Hirdetés

2015. március 30., hétfő

Gyorskeresés

(#5651) Jabby válasza brsdnl92 (#5650) üzenetére

Jabby
(fanatikus tag)

Az eszköz driverére gondoltam, hogy tudja a Win7, hogy milyen eszközt akasztottál rá.
Elvileg a Win7 feltelepíti magának, nem kell külön a usernek megtennie.
Ha ezt nem teszi meg, akkor én a helyedben első körben próbálkoznék másik PC-re rákötni a navit.

(#5652) OldMike

OldMike
(senior tag)

Sziasztok!

Egy eléggé speciális dologban kérnék segítséget. Androidos tabletem van, gyárilag telepített navi szoftverrel. Az eszköz rendelkezik FM Trasmitter funkcióval, ami nekem fontos, mert az autórádión nincs AUX bemenet.

Az FMT-n keresztül működik az, hogy a navi szoftver alatt egyidejűleg szól a tablet zenelejátszója. Ilyenkor a navi manőverbemondáskor a zene elhallgat, azután pedig újra szól.

Ugyanezt szerettem volna elérni az eszköz fejhallgató kimenetén, de ott az történik, hogy a bemondás időtartamára (látható a navin, hogy mikor lenne a bemondás) a zene elhallgat, de a navi szövege nem hallható. Amikor csak a navi szoftver fut, akkor hallható a manőverbemondás a füles kimeneten, csak az együttes programfutás esetén nem szól a zeneszünetben.

Azért lenne fontos a probléma megoldhatósága, mert tudnék AUX bemenetet tenni az autórádiómra, azonban ha az FM Transmittert nem tudom kiváltani vele, akkor nincs értelme beruházni.

Köszönöm

42LM660S

(#5653) coog válasza Imi91 (#5535) üzenetére

coog
(újonc)

;) koszonom

(#5654) Somatom válasza OldMike (#5652) üzenetére

Somatom
(PH! nagyúr)

Ha a navin belül van médialejátszó (egyes navikban van ilyen lehetőség) , akkor próbáld meg azzal! A másik módszert egyszerűen tudod tesztelni. Dugj egy fülhallgatót a Tab -ba! Ha azon hallod a zenét és a navit, akkor az auxon is fogod hallani.

My name is User. Super User! ZOPO ZP999 XXX

(#5655) zetecR

zetecR
(PH! addikt)

Sziasztok,

hw-es vagy sw-es probléma lehet az, hogy ha a navit rendszeresen standby-ba rakom (tehát nem kikapcsolom és újraindítom), akkor 4-5-10. alaklom után elveszíti a kapcsolatot a GPS vevővel és vagy az iGo, vagy csak a készülék újraindítása után lesz meg a kapcsolat?
Ez normális, vagy egy jó konfignak ezt "bírnia" kellene?

What are the bumps around a girl's nipples? Braille for "SUCK ME" xd

(#5656) OldMike válasza Somatom (#5654) üzenetére

OldMike
(senior tag)

Lehet hogy félreérthető voltam. Én alapból azt próbáltam, amit javasoltál, tehát a navi lejátszója és a navi program ment egyszerre a füles kimeneten (fejhallgatóval). Ekkor van az, hogy a zenelejátszó érzékeli, hogy neki el kell hallgatnia, ez meg is történik, de a navi program manőverbemondása a szünetben nem hallható.

A tablet saját hangszóróján (igaz borzasztó hangminőséggel) együttműködik a zenelejátszó és a navi program. Ugyanez a helyzet az FM Transmitteren keresztül is, kizárólag csak a fejhallgató kimeneten keresztül nem.

Nem értek hozzá, de attól tartok hogy a füles kimenet áramköri rendszere nem engedi a két forrásból származó hang használatát.

42LM660S

(#5657) Somatom válasza OldMike (#5656) üzenetére

Somatom
(PH! nagyúr)

Nálam ugyanez a szitu CNS Globe HD -n, WinCE alatt. Csodálkoztam is, hogy nálad fordítva van, de ezek szerint félreértettem. Még régebben írtam erről a Concorde fórumán, de az volt a válasz (a CC válasza), hogy ez van, ezt kell szeretni. Androidon talán össze lehetne ügyeskedni valamit úgy, hogy a navi TTS hangját áttrükközni értesítési hangcsatornára, a zenét meg külső lejátszóról, média csatornán hagyni és egy automatizálóval kevertetni a csatornák hangerejét. A lejátszó kezelőjét meg floating widgetté alakítva megjeleníteni a navi felület fölött. De ez még leírva sem egyszerű.

[ Szerkesztve ]

(#5658) OldMike válasza Somatom (#5657) üzenetére

OldMike
(senior tag)

Még sosem futottam bele olyanba, hogy zenelejátszás közben hallható lett volna valamilyen értesítési hang, de valószínűleg nem használom eleget a tab zenelejátszóját ehhez. Igazából ez az eszköz csak akkor értesít, ha email jön. Nem tudom lenne-e valami más amivel ki lehetne próbálni, viszont az email jelzés meg teljesen kiszámíthatatlan, hogy mikor érkezik.

42LM660S

(#5659) Somatom válasza OldMike (#5658) üzenetére

Somatom
(PH! nagyúr)

Ha van root, akkor automatizálóval (pl. Tasker, E-Robot) bármit megtehetsz, ami Androidon lehetséges. Sőt, akár meg is kerülheted a rendszert és Linux shellparancsokkal, közvetlenül a kernelnek is adhatsz utasításokat. Én nemrég vettem ki a rendszer kezeléséből az értesítéseket. Nálam már a Robot vezérli, hogy mikor, milyen értesítőhang szóljon, mikor és hogyan jelezzen a led, stb. Az E-Robot megy root nélkül is, de akkor erősen korlátozottak a lehetőségek.

[ Szerkesztve ]

(#5660) OldMike válasza Somatom (#5659) üzenetére

OldMike
(senior tag)

Sajnos ehhez az eszközhöz nincs épkézláb root lehetőség.

Egyébként kipróbáltam az értesítési jelzést. A saját hangszórón hallható a hang, de a zene nem halkul le. A fülhallgatón keresztül viszont nincs hang, ha megy a zene. Amikor leállítottam a zenét (a lejátszót nem kapcsoltam ki), akkor hallatszott az értesítési hang.

Szerintem ez hardveres dolog, ugyanez lehet a WinCE navi esetében is.

42LM660S

(#5661) ludaslajos

ludaslajos
(újonc)

Sziasztok!
Kérlek benneteket segítsetek ha tudtok.
Nemrég az OLX-en vásároltam egy Navon N490 plus navit.
A hirdetésben teljes Európa térképpel hirdették.
A készüléket egy arra (eladó felé) utazó ismerősöm hozta el.
Sajnos Ő nem ért hozzá (én sem, ez lenne az első navigációm) és nem vette észre, hogy csak Magyarország térkép van rajta, ez már csak itthon derült ki. Persze az eladó azóta nem elérhető :-( Most az internetet bújva olyan csúnya dolgokat olvasok, hogy lehet rá teljes Európa térképet tenni de az nagyon bonyolult ... Kérem ha tud valaki segíteni vagy tanácsot adni az segítsen hozzá a probléma megoldásához. Köszönöm!

(#5662) LámaZ válasza OldMike (#5660) üzenetére

LámaZ
(őstag)
LOGOUT blog

A Lenovo K910-en ha fülhallgatón zenét hallgatok, az e-mailekről hallom az értesítő hangokat. Olyankor a zenelejátszás picit megtorpan.
Tehát nem hardverés, hanem förmverés.

[ Szerkesztve ]

»»»»»» Szakmai kérdés csak fórumban! Ne politizálj itt! ««««««

(#5663) OldMike válasza LámaZ (#5662) üzenetére

OldMike
(senior tag)

Köszi, ez sem jó hír, mert az én eszközöm támogatása alulról közelíti a nullát :O

42LM660S

(#5664) EQMontoya válasza zetecR (#5655) üzenetére

EQMontoya
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Milyen platform?
OS-ben is, vagy a navival is lehet para.
Valszeg nem hardware, a gps kapcsolat általában egy socket, amit az egyik oldal ír, a másik olvas.

Go ahead, tell me your Civic is JDM. :)

(#5665) zetecR válasza EQMontoya (#5664) üzenetére

zetecR
(PH! addikt)

Ősrégi WinCE 4.2.

Az antennához vezető sérült koax kábel lehet ludas? Esetleg a forrasztás?

What are the bumps around a girl's nipples? Braille for "SUCK ME" xd

(#5666) EQMontoya válasza zetecR (#5665) üzenetére

EQMontoya
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Meglepne, mert akkor valószínűleg maga a vétel lenne instabil/hibás, nem pedig standbynál jelentkezne a hiba.
Ez így 99%, hogy az OS és a navi között kommunikációban van hiba, de azt így nem nagyon lehet megmondani, hogy melyik oldalon.

Go ahead, tell me your Civic is JDM. :)

(#5667) sasa4599

sasa4599
(újonc)

Sziasztok. Sieger SG 430 GPS. Valakinek van hozzá valami OS......? Sokat szenvedtem vele. Legalább 30 hasonló alaplappal rendelkező készülék Windows-át toltam rá mindhiába.

(#5668) RAZERXX

RAZERXX
(kvázi-tag)

Sziasztok van egy akai gps mindig sleep modba rakja magát nem tudok felmásolni rá semmit mert a sleep mod miatt rögtön megszakad a kapcsolat ....wtf???

Rampage Formula ,Q9650 ,4X2GB OCZ reaper 1150hz,R9 280X,Samsung evo 840,FSP GOLD+700W

(#5669) kopepe

kopepe
(fanatikus tag)

Sziasztok!
Tudna valaki linkelni egy magyar win ce 5-öt?
Vagy az is jó lenne,ha valaki tudna segíteni a magyarításban.
Ez egy Yakumo DeltaX 5 BT.
Köszi!

A pénz jobb, mint a szegénység, már csak anyagi szempontból is.

(#5670) PLaci58 válasza kopepe (#5669) üzenetére

PLaci58
(őstag)

Op.rendszer: Microsoft Windows Mobile 5.0 for Pocket PC Premium Edition !!!
Azon nem Win CE van!
A magyarításuk nem egyszerű dolog: [link]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#5671) kopepe válasza PLaci58 (#5670) üzenetére

kopepe
(fanatikus tag)

Ezt nem tudtam!
De mi a különbség a win mobile és a win ce között?
Nem vágom a témát,és ebben a topikban nincs összefoglaló sajna :(
Viszont láttam ugyanezt a típust a neten magyar oppal,(voltak fotók is) de lehet,hogy azt gyárilag úgy adták ki,és házilag elég macerás lenne megoldani?(vagy nem is lehet?)
Én még reménykedem,megoldottam pár reménytelennek tűnő dolgot már.
Azért ha valaki tud valamit,írjon :K
Köszönöm!

(#5672) PLaci58 válasza kopepe (#5671) üzenetére

PLaci58
(őstag)

Szerintem a legnagyobb különbség, hogy a Win Mobile-ra lehet telepíteni programokat (pl. magyarítás) a CE-n pedig csak futtatni. A Pocket PC-k olyanok mintha állandóan készenléten lennének. Soha nincsenek teljesen kikapcsolva ezért megtartják a telepített programokat. A CE-t ha kikapcsoljuk törlődik a RAM, bekapcsoláskor ROM-ból újra betöltődik az operációs rendszer.

Esetedben meg kéne nézni, hogy pontosan milyen operációs rendszer van a PDA-n és ahhoz keresni neten egy magyarítást és telepíteni.

Nem vészes. Nekem Mio PDA-m van valahol, ahhoz van magyarítás, de mivel nem használom, állandóan lemerül és mindig újra kellene telepíteni.

(#5673) LámaZ válasza PLaci58 (#5672) üzenetére

LámaZ
(őstag)
LOGOUT blog

Laci!
Arra van ötleted, hogy ezekben az újabb Win CE 6-ossal szerelt GPS-eszközökben a ResidentFlash2-őt miként lehetne elérni?
Ugyanis ott vannak a rendszerfájlok.
Én szerkesztgettem őket régebben, de az újabb eszközökön az istennek sem tudok belépni abba rejtett meghajtóba.
Ott van, nem adtak neki más nevet, mert ha beírom a címsorba, nem csinál semmit a gép, ha meg valami hülyeséget írok be a címsorba, akkor egyértelműen jelzi, hogy nincs olyan meghajtó vagy mappa.
Valahogy letiltották a hozzáférést, gondolom a Registry-ben.

(#5674) kopepe válasza PLaci58 (#5672) üzenetére

kopepe
(fanatikus tag)

Ezt írja.Elvileg Mio P550-nek írja magát.Megegyezik a hardere?

(#5675) PLaci58 válasza LámaZ (#5673) üzenetére

PLaci58
(őstag)

Az X960BT-nél még simán elérhető.
Szerintem a Wayteq nem változtatott.

(#5676) PLaci58 válasza kopepe (#5674) üzenetére

PLaci58
(őstag)

Vagy ugyanaz belülről vagy valaki a Mio romját tette rá (szerintem ugyanaz a HW).
Nekem sokkal régebbi van. Próbálj magyarítást keresni a Mio P550-hez.

(#5677) LámaZ válasza PLaci58 (#5675) üzenetére

LámaZ
(őstag)
LOGOUT blog

Na, jó, de nekem nem az van.

(#5678) PLaci58 válasza LámaZ (#5677) üzenetére

PLaci58
(őstag)

Arról én nem tehetek :DDD

(#5679) kopepe válasza PLaci58 (#5676) üzenetére

kopepe
(fanatikus tag)

Ha sikerül valami írok.
Nemtom mi lesz belőle,de KÖSZÖNÖM a segítséget !
(egyébként ez tuti gyárilag van fent,nem piszkálták)

[ Szerkesztve ]

(#5680) soo277

soo277
(fanatikus tag)

Sziasztok
Windows CE 6.0 az oprendszee a gps nek
milyen térképeket lehet felrakni rá?

Opel astra F 1.4 16v Opel astra J 1.4T(eladva) Opel astra G 2.0 dti 16v ("H" még nincs XD)

(#5681) LámaZ válasza soo277 (#5680) üzenetére

LámaZ
(őstag)
LOGOUT blog

Olvasd el a blogom.

(#5682) LámaZ

LámaZ
(őstag)
LOGOUT blog

Mivel jön a nyár, és a Lenovom – amellyel navigálok – eléggé melegszik, valamit csinálnom kell.
Egy ilyen pici (VGA-) ventilátorra gondoltam, amelyet felszerelek egy megfelelően kilyuggatott tartóra, és úgy rakom fel a műszerfalra. (Most is ilyen van, csak venti nélkül.)

Az áramellátásával vagyok gondban, mert 12 V kell neki, de az USB-hubon 5 V van, emellett ugye a venti kábelvége is sajátos (floppy-csatoló).
Mivel azonban 12 V-al megy, azon gondolkodom, hogy rákötöm az autó elektromos rendszerére (persze egy biztosítékkal védve), akár az USB-hub előtt megbontva a kábelt.

(#5683) kopepe válasza LámaZ (#5682) üzenetére

kopepe
(fanatikus tag)

Jó ötlet :))
Az én telóm 62-64 fokig megy fel navi közben :U
Tűzforró,de bírja.
Flopi csati levág,kábel rátold,forrasztás,zsugorcső,pici kapcsoló a tartó hátuljára,autó villanyára ráköt egy biztivel :D
Mondjuk abból a ventiből lehet kettő kéne ... vagy egy picit nagyobb.
Majd kiderül mennyit hűt.

(#5684) PLaci58 válasza LámaZ (#5682) üzenetére

PLaci58
(őstag)

Forog az már 5V-ról is, csak lassabban.

(#5685) Somatom válasza kopepe (#5683) üzenetére

Somatom
(PH! nagyúr)

Elavult technológia. Befőttesüveg, víz, cső, jégakku, akvárium szivattyú. Meg egy vízálló teló, oszt hello. :D

(#5686) kopepe válasza Somatom (#5685) üzenetére

kopepe
(fanatikus tag)

Vízálló a telóm,de a dunsztos üveg torzítja a képet :D
Még a végén rossz felé kanyarodok :D

Nálam van a haverom pda-ja,kis javításra.
Gyárilag garmin van rajta.
Kölcsön adta és valami hadibarom letörölte a hun térképet.
Térképem van,garmin megy,csak annyit mondjatok meg lécci,hogy hova kell másolni,hogy végre lássa is :U

gmapsupp.img

[ Szerkesztve ]

(#5687) lewis70

lewis70
(újonc)

Üdv Mindenkinek!

Wayteq N770 Bt GPS-el kapcsolatban fordulok a T. fórumhoz:
Adott a fenti készülék és adott egy T-COM VB típusú BT sisak headset. A kettőt szeretném valahogy párosítani, de nem igazán ismeri fel egyik a másikat.
A GPS-t mobillal össze lehet párosítani, a headset-et is a mobillal, de a headset a GPS-el nem akar menni. Nem tudom mennyire járható út a FW csere vagy az upgrade.
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

LG P970 --> Sony Xperia arc S => Iphone 4S

(#5688) LámaZ válasza kopepe (#5686) üzenetére

LámaZ
(őstag)
LOGOUT blog

Garmin térképfájlok:

gmapprom.img: elsődleges (gyári) térkép a készüléken
gmapprom1.img: másodlagos térkép a készüléken
gmapsupp.img: frissített térkép a készüléken
gmapsupp.img: frissített térkép az SD-kártyán
gmapoem.img: OEM térkép, a felhasználó által elérhető, de nem lehet kikapcsolni a készülékbeállításoknál (Tools/Settings/Map/Map Info)

gmapbmap.img: alaptérkép, kiegészítő térképként beállítható, de nem kijelölhető és a telepített térképek között nem látszik (Tools/Settings/Map/Map Info) de látszik itt: Tools/Settings/System/About/Basemap
gmaptz.img: időzóna térkép, kiegészítő térképként beállítható (ezt nem szabad törölni!)
gmap3d.img: 3D épületek, kiegészítő térképként beállítható
gmap3d1.img: 3D épületek kiegészítő térképe, kiegészítő térképként beállítható

A készüléken a térképek a gyártótól függően különböző mappában lehetnek. A Nüvi esetében például, a .System mappában.

Ha nincs elég belső tárhely, az SD-kártyán létre kell hozni egy Garmin mappát, és oda lehet tenni a térképet, majd a készülékbeállításoknál aktiválni.

(#5689) kopepe válasza LámaZ (#5688) üzenetére

kopepe
(fanatikus tag)

Végül sikerült.Ide másoltam:
Belső sd(ahol a garmin gyárilag van)/Garmin
Nemtom normális-e,hogy ilyen kevés mappa van.
A voice mappát már én raktam bele egy magyar hangal.
Most így néz ki:Garmin

[ Szerkesztve ]

(#5690) LámaZ válasza kopepe (#5689) üzenetére

LámaZ
(őstag)
LOGOUT blog

Kb. egy éve volt Garmin a kezemben, már nem emlékszem pontosan mindenre, de ez teljesen normálisnak tűnik.

(#5691) PLaci58 válasza lewis70 (#5687) üzenetére

PLaci58
(őstag)

2 sisak headset-et össze tudsz párosítani?
A navi kihangosítóként tud üzemelni.

(#5692) Somatom válasza lewis70 (#5687) üzenetére

Somatom
(PH! nagyúr)

Az sztem nem fog menni. A teló lehet számítógép és periféria is, de a headset és a PNA (mint BT audioeszköz) csak periféria. Két periféria meg önmagában nem tud kommunikálni egymással.

(#5693) RAiN91

RAiN91
(senior tag)

Sziasztok
Navigon 40 Plusra szeretnék rátenni Fresh maps-ot. Amit letöltöttem, Navigon mappában van maps és poi mappa. Navigon mappát másoltam rá a most vásárolt üres 8GB SD-re.
Látszólag minden ugyan olyan, honnan tudjam, hogy még is aktív-e a Freshmap?

(#5694) syab19

syab19
(tag)

Sziasztok,

Szeretném a segítségeteket kérni! Van egy Garmin Nüvi 770-es készülékem ami elvileg élethosszig tartó térkép frissítésekkel van megáldva. Azonban a Garmin oldalán az express program segítségével próbáltam felismertetni a gps-t, de nem látja. Kérdésem az lenne, hogy tudnám befrissíteni a térképet rajta?
Honnan tudnám beszerezni a térképet hamár elvileg ingyen frissíthetném?

Nagyon köszönöm a segítségetek és ötleteiteket is!!!

:R
Üdv.: Szabi

(#5695) nemcso válasza syab19 (#5694) üzenetére

nemcso
(senior tag)

Nem a Garmin Express-t használva, a PC-d felismeri a Garmin 770 -t mint eszközt, látod a meghajtók között ?

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#5696) syab19 válasza nemcso (#5695) üzenetére

syab19
(tag)

Igen fel. Látom a mappákat és ha kiveszem az sd kártyát és beteszem a gépbe azt is látja.

[ Szerkesztve ]

(#5697) nemcso válasza syab19 (#5696) üzenetére

nemcso
(senior tag)

Garmin Express felületen legyen felvéve/aktiválva az eszköz. majd utána indíts egy frissítés keresést.

(#5698) syab19 válasza nemcso (#5697) üzenetére

syab19
(tag)

És az aktiválást hogyan tudom megcsinálni? A probléma az expresszel, hogy el se jut odáig hogy bármit aktiválna... csak keresni tudja az eszközöket amit persze nem talál meg...

(#5699) lewis70

lewis70
(újonc)

PLaci58, Somatom, kösz a válaszokat. Legfeljebb telefonos navigációval használom.

LG P970 --> Sony Xperia arc S => Iphone 4S

(#5700) syab19 válasza syab19 (#5698) üzenetére

syab19
(tag)

A GPS felismeri, hogy usb-hez van csatlakoztatva. Express elindítva. Windows megnyitja háttértárolóként.
Külön az SD kártyát és külön a GPS memoriáját.
Most felismerte az express... "a készülék nem kompatibilis az express alkalmazással"
Másodjára felismerte. :C

(#5701) nemcso válasza syab19 (#5700) üzenetére

nemcso
(senior tag)

Mi a Garmin Express verziószáma ? Éppen most frissítettem v4.0.13.0 -ra.
A frissítést (az én előző verziómnál is) a jobb felső sarokban, a fogaskerékre kattintással tudod indítani.
A frissítés alatt nem muszáj a GPS-t leválasztani a PC-ről, de én javaslom, hogy a frissítés után csatlakoztasd újra a gépre.

szerk.:
Különben érdemes a www.garmin.hu-n a myGarmin menü alatt beregisztrálnod magad, majd az 770-t is, mert ezek után meg tudod nézni a myMaps menüpont alatt , hogy milyen térképfrissítésekre volt/van lehetősége a regisztrált eszköznek

[ Szerkesztve ]

(#5702) syab19 válasza nemcso (#5701) üzenetére

syab19
(tag)

Legfrissebb ami az oldalon elérhető. Érdekes, hogy elsőre nem, de második keresésre megtalálta.
Múlt héten próbálkoztam már mindennel, de akkor megfagyott a gps is és a gép is. Most meg sikerült.
Fene se érti.

A legfrissebb kelet EU térkép az 2014.20-as verzió?
Köszönöm a segítséged! :R

(#5703) nemcso válasza syab19 (#5702) üzenetére

nemcso
(senior tag)

A családban két Garmin van.
A 255WT -n CN Europe NT 2015.40 ALL van, a 2455 -ön CN Europe NTU 2015.40 ALL.
Azt azért elmondanám, hogy nem egyszerre lehetett frissíteni a két gépet, a 2455 -re kb. 3-4 héttel korábban lehetett már letölteni a frissítést, mint a másikra.
Egyszóval néha rá kell nézni a Garmin Express-szel, hogy már tölthető-e a frissítés.

Copyright © 2000-2015 PROHARDVER Informatikai Kft.