Hirdetés

2016. július 23., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Navigációk  »  Azonnali navigációs kérdések órája (kiemelt téma)

(#6701) -=Libria=-

-=Libria=-
(PH! kedvence)

sziasztok

kicsit gondban vagyok navival, pontosabban az ideális alkalmazás kiválasztásával.
Jelenleg waze és igo szülinapp között váltogatok. Waze külföldön felejtős a mobil adatforgalom miatt, iGo meg kicsit ósdi, csak magyar térképpel.

Az alábbiakra kellene:
-Mo és az összes szomszédos ország térképe legyen benne (vagy könnyen importálható)
-min. Mo-n a nemrég kihelyezett fix traffipaxokat is mutassa, ha külfödre is tudja ugyanezt, az előny
-valamilyen formában hozzá lehessen jutni - legalább Mo. területén - friss közlekedési infókhoz
-nemárt ha nem másolgatós, hackelgetős konfig átirogatós progi, hanem valami könnyen, OtA vagy sima apk letöltéssel frissííthető

Ti mit javasoltok?

(#6702) echterion válasza Csöves (#6699) üzenetére

echterion
(PH! kedvence)

És azt a menüt hogy tudom előhivni? Mert olyat sajnos nem találtam benne. Csak a navi indul el, ha bekapcsolom.

"... az a tény kedves kuzin, hogy a mi kis kópénk Tangónak hívja magát a szamba országában, rögtön megvilágosítja számunkra, hogy mekkora nagy seggfej..."

(#6703) huliganboy válasza -=Libria=- (#6701) üzenetére

huliganboy
(senior tag)
LOGOUT blog

Igo most akciós ha jól tudom. Nem kell hackelgetni, lehet hozzá speedcam adatbázist rakni hipp-hopp. De miért lenne ósdi?

[ Szerkesztve ]

KODI KIEGÉSZÍTŐK - OLVASD EL A TÉMA ÖSSZEFOGLALÓT!

(#6704) nemcso válasza -=Libria=- (#6701) üzenetére

nemcso
(senior tag)

pl: Sygic

[ Szerkesztve ]

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#6705) DM43 válasza huliganboy (#6703) üzenetére

DM43
(őstag)

Akciósnak nem mondanám, de már egy bő hónapja meg lehet vásárolni (végre) a Google Play-ről:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nng.igo.primong.igoworld

[ Szerkesztve ]

Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember? /Ronald Reagan/

(#6706) LámaZ válasza Somatom (#6700) üzenetére

LámaZ
(PH! addikt)

Egyelőre nincs ötletem.

»»»»»» Szakmai kérdés csak fórumban! Ne politizálj itt! ««««««

(#6707) Somatom válasza LámaZ (#6706) üzenetére

Somatom
(PH! félisten)

Akkor már érted, hogy miért vettem ezt a kütyüt?

My name is User. Super User! ZOPO ZP999 XXX

(#6708) nemethka2

nemethka2
(újonc)

Na sikerült beletenyerelnem a palacsintába. A Wayteq x985-t próbáltam rávenni a BT-DUN kapcsolatra, de úgy néz ki nem sikerült. A végeredmény az lett, hogy az ikonok néhány kivételével nem működnek. Ami jó: a GPS (tehát a navi pengésen megy), a bluetooth (bár ezt berheltem, de minden jó maradt) a játékok (legalább nem unatkozom), a kalibrálás (azzal eddig sem volt probléma), a gyári állapot visszaállítása (nem megyek vele semmire, mert hiába indítom a helyzet nem változik) Ami a legfájóbb, hogy amikor elkezdtem a munkálkodást az USB beállítás nem az activ sincron üzemmódban volt. Ezzel az a baj, hogy bár a PC látja az SD kártyát és a saját memómoriát is, de WinCE-t nem. Nekem pedig azt kellene leginkább látnom. Minden valószínűség szerint azt kell javítani, végső esetben újra telepíteni. Van ötlet? Vagy szerviz szoftverfrissítés. Előre is köszönöm a tanácsokat.

(#6709) PLaci58 válasza nemethka2 (#6708) üzenetére

PLaci58
(őstag)

Olyat nem látsz, hogy "Residentflash"?
PC-n a total commanderrel nézd és próbáld meg a fejlécnél átírni residentflash2 vagy 3-ra. A wince nem hiszem, hogy elromlott. Egy ilyen nevű rejtett meghajtón vannak a menü programjai, ott lehetne visszaállítani a dolgokat. Ott tárolja egy fájlban a BT adatait is. Mondjuk attól a menü nem kéne, hogy elromoljon.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#6710) LámaZ válasza Somatom (#6707) üzenetére

LámaZ
(PH! addikt)

Na, jó, fussunk neki még egyszer:
- Végülis arra jutottam, hogy a legtutibb megoldás a Bluetooth GPS-vevő, amely androidos cuccokkal pöpecül működik.
- Bluetooth-szal felvértezett PNA-kon csak azért nem működik, mert a Windows CE egy elárvult operációs rendszerré vált, nem csináltak neki ilyen Bluetooth-os drivert.

(Létezik ugyan Bluetooth DUN kapcsolat – erre van is szoftver –, de az csak az internet megosztására való.)

Jól mondom?

(#6711) nemethka2 válasza PLaci58 (#6709) üzenetére

nemethka2
(újonc)

Sajnos nem. Igazából ez a baj. Két meghajtóként jelentkezik. Nálam (I), ez a navi memóriája. Két mappa van benne. Az egyik "Mobile Navigátor", ebben egy file van mobilnavigator.exe. Érdekes hogy az ikonja olyan mint a WinExploreré. Ha rákattintok, olyan üzenet jelenik meg, hogy nem win 32-es alkalmazás. A másik pedig WayteQ (ez az iGO Primo leánykori neve). A másik az (L) meghajtó, ez az SD kártya jelenleg még üres. Ha kiveszem belőle, akkor értelemszerűen meghajtóként sem jelenik meg.Ha a TC "Hálózat" ikonjára kattintok az első mappa a WinCE Device, Ha erre rákattintok, akkor egy darabig látszik a homokóra, majd alapba megy.

(#6712) PLaci58 válasza nemethka2 (#6711) üzenetére

PLaci58
(őstag)

Na a "navi memóriájának" mi a neve?
Nem kell hálózat, mivel usb storage módban van a navid.
A tc-nél, amikor a két mappát látod, akkor a meghajtó jele után szokott lenni valami elnevezés. Oda kell beírni amit lentebb írtam (Residentflash2).

(#6713) prannk

prannk
(senior tag)

Helló!

Melyik a legjobb legújabb gps program?

Galaxy S6 32 GB

(#6714) nemethka2 válasza PLaci58 (#6712) üzenetére

nemethka2
(újonc)

A TC-n a meghajtók listáján a navi meghajtója csak úgy van jelezve hogy , a "Sajátgép" megnyitásakor meg úgy hogy "Cserélhető lemez ( I )". Itt lehetne átnevezni, de nem enged annyi karaktert beírni min amennyi a Residentflash2 igényelne, amit nem értek mert ez kevesebb karakter mint a cserélhető lemez. Amit az előzőekben írtam, hogy a TC-n a meghajtók után van az a "Hálozatot" jelző ikon, és annak az első eleme a WinCE Device, de ez nem része a hálozatnak, az egy önálló könyvtár. Ha rendesen működne (a navin az USB act.sync módban volna, akkor a Windows CE nyílna meg. Hasonló alakzatban mint a TC. Ebben az ablakba van maga a WinCE és külön könyvtárban a "Residentflash" a tartalmával (amit jelenleg látok is a TC-ben), illetve a "StorageCard" (amit szintén látok most is, mint jeleztem éppen üres). Szóval elakadtam.

(#6715) jobbab

jobbab
(kvázi-tag)

Sziasztok!

