Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • brd

    nagyúr

    T.Flight Hotas X, 5-6-7-es gombcsere útmutató (a 3-as, és esetleg a 4-es - mert az is hasonló minőségű gomb szerintem - cseréjét a következő részben írom majd le, ha az alábbi szörnyűség után még igény van rá; egyelőre én sem csináltam meg):

    Kellékek:

    - kézügyesség;
    - forrasztópáka (ha ezt nem ismerjük, esetleg még nem használtunk, nem szabad továbbolvasni);
    - türelem;
    - szike tapétavágó (itt is figyelni kell, gyerek kezébe nem való);
    - 1 db lapos, és kereszthornyú csavarhúzó;
    - türelem;
    - nyugodt fél-1 óra (gyereket bezárni, asszony jól megrakni, hogy csak pihegni tudjon);
    - ja és persze türelem.

    A gázkart tartó 5 db (kettő alul, további 3 a "sarokban") kereszthornyú csavar eltávolítása után óvatosan kell szétnyitni a műanyagokat, mert mind a 2 kettő részben vannak kábelek. Elénk tárul ez a csodálatos látvány. A pirossal megjelölt kettő csavart ki kell csavarni, és a burkolatot el kell távolítani, hogy hozzáférhető legyen a gombokat tartalmazó panelt rögzítő felső csavar. Ezen a képen látható, hogy mit sikerült letörnöm korábban "Mennnny már felfelé bazzeeeeeg!" felkiáltással, ill. a High Quality trutymó is látható a felső sarokban, amellyel megoldottam a panel további rögzítését (kivehető alóla a panel, nem lett odahegesztve vele). Ezt a 3 gombot kell kicserélni (a képen már a cserélt állapot van, tehát a szívproblémákkal küszködők is megnyugodhatnak, az alább ismertetett megoldással is egész korrekt lesz a végeredmény). Itt jön a képbe a türelem, és esetleg a remegve asszisztáló társ (a gyerekkel később foglalkozunk). A türelem ahhoz kell, hogy ha szeretünk felfedezni, és a talpat is szétszedtük, elviseljük a tudatot, hogy a kábelek a talpban és a gázkarban is forrasztva vannak, tehát vagy felhasználjuk a kézügyesség skill-t (polipok előnyben), vagy leforrasztjuk egyenként a kábeleket a panelről, hogy kiszedhessük (sok szerencsét a sorrend-színkód megjegyzéséhez). Ha türelemből csak 1-2 egységünk van, akkor esetleg felhasználhatjuk a sarokban pihegő nőstény felől áradó szeretetet a helyzet feldolgozására. Ha a polipkaros megoldás mellett döntöttünk, akkor valami ilyesmi megoldással (a jobb kézben a páka kell legyen, nálam a képet készítő eszköz volt, mert én nem vagyok polip) lehet eltávolítani a gombokat. Esetleg, ha az oldalborda idő előtt magához tért, megkérhetjük, hogy tartsa nekünk... egyelőre csak a panelt. Ha nagyon szereti egymást a panel és a gomb (szorosan egymáshoz vannak simulva), akkor első körben a tapétavágóval kell kitölteni a hézagot (annyira ne feszítsük, hogy a penge eltörjön, mert egy ideig nem fogunk ED-zni, és ha a közönség segítségét is igénybe vettük, akkor jó ideig az előbbi pihegést sem fogjuk viszontlátni). A művelet maga úgy néz ki, hogy finoman feszítjük a gombot, közben a pákával melegítjük a hozzánk közelebb eső forrasztási pontokat a panel túloldalán (én mondtam, hogy polipok előnyben). Figyeljünk oda, hogy a panel is elég forró lehet, ha sokáig kell melengetni, ilyenkor esetleg valami fogóval javasolt tartani inkább (de ne a forrasztási pontoknál szorítsuk vele, mert ott puha anyag van, deformálódik, sőt, rosszabb esetben törik is). A profibbak valamiféle hőlégfúvós megoldással is próbálkozhatnak (bár nekik ez a leírás úgyis csak fárasztó), vagy ha van a forrasztási anyag eltávolítására alkalmas eszközük (szipka?), azt is fel lehet használni, akkor nem kell feszegetni, de én szeretem a kihívásokat, és nincs türelmem (ez utóbbi azért lényeges, mert sem hőlégfúvóm, sem szipkám(?), a beszerzésükhöz pedig türelem kellett volna). Ha jól dolgozunk, akkor ezt kell kapjuk, és az ujjunk sem pirosabb, mint az enyém. A cseregombok behelyezésénél figyelni kell, hogy ha maradt forrasztóanyag a panelen, akkor azt melegíteni kell, hogy a gomb érintkezői átférjenek a lyukon (a "Tarzan lenni erős, fúrni másikat!-féle hozzáállás itt nem jó, mert az áramkör vezetékeit is fel lehet ilyen megoldással tépni a panelről). Ha végeztünk az összes gomb cseréjével, kicsit érdemes tesztelgetni, hogy nem lett-e problémás a forrasztás, hogy ne kelljen többször szétszedni a gázkart. Ha összeraktuk, odaadhatjuk a gyereknek, hogy játszhasson vele (letesztelje nekünk), és hogy megjutalmazzuk, amiért nem zavart minket az "Apa, engedj kííííí!" hangmintával a műtét közben. Siker esetén a nőstényt pedig lehet megint pihegtetni ünneplés gyanánt.
    A gombok fellelhetőségére egyelőre nem tudok forrást, én 2 rossz router-ből termeltem ki magamnak a jelenleg egész jól működő gombokat (mondtam, türelmetlen vagyok, a régiek már használhatatlanok voltak, és játszani akartam), de valószínűleg Omron B3F-1000, vagy hasonló normálisabb darabból fogok beszerezni néhányat. Szóljon, ha valakit még érdekel, több db. valószínűleg olcsóbb, és ha külföldről jön, a szállítás is az lesz.

    Elnézést a gyenge poénokért. :U

    The only real valuable thing is intuition.

Új hozzászólás Aktív témák