Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Almos

    aktív tag

    Ismerősömnek van egy Blaupunkt TravelPilot Lucca 3.5B GPS-e, amin iGO 2006 futott (hogy gyárilag, vagy sem, azt nem tudom), ezt frissítettem/cseréltem le iGO8-ra, mégpedig a következő módon:

    1. Beléptem a szerviz menübe: a bekapcsoláskori figyelmeztető szöveg megjelenésekor egymás után megnyomtam a sarkokat: bal felső, jobb felső, jobb alsó
    2. A File Explorer segítségével megkerestem a Windows könyvtárban az USB csatlakozást konfiguráló exe fájlt, és átállítottam, hogy a belső memóriát is lássa a számítógép
    3. Ezután mindkét belső memóriáról biztonsági mentést készítettem
    4. Letöltöttem a Nav.N.Go.iGO.v8.3.4.102680 verziót, aminek az az előnye, hogy nem kell telepíteni, hanem csak felmásolni, és működik.
    5. Mivel a GPS-nek 480x272 a felbontása, ezért az iGO8 gyökérkönyvtárában található data.zip fájlból törölni kell néhány msnd-vel kezdődő fájlt:
    data.zip / ui_igo8 / common / ui / msnd*
    data.zip / ui_igo8 / 480_272 / ui / msnd*
    6. A belső flash memória csak 1GB-os az iGO8 pedig 3,5GB, így a content/building mappából a Hungary kivételével töröltem a külföldi épületeket tartalmazó fájlokat, illetve az országtérképekből is csak annyit hagytam meg a content/map könyvtárban, hogy 1GB alatt maradjon a méret
    7. Számítógépre csatlakoztatva a GPS-t, töröltem a My Flash Disk2 tartalmát, majd feltöltöttem a helyére az iGO8-at, a sys.txt tartalma pedig az alábbi:
    ;[device]
    ;type="Blaupunkt Lucca"

    [folders]
    app="My Flash Disk2"

    [interface]
    maxzoom2d=6000000
    show_exit=1
    resolution_dir="480_272"
    vga=0

    [gps]
    port = 7
    baud = 38400

    [rawdisplay]
    class="landscape" ;or landscape, portrait, square
    screen_x=480
    screen_y=272

    [debug]
    cache=2048
    skip_eula=1
    disable_outlookpoi=1
    show_performance=0
    reserve_memory=1500000

    ;[msnd]
    ;msnd.start=0

    8. A Flash Disk1/setting.ini fájlban megadtam az iGO8 elérését, így a gyári keretprogram az iGO8-at indítja:
    pathNavi: \My Flash Disk2\iGO8.exe

    Ezek után a gyári keretprogram segítségével lehet indítani a navigációt, ami most már az iGO8.3, gond nélkül működik minden funkciója. Nem akad, nem szaggat, nem fagy, nem ír ki hibát, hanem teszi a dolgát :)

    Hamarosan beszerzésre kerül majd egy nagyobb SD kártya is, és akkor arra már rá fog férni az összes térkép fájl. Ebben az esetben a sys.txt-ben kell megadni, hogy a content könyvtár tartalmát az SD kártyán keresse:
    [folders]
    app="My Flash Disk2"
    content="sdmmc disk/igo8/content"

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák