Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tomacko

    senior tag

    Sziasztok !

    Ugyan nem teljesen ide illik a kérdésem de mivel látom pörög a fórum fel teszem itt, mert nem találtam a nekem valót (természetesen a HTPC építő fórumot is meg jártam) de több helyről több infó és itt zeneibb a téma mint ott.

    Tehát a történet a következő:
    adott egy Antec NSK 1380 HTPC ház
    benne egy ASUS E45M1-M Pro lap
    ezt használom "házimozira" a HDMI kimeneten, nincs túl nagy igényem ilyen téren a haggal kapcsolatba szóval az ahogy van HDMI-n nekem elég a tv-ből filmezéshez....

    Zene hallgatás téren viszont elég válogatós vagyok, de mivel nincs lehetőségem a hagyományos hifi cuccomat megfelelpően kiépíteni ebbe a 2 szobás lakásba, mivel olyan a bútor amilyen.....
    Szóval a lehetőségem az annyi, hogy ebbe a házba kéne bele, vagy mögé zsúfolnom egy erősítőt, amire egyből küldeném is az analóg hangfal páromat ami kemény 40 wattot tud (panelbe ez is bőven elég). CD-n lévő zenéimet is a pc-n játszanám le(van belőle bőven). Zenéből elég nagy a szórás, de a fő vonal az a metál zenék minden fajtája, de sokszor szól jófajta komoly zene is, de van, hogy techno muzsikával örvendeztetem a szomszédságot. 40 felett már el tudom dönteni, hogy mikor mire van szükségük ;] Tehát szeretem a dinamikát is de a finom lágy hangzást is, de ami nagy általánosságban mondható, hogy a mélyet minden zenéhez szeretem.
    Hifi cuccaim mégis mindig kivétel nélkül Technics erősítővel szóltak egy fadobozos régi Kenwood kivételével ami érdeks mód a kedvencem lett...

    Erre a kis erősítőre, DAC-ra úgy 20-30k körüli összeget szánnék nagyjából.
    bkercso alkotásairól is olvastam és ahogy kivettem a véleményekből tapasztalatokból a hangja is "nekem" való lenne. De van még pár jelöltem: Muse DAC Amplifier MINI USB 1793 MK2 Decoder + AMP PCM1793 + DIR9001 + PCM2706 , [Muse 2 * 50W high-power M50 DAC TPA3123 12-25v Mini Amplifier BTL HIFI] , [TRASAM A4i Mini HiFi Integrated Amplifier With USB DAC Input Brand New] , valamint a HRT MS2, MS2+ is szóba jöhetne bár az utóbbi három árban már kicsit sok lenne.

    Várom a könnyen érthető segítségeket okításokat, tapasztalatokat.

    Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

Új hozzászólás Aktív témák