangja van használatban (egyébként elég jók az SM harangok meg"hallásom" szerint, több fülesemnél is voltak használatban).

    Remélhetőleg megérkezik időben Falconnak is, hogy a találkozóig be tudja járatni. Megér biztosan egy hallgatózást a sokat hallottaknak.

    [ Szerkesztve ]

  • fericske

    addikt

    válasz BigBlackDog #59842 üzenetére

    Nem tudok menni, de Falcon megy és visz egy ilyet, azért is írtam, hogy remélhetőleg lesz ideje bejáratni.

    Régebben?
    Úgy 3 hónapja létezik ez a füles a kereskedelemben talán. Olyan 80-90 us dolcsi körül volt az ára mindig, ha jól emlékszem.

    [ Szerkesztve ]

  • Tulku

    veterán

    válasz f4lcon #59941 üzenetére

    Jó az armatúra...jelenlegi világnézetem szerint jobb ha több (made by Sheratan) ...így nemsoká belépek a 16 armatúra fertőjébe....

    Nekem a hibrid megoldás nem jött be igaz eddig csak a k3003-at hallgattam...jövő héten megyek a Harmann gyárba bejárásra...megnézem hogy készülnek ezek a hibridek...

    Fericske: ha változik valami az a dinamikus membrán és a tudat hozzászokása...guruk megállapítása szerint az armatúrának nem kell bejáratás bár ezt Angie topikban többen cáfolták tapasztalatból....

    [ Szerkesztve ]

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Tulku #59949 üzenetére

    Még azoknak a hifi készülékeknek is jelentős változás történik a hangjában (és valamelyest a mérési eredményeiben) a bejáratódás során, amelyekben "csak" az elektronok mozognak (kábelek, erősítők...). Ráadásul, a "normá" DD-hez hasonlóan az armatúrás fülhallgatóban is van materiális felfüggesztése a mozgó membránnak.

    Bizonyos "guruk" azt tapasztalják, hogy az armatúrás akár még hosszabb bejáratódást is mutat, mint általában a "normál dinamikusok". Erre még nem láttam összehasonlító vizsgálatokat, főleg nem méréseket, tehát ez egyelőre elég szubjektív terület, de nem lepne meg, ha sokszor igaz lenne az állítás.
    Én a saját armatúrásomon hosszabb bejáratódási időt véltem tapasztalni, mint a DD-imen, - ha nem hibás a tapasztalatom, akkor egy példa az egyik álláspont mellé.

    De mondom, minden elektromos hifi készüléknek, alkatrésznek van bejáratódási változása, annak is, amelyekben "csak" az elektronok mozognak - ezt persze te is tudod. Alkatrésztípusa válogatja, hogy milyen jellemző arányok vannak a bejáratódási, optimális működési és elhasználódási szakaszok között.

  • Tulku

    veterán

    válasz #71562240 #59950 üzenetére

    Ilyen nézeteket olvastam az angie topikban is...nevezetesen 100-200 órás bejáratási periódusról...

    Én viszont egyben hiszek...a tudat teremtő erejében...és ebbe minden belefér :D

  • vicze

    félisten

    válasz Tulku #59949 üzenetére

    Akkor keresem aprón a W60-at, vagy mégse egyszerre csak egy? :)
    Azért kell szarabb füleseket tartani és hallgatni, hogy a jót értékelni tudd és ne akarja jobbat. :DDD

    Harmann gyár alatt az AKG-jét érted? :) Az egész Harmann csoporton belül legjobb emlékezetemen belül nincs másik hybrid füles.

    BA bejáratódáshoz annyit tudnék hozzátenni, hogy most az XBA-300-on azonkívül, hogy a fülem/agyam valamennyire hozzászokott nem hinném, hogy bármennyire is változott volna a hangja akár minimálisan is(+200óra), pont olyan mint dobozból kivéve. Ezt egyik másik DD-ről se tudom elmondani.
    Viszont az biztos, hogy abban ahogy hallom a zenét valami megváltozott, mert másik fülesben is hallok részleteket, amikre eddig egyáltalán nem figyeltem, illetve hiányolom ha nincs ott a fent említett Shatter Me tipikus példája annak, hogy egy DD meg se tudja a felét jeleníteni mert szétmossa, nagyon durván más egy BA-val hallgatva és egy DD-vel, egyszerűen a szám fele eltűnik.

    [ Szerkesztve ]

  • Tulku

    veterán

    válasz vicze #59952 üzenetére

    Mert most már figyelsz a részletekre mindenütt...a tudat teremtő ereje...próbáld meg azt hipnotizálni, hogfy a jobb csatorna halkabb, vagy kevéssé erősen szól...egy héten belül beadod javításra mert halkabbnak hallod...ennyi...ez a bejáratási procedúra is ilyen lehet, bár én is azt éreztem hogy teresedett a w60...de valószínű ez csak az elmém szüleménye...

  • HardRic

    addikt

    Na P3 végre nálam. Kíváncsi vagyok bejáratással mit fog változni, de már most nagyon jó. Első igazán kényelmes fülesem. Azért a magasakat itt is le kell húznom kb 3/4-ére, de már megszoktam, valahogy minden fülesen bántóak alapból. Azt hittem itt jobb lesz, és hát jobb is lett de nem annyival mint amit vártam.

  • Bici

    félisten

    Sziasztok!

    Valaki próbálta már a Piston Hybrid fülest összehasonlítani a Piston 3-mal úgy, hogy mindkettő teljesen be volt járatva?
    Olvastam itt több kezdeti benyomást, és hogy túl sok a mély, és valami nem jó a középpel, de arra lennék kiváncsi, hogy bejáratás után milyen.
    Jelenleg Piston 3 fülesem van, ami a rövid vetőcső miatt csak habszivacs illesztékkel szól jól, de ezzel is kicsit sok a középmagas, gyakran nagyon éles, és emiatt túlzottan le kell vannem a hangerőt.

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

  • vicze

    félisten

    válasz HardRic #59965 üzenetére

    Beállítások? Mire gondolsz?

    @Bici: A vetőcső 1:1-ben ugyan olyan, és írtam egy hosszabb véleményt(kereső) bejáratás utánról, a 2tonna basszus nem tűnik el belőle. És hát ha a P3 magasai bántóak, akkor a BA-s Hybridre ez még inkább igaz lesz, abból is több van.
    Füles találkozóra küldtem egyet, ha el tudsz menni, akkor ott meghallgathatod.

    [ Szerkesztve ]

  • Dave™

    nagyúr

    válasz hentes555 #59999 üzenetére

    Mint írtam korábban, az LTD-be tegyél bele legalább 20 órát, utána hallani fogod amit kell. Illetve az LTD-hez nagyon nem passzol a szűk belsejű hozzáadott illeszték, olyat kell nézni ami jó széles, olyan 4-5mm mint a vetőcső. Az alap és a bejáratott CKR9LTD olyan, mintha két különböző fülhallgató lenne.

    A Zircon a közelében sincs egyébként a CKR9LTD-nek.

    [ Szerkesztve ]

  • norbert1998

    veterán

    Üdv!
    Van egy Piston 3-am, és eléggé elégedetlen vagyok a hangjával.
    Nekem nem tetszik a hangképe. Valahogy a gitár apró részletei olyan halkak, nagyon figyelni kell rá, és hasonlók :F Emellett van egy AKG K518-am, ami összevisszaveri szh@rrá a kis fülest ilyen, és minden más téren is.
    Már egy 15-20 órát ment, tehát a bejáratás zömén túlvagyunk, bár tudom, ez olyan, mint az 1/x függvénye, sosem lesz nulla, de mégis...

    A minőséggel semmi gond, szépen szól, objektív szemmel nézve.Dinamikus meg minden, de nekem, szubjektíven, a K518 után nagyon nem tetszik. Mellé vettem banggood-ról 3600-ért.

    Ezt el szándékozom adni olyannak, akinek ez a hangkép tetszik, és érdeklődnék, hogy zártabban, hogy ne a busznak szóljon a zene például, a K518-hoz hasonló hangképpel* rendelkezik, kategóriánként milyen forma fülesek ajánlottak? Vagy maradjak inkább az AKG-nál? Igazából azt féltem cipelni mindenfelé :F
    Mikrofon és táv teljesen mindegy, de ha táv, akkor driod párti legyen. Illetve a tényezők elvileg az IEM típúsra jellemzőek, bár ha más, és jól szigetel, akkor meghallgatom azt is :K

    *viszonylag kiegyenlített, kis melegség(no homo), kategóriát összevissza alázó dinamika, és a legfontosabb: nagyobb hangerőn nem visít mint a barom, hanem szépen, egyenletesen emelkedik a hangja(bár ez lehet a K518 viszonylag nagy, 2000mW-os terhelhetősége miatt is, szóval hogy a fejemről már leviszi a bass, de még mindig tisztán szól, bár ember legyen a talpán aki kibírja azt a hangerőt.) Viszont sajnos az AKG elég kényelmetlen, feltételezem ez az egyik oka az alacsony, 10-15K HUF-os árnak.

    Előre is köszi szépen :R

  • HardRic

    addikt

    Mivel sokan vesznek most Piston 3-at, leírom én is véleményemet, abból sosem elég.

    Anyaghasználat, kényelem és a körítés:
    Hatalmasat tud dobni a minőségérzeten egy kis fém. A jack dugótól kezdve a távirányítón át a füles burkolatáig minden arról ordít, hogy ez bizony valami minőségi cucc. A kábelt kevesen említik meg, de valami áldás, hogy nem a szokásos gumis kábele van, hanem ez a kevláros, textiles anyag. Nincs az, hogy egyszer feltekered és örökké spirál alakú marad, mert épp úgy tört be. Már pedig fel fogja az ember tekerni párszor, mert a hozzá kapott tartó nagyon jó kis cucc, mindig azzal rakom el táskába, így nem kell fél órán át makramézni vele minden alkalommal amikor előveszem.

    Amikor megjött, az első dolog volt ami feltűnt, hogy mennyire kényelmesen ül a fülben. Azért pár óra alatt képes fájdalmat okozni, de kb. 10 perc szünet után újra használható. A hozzá kapott 4 szett harang közül szerintem mindenki meg tudja találni a neki valót. Próbáltam másokat is, de végül mindig visszatértem a hozzá kapott S-eshez.

    Bejáratás, hang, szigetelés:
    Én már nem tudom, hogy csak hozzászoktam, vagy valóban sokat ért a változatos zenével történő bejáratás, de az biztos, hogy sokkal kevésbé bánt a hangja, mint az első órákban. Akkor kénytelen voltam a magasakat lejjebb húzni, mert rendesen vágtak, és sípoltak az "s"-ek az énekben. Azóta ebből semmi nincs, sőt, különösen élvezem a sok magasban bővelkedő zenéket és közel normál bellításokon használom az EQ-t.

    Ami többször elhangzott a fórumon és szerintem totális baromság, az az, hogy ha sok elektronikus zenét hallgatsz, akkor vegyél mást, amire hatalmas betűkkel rá van írva hogy "BASS". Az igaz, hogy a P3 nem ad egy folyamatos, dübörgő, hümmögő mélyet a számok alatt, de amikor oda kell tenni azt a dobot akkor oda teszi. Szerintem nem a fülestől kéne várni azt, hogy élvezetessé tegye az elektronikus zenéket, hanem alapból olyan zenét kell keresni, amik bővelkednek mélyekben, pl Knife Party. Egy normál hangerőn is olyan érzése van az embernek, mintha egy nagyon pici koncertteremben ülne, fasza mélyládákkal két oldalt. Valamint az elektronikus zenék sem csak mélyekből állnak, sőt. Ami megkülönbözteti egyáltalán a legtöbb számot, az pont a közép és a magas tartományban keresendő amiben kiváló a P3.

    Rockos, metálos zenéknél már csalódtam picit. Ha sok a gitár akkor hajlamos egybemosni a háttérzenét, elnyomja az éneket és csak a dobot hallani teljesen tisztán. Persze semmi vészes, főleg nem ennyi pénzért.

    A szigetelés viszont nem túl jó. Simán hallani ahogy a metró fékez, vagy hangosan megy a tévé. A beszédhangokat és az állandó alapzajt viszont jól szűri. Egyébként a hangján is meghallani ezt a szellősséget, nekem tetszik, de lehet valaki jobban preferálja ha a fülébe cuppan a gumi, és légmentesem zár. Ez nem olyan.

    Mindent összevetve 4000Ft-ért ez egy baromi jó cucc, de nem szabad tőle nagyon sokat várni. Az ár/érték arány miatt van ennyiszer ajánlva, nem azért mert kiemelkedően jó, és tökéletes. Ezt tartsa mindenki észben amikor rendel. Nem fog kiváltani egy minőségibb darabot, vagy egy jobb fejhallgatót, de teszi a dolgát és nem kell állandóan babrálni az EQ-t mert épp valamelyik hang fáj.

Új hozzászólás Aktív témák