Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mdk01

    addikt

    válasz kalman7 #3468 üzenetére

    Tipli:
    Az sem rossz de még egy ok amiért az élbe kell először fúrni.
    Konkrétan arra gondoltam hogy élbe mindig nehezebb pontosan kifúrni egy lyukat mivel elmászik a fúró. Tömör fánál még talán vmennyire sikerül központos fafúróval ,de a fenyő évgyűrűje még ott is elviheti vmerre a fúrót, de ha bútorlapról van szó ott még a központos fúró sem segít oda fúrni ahova akarunk. A bútorlap átka még hogy az élébe nem látszódik a tipliző tüske jelölése.
    A lényeg hogy élbe oda megy a fúró ahova akar, majd azt a lyukat jelöljük a lapra ott nem tud félre menni a fúró meg látszik a jelölés is.
    A tipli beütés is egyszerű mivel a központi hegy kb 1mm-re áll meg a b.lap másik lapjától és a fúró vágóéle meg kb 2mm-re ha oda verjük a tiplit simán átszakad az anyag. Általában nem is a tipli lyukasztja át hanem a lyukba gyűrt ragasztó.

    Akkor ha jól gondolom ez pont olyan hogy:
    "És ha a hagyomány megállja a helyét ma is, akkor extra tisztelet." :)

    Üdv.

  • mdk01

    addikt

    Beltérre szeretnék 3nm nikecell-t felragasztani a falra. A kérdés hogy ki mit ajánl?
    Van pár ötletem,de érdekelne hogy vki csinált-e már ilyet és tud e egy tuti tippet.
    Kizárólag vmi sziloplaszt kinyomóba illő tubusos izé érdekelne mert nem akarok kevergetni semmi trutyit.

    Köszönöm
    Üdv.

    [ Szerkesztve ]

  • mdk01

    addikt

    Köszönöm az infókat.
    Igen a befülledéssel tisztában vagyok,csak kis dekorációra van szükségem.

    Ha már a faipari ragasztót ketten is ajánlották akkor feltételen ki kell próbálnom. Pláne hogy az van is pár kiló.:)

    Köszönöm.

  • mdk01

    addikt

    válasz Dízeles #3495 üzenetére

    Igen ezt ajánlották még ezért ezzel csináltam volna ha itt semmi okosat nem tudtatok volna írni. Így viszont meg van a megoldás.
    Kipróbáom még azért a faragasztót is bár annyi kétségem van azzal, hogy ott elvileg mindkét ragasztandó anyagnak nedvesség elszívónak kellene lenni.

    Na majd meglátjuk.

    Köszönöm

  • mdk01

    addikt

    válasz kalman7 #3499 üzenetére

    Folyékony szegről jut eszembe a Henkel FIX ALL-ját is szokták annak emlegetni, érthető okok miatt.
    Jut eszembe a bemutató panelen ragasztottak vele Nikecell-t is.
    Na szűkül a kör.:)

    Köszi

  • mdk01

    addikt

    válasz thyeby #3502 üzenetére

    Köszi a infókat.

    Ne idegenkedj a sarazástól - nem olyan borzasztó dolog az.

    Nem a techniikával van a gond hanem a mennyiséggel.
    Nem szeretnék 20, de még 5 kiló ilyen trutyit sem venni meg kevergetni 3m2 20mm vastag nikecell-ért. Nem szigetelst szolgál csak fel kellene rakni a falra vmivel a falra.:)

    Üdv.

  • mdk01

    addikt

    válasz zodo #3507 üzenetére

    Mivel csak a lapod élét szeretnéd megmunkálni mint a csatolt képen is látszik van két lehetőség első körbe.
    Veszel egy natúr forgácslapot/MDF-et és körbe lécezed tömör diófával amit majd megtudsz munkálni. Ez kicsit bonyolult mert miután le van lécezve a lécet síkba kell csiszolni a FRG lappal/MDf-fel amit szakszerűen kontaktcsiszolóval szoktak. Majd ez után lehet ráragasztani a diógyökér furnért. Majd jöhet a díszítőmarás, csiszolás, felületkezelés.
    Ezzel szemben én a következőt ajánlanám hogy egy tömör diófa lapra ragasztanám a diógyökért, majd ezt munkálnám tovább marással,csiszolással felületkezeléssel.
    Ez annyival jobb hogy nem kell a léccel xarakodni amit utána normálisan kellene szinbe pucolni, hanem a gyalult anyagra már mehet is a diógyökér furnér. Utóbbi módszernél a diófa bütüje(hírnije) is látszódik ezáltal természetesebb. Annyit tehetsz még hogy a 13cm-es diófa lapot nem egy darabból csinálod hanem mondjuk 2-3db -ból és akkor nem vetemedik és esetleg maradék anyagot is könnyebben talál hozzá az ember.
    Nagyon kevés mennyiségről van szó de olyan munkafolyamatok vannak benne amit nem igazán lehet hobbi körülmények között normálisan kivitelezni.
    Sok futkározás kell mire vki megszán vmi maradékkal és után a még otthon szórakoznod kell vele.
    Asztalossal gyártasd le sztem sokkal jobban jársz vele és egy 10ből kijön felületkezelés nélkül.
    Mivel pesti vagy sztem ezt Winner(eseteg más pesti fórumtárs) tudná a legjobban megoldani neked.
    Nem egyszerű ilyen kis munkára asztalost találni aki okosba megcsinálja neked.:)

    Üdv.

  • mdk01

    addikt

    válasz zodo #3509 üzenetére

    Az a baj a fenyővel hogy eléggé karakteres a mintázata és el fog ütni attól amilyen a hangfalad mintája.
    A hangfalad vmi semleges erezetű fából(juhar, nyír utánzat vagy tömörfa nem tudom) készülhetett és ez így is van jól. Ehhez nézzél vmi fát mondjuk a fent említettek vmelyikét.
    Hárs is jó lehet de az világos meg puha, bár amire neked kell az nincs nagy igénybevételnek kitéve.
    Mégis inkább e fenti kettő közül választanék mert azon mégis jobban látszik az erezet és az hogy fából van.
    A fenti kettő közül én is megtudom neked oldani aztán elpostázom vagy viszem nem tudom mennyire sürgős.

    Rétegelt lemezen gondolkodom még mert az is általában nyír de ott nem tudod marni az élt és csak szögletes lehet,viszont le lehet zárni az élt nyír furnérral..:U

    Üdv.

    MOD: marni is szeretnéd a lapját = rétegelt lemez kilőve

    [ Szerkesztve ]

  • mdk01

    addikt

    válasz zodo #3511 üzenetére

    Barkácsolj nyugodtan, jó is az, főleg ha szeret az ember.:)
    Alapanyagban gondoltam csak segíteni mert ilyen kevés anyagért elbenzinezni elidőzni pesten nem túl kifizetődő.
    Nem kell kezelni előtte mert nem kültérre megy. Annyit tehetsz még ha igazán maximalista akarsz lenni hogy a juhar is meg a nyír is zártpórusú és ezeknél a fafajoknál töltőalapozót szoktak használni ami feltölti a fa apró pórusait és attól lesz szép sima. Igazán szép végeredményt e téren is pórszórással szoktak elérni de egy jó híg fedőlakk kétszeri használata is megteszi sztem ilyen munkánál. Viszont ez már kicsit sok ahhoz amit te szeretnél csak elmondtam hogy van ilyen lehetőség is.:)
    Ez megint olyan dolog hogy otthoni körülmények között nem igazán kifizetődő.
    Ja bocs dolgoztál asztalos mellett, akkor ezt lehet tudtad :B
    Mind1 most már itt ahgyom.

    Amúgy ha csak egy sima felületkezelés kell rá akkor vegyél sima selyemfényű bútorlakkot és kend át vele annyiszor amíg nem érzed hogy kellemes a tapintása. Kellemes alatt nem szőröségére gondoltam hanem a testességére. Vannak elég vékony lakkok is és nem tudom milyet veszel majd.

    Továbbá:
    Igen vékonyabb az anyag pontosabban 16mm-es és ha jobban megfigyeled akkor a bevonó dekoranyag minősége is silányabb, mind tapintásra mint mintába.
    Ehhez társul még az is hogy a 16-os lapba rövidebb csavart is lehet behajtani. Ilyen kis csavaroknál 1mm is sokat számít.

    Thyeby:
    Minek azt a bútorlapot megvenni?
    Annak éri meg megvenni, akinek minimum egy lapszabászgépe van,a maradékot jól tudja raktározni, hogy legközelebb azon is spóroljon, és nem két táblát vesz, hanem mondjuk 10-et a jobb kihozatal végett.Plusz ha többet veszel kedvezmény...bla, bla ezt hagyjuk.
    Mi 1700,-ért szabjuk m2-ét a fornt fehérnek nettóba. Ez egy elég jó ár úgy gondolom főleg ha azt számolom hogy te magad br. 2400,- szabod fel otthon lapszabászgép nélkül.
    Azért tudjuk ennyiért leszabva adni m2-ét a f.fehérnek, mert rakatszámra vesszük és nem 12.000,- egy tábla hanem 9000,- Ezzel megint nehéz versenyezni otthoni körülmények között.
    Amúgy a táblák szélesség 95%.ban 2070mm gondolom csak elírtad a 2,5m-t.:)

    Ha valakinek egy átlagos szekrénysor anyagköltsége nem jön ki 130 ezer forintból, az nem jó helyen vásárol.
    Ebbe nem mennék bele, ezt kár volt leírni, gondolom azóta te is megbántad.:)
    Ha nem, akkor fejtsd ki légyszíves mi az átlagos, mert én azt gyanítom így olvasva a hsz.-ket, hogy itt mindannyiunknak máshol van a mutatója a "szépség- és az elfogadható skálán".

    Szilárd:

    Nem egyszer visszaütött már ez a gondolkodás módom de lexarom akkor sem adok ki xart a kezemből.
    Ez a mondat mögé oda kellett volna írnom még hogy "és nem lopok".
    Komolyan gondoltad?Mert ha igen akkor ezzel tényleg nem lehet versenyezni.

    Elég nagy eltérés van itt árban én is kíváncsi volnék te milyen árakkal számoltál, mert ez már a varázslás határát átlépte nálam:)
    Ezért is írtam fentebb hogy az "elfogadható skálán" mindenkinek máshol van a mutató.
    Bocs hogy belepofáztam a Winnernek szánt hsz.-be,de ennek a kirobbanásában én is benne vagyok kicsit.

    Üdv.

    ui.:Amúgy lehet kicsit elbeszélünk egymás mellett mert winner hsz.-e nem egyértelműen Szilárdéra irányult ahogy Thyeby sem arra gondolt. Szilárd meg arra reagált és így én is, tehát a fenti szekrénysoros történetre..
    Na ki hogy gondolta?:DDD

    [ Szerkesztve ]

  • mdk01

    addikt

    válasz Energy52 #3524 üzenetére

    Vagy ennyi pénzért veszel egy minőségi használtat.
    Sok baja nem lehet egy használt elszívónak.
    Ha bekapcsolod és nem zörög, nem kerreg akkor más baja nem igazán lehet,egyszerű szerkezetek ezek.

    Üdv.

  • mdk01

    addikt

    válasz Energy52 #3532 üzenetére

    Nem a feldertől kell megvenni a csövet. A márkakereskedéseknél mindig 2x annyi minden amit máshol is be lehet szerezni.
    Amúgy valóban nem olcsók azok a csövek de ennyire nem drágák.

    Üdv.

  • mdk01

    addikt

    válasz L.Szilárd #3519 üzenetére

    Lopással én nem szoktam viccelődni az emotion-ök közül kettő volt smile az is félreérthető volt.Mindegy lényegtelen. Lényeg hogy csak vicceltél.
    A Jafholz-ról meg annyit hogy a mi cégünk ahol dolgozom a Dunaharaszti Jafholz-tól vásárolja a furnért, lapanyagokat meg minden hasonlót.
    Havi átlag kb 5milliót hagyunk ott nálunk(amióta a válság van kicsivel kevesebbet) Így van lapanyagra ha jól emlékszem 35%-unk furnérra meg 30% körül. Nem tudom te mennyit hagysz ott náluk(van egy sejtésem hogy azért ennyit nem) de tegyük fel hogy van 33%-od.
    Jafholz-nál is "pénz beszél kutya ugat" effektus van beszéddel nem sokat lehet harcolni.

    Viszont csatolok egy XLS fájlt amiben csináltam egy gyors árkalkulációt.

    http://postremus.uw.hu/anyagkiiras.xlsx
    2007-es excel lehet ha vkinek nem nyílik meg az x-et törölje a kiterjesztésből:F

    Szabás árat nt. 1700,- -tal számoltan ami szerintem egy igen jó ára.
    Élzárást olcsóbbra írta mint ahogy a mi cégünk csinálná.
    Fogantyú árat is azzal számoltam amit te írtál(110,-), bár annyi pénzért vagy gatyit kap az ember vagy kifog egy akciót.
    Pánt is átlagos és fiókvas is.
    Az üvegnél én víztiszta, edzett üveget vettem,élcsisz+élpolírral, lyukfúrás, pántragasztással.
    Nem tudok pontos árakat de 5k-ra vettem m2-ét sztem ez kb. megállja a helyét.

    Néhány ponton biztos bele lehet kötni a kalkulációmba mert 30perc alatt csináltam, de ha vki megteszi az ne 5-10000Ft-ért írjon hsz-t.

    Thyeby:

    s kérhetem a komplett szekrényt összeszerelve is - és akkor kell fizetnem kb 150 ezret egy frontfehér hálószobabútorért.

    De milyen szekrény 150.000,- -ért?
    Méretek anyagok stb.?
    Ne csináljuk már...:)

    Szilárd:

    A tömör fa konyhai munkalapokra narancsolajat szoktak kenni az természetes, de nem tudom mennyire jó rá a fedőréteg.
    Lenolajjal én egyszer régen megszívtam, mert a fedőréteg nem száradt meg rajta.
    Lehet én voltam a béna de ezóta nem próbálkoztam vele.

    Dízeles

    A cégünk az kedvezményes árral adja kifele az árajánlatot mert ezzel is előnybe kerül a konkurenciával, de ettől független ha én csinálok vkinek vmit nem nagyon szoktam a kedvezményeimet figyelembe venni, mert azt vhol én értem el az évek során ezért az én jutalmam.(persze volt már rá példa hoyg kedvezméynes árral számoltam) Nem tudom, ezt sztem mindenki maga döntse el hogy dolgozni akar azért a pénzért vagy megnyeri egy munkán.:)

  • mdk01

    addikt

    válasz L.Szilárd #3540 üzenetére

    Persze, persze....:)

    Az elején első körbe 150k+száll költséget mondtál legkevesebbnek ehhez passzol a nem régiben mondott 80-85k-anyagköltséged. Ami ha azt nézzük a munkadíjad 80% én 40%-kal számoltam legutóbb bár az rendkívül baráti mert lam szekrénynél többel kell számolni.

    Mind1 a lényeg hogy a 80-85k anyagköltséged és az én legminimálisabb 149k-s anyagköltségem között nem 10k van.
    Amire te gondolsz az elsőnek mondott 200k-d és az én 210k-m.
    Viszont az anyagköltségem 149k-volt és ha ennél is úgy számolom ahogy te hogy 80% munkadíj akkor az a 210k máris 270k.

    Mind1 hagyjuk a 3.14csába, csak azt nem szeretem ha vki dobálozik a szavakkal és a számokkal úgy hogy nincs mögötte semmi. Ez az egész fórumra is vonatkozik, mert elvileg ez egy asztalos fórum és jó lenne ha nem tévesztenénk meg senkit aki ide betéved sem árakkal sem szakmailag. Így is nagy xarban van ez a szakma.

    Lehet azért reagálok kicsit keményebben erre a témára mert nyárvégén az 500k-s konyhabútoros ajánlatomnak alámondtak -200k-val és így nem én kaptam a munkát. Bár tudtam hogy azért a pénzért nem azt kapják amit én adtam volna de nem foglalkoztam vele.Gondoltam mindenki maga döntse el mit szeretne.