A WayteQ X985BT-t teljes EU térképes változata élettartam térképfrissítéses?
Ęlőre is köszönöm a választ! :R

(#6716) nemcso válasza jobbab (#6715) üzenetére

nemcso
(senior tag)

Ez alapján élettartamos : [link]

[ Szerkesztve ]

(#6717) PLaci58 válasza nemcso (#6716) üzenetére

PLaci58
(őstag)

TC-ben sajátgép?
Valami rémlik, hogy a TC-hez fel kell tennivalami wince kezelőt. Most nyaralok, csak tablet van nálam,holnap este tudok pontos dolgokat mondani.
Valami wince filesystem plugin.

(#6718) nemcso válasza PLaci58 (#6717) üzenetére

nemcso
(senior tag)

Ez a #6714 -re adott válasz, majd továbbítom :D

[ Szerkesztve ]

(#6719) nemethka2 válasza PLaci58 (#6717) üzenetére

nemethka2
(újonc)

Nem a TC-ben van a "Sajátgép" hanem a Win bejeletkező képernyőjén

(#6720) Csori72 válasza nemethka2 (#6719) üzenetére

Csori72
(fanatikus tag)

ahhoz, h a Residentflasht ezen a néven lásd szükséged lesz a wincefs pluginra a TotalCommanderhez!
amikor ez felkerül a TC hálózati kapcsolatokon belül lehet belépni, aztán ResidentFlash belépés után lehet a 2 és 3ba is. persze a PNA usb kapcsolatát ActiveSync-re kell állítani! a plugin, v a beállítás nélkül mint SD kártyát látod a meghajtók között! ez alkalmas tartalommal megtölteni, de a lelkéhez nem férsz hozzá!

a 985BT semmilyen TMC vevővel nem kapcsolódik össze! a royaltek 3000-el sem! egyszerűen hardveresen kihagyták belőle a lehetőséget. a wayteq oldalán sincs még említve sem a TMC! helyette a DUN van. ezzel a funkcióval összekapcsolhatod a telefonoddal és online TMC-t kapsz cserébe! persze a telefonra kell 1 app, és internet kapcsolat is!
itt olvashatsz a beüzemelésről: http://dirtywindows.hu/discussion/topic/cikksorozat-wince-igo-and-primo/#post-91228

(#6721) nemethka2 válasza Csori72 (#6720) üzenetére

nemethka2
(újonc)

Kösz! Idáig eljutottam, és pont a BT-DUN-nal próbáltam bűvészkedni amikor részlegesen elszállt a menü. A wincefs plugin fenn van a TC-n. Meg is jelenik a WinCE Device könyvtár, de ha rákkattintok egy darabig megy a homokóra, és semmi.

(#6722) nemethka2 válasza Csori72 (#6720) üzenetére

nemethka2
(újonc)

Az előbbiből kimaradt. Pont az a baj, hogy a navin az USB nem az active sync módba volt.

(#6723) ensolid

ensolid
(kvázi-tag)

Sziasztok!

Nem vagyok benne biztos, hogy ezt a kérdést jó helyre írom-e, de talán tudok benne segíteni. Egyik rokonom vett egy új Honda Jazz-t. A fedélzeti számítógépen android fut és a menüjében van egy olyan lehetőség, hogy apk telepítés. Navigációt szerettünk volna rárakni, pendrivera fel is másoltuk a here map apk fájlját fel is ismerte viszont a telepítés opció már szürke volt nem engedte fölrakni. Lehet, hogy le van tiltva a fedélzeti számítógépben az apk telepítés, de akkor mért van ott az a lehetőség ha egyszer nem engedélyezett? Ha esetleg valaki jártas ebben a témában és tud rá mondani valamit akkor megköszönném a segítségét.

(#6724) Csori72 válasza nemethka2 (#6721) üzenetére

Csori72
(fanatikus tag)

homokórázás már nálam is volt (980BT), akkor én elkezdtem cserélgetni az usb aljzatokat a laptopon. mindig máshova dugtam a pna-t. végülis nem tudom mi hozott megoldást mert mindent elkövettem, h jó legyen :D
esetleg megpróbálhatsz keresni ROMot hozzá, a csere kb 5 perc ... persze ha már van elérhető.

(#6725) LámaZ válasza ensolid (#6723) üzenetére

LámaZ
(PH! addikt)

Android Beállítás - Fejlesztési lehetőségek - Külső appok telepítésének engedélyezése

(#6726) ensolid válasza LámaZ (#6725) üzenetére

ensolid
(kvázi-tag)

Engedélyezve van az is, elfelejtettem leírni.

[ Szerkesztve ]

(#6727) Prime110 válasza ensolid (#6726) üzenetére

Prime110
(fanatikus tag)

Nem hülyék a Honda-nál, hogy csak úgy engedélyezzék külső app-ok telepítését, elkerülve még csak a user error lehetőségét is.
Fuss egy kört a Honda valamelyik márkaképviseleténél, hátha akad egy jó fej szervizes.

Lancia k 2.4; PSN ID: Astron110; Huawei P7 & P8 & MediaPad M2 8.0 Power

(#6728) nemethka2

nemethka2
(újonc)

Hello! Egy lépéssel közelebb vagyok. Be tudok menni a belső memóriába. Látom a Windows-t a Residentflash-t és a SD kártyát is. Az USB-t vissza tudtam állítani "Actsync" módra. Igaz csak a belső memória beállításánál, mert a képernyőn változatlanul nem működik, de legalább a szinkronizálás is megy. Most hol és mit kell módosítani, hogy visszaálljon az eredeti állapot.

(#6729) PLaci58 válasza nemethka2 (#6728) üzenetére

PLaci58
(őstag)

[link]
Itt találsz RF2 tartalmat.
Én újramásolnám az egészet.

(#6730) LámaZ válasza Prime110 (#6727) üzenetére

LámaZ
(PH! addikt)

Ha írásvédetté tettek mindent, akkor oda tényleg nem lehet semmit telepíteni.
Én a RootExplorer-t (nem a Play-est) próbálnám még ki.

(#6731) nemethka2 válasza PLaci58 (#6729) üzenetére

nemethka2
(újonc)

Még mielőtt nekiállnék, melyik RF2-t másoljam fel. Megnéztem a linket, de ott nem látok 885-öst. Nekem a 920-as lenne szimpatikus mert abban van TMC előkészítés. Ha lehetséges ez a variáció nem okoz problémát az eltérő felbontás? Vagy ez csak a navigációs szoftvernél jelent problémát, és ott kell ennek megfelelő felbontást beállítani?

(#6732) PLaci58 válasza nemethka2 (#6731) üzenetére

PLaci58
(őstag)

Nem 985-ös van neked?
Csak a rávalót javaslom!
Lejjebb van 985-höz kettő is. Ha nem találnál, akkor írj DM43-nak és küld neked hozzávalót.
Beregisztrálsz az oldalon és írsz neki.

(#6733) nemethka2 válasza PLaci58 (#6732) üzenetére

nemethka2
(újonc)

Hello! Volt lejjebb x985-höz is anyag, de nem lehetett megnyitni. Tanácsodat megfogadva írtam DM43.-nak és megkaptam a szükséges anyagot. Minden OK! Mindkettőtöknek külön köszönet.

(#6734) DM43 válasza nemethka2 (#6733) üzenetére

DM43
(őstag)

Örülök, hogy sikerült!

LaciPapa! ROM-ozás történt, mert a "lejjebb levő" anyagot törölték (csak tudnám, hogy ehhez mi köze van a radírpóknak ...)

Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember? /Ronald Reagan/

(#6735) PLaci58 válasza DM43 (#6734) üzenetére

PLaci58
(őstag)

Hali.
Lehet nem szereti a Wayteq-et az a kis pók.
Biztos figyeli valaki azt a fórumot. Lehet még Sheft kolléga dolgozik :DD

Útvonal

Fórumok  »  Navigációk  »  Azonnali navigációs kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2016 PROHARDVER Informatikai Kft.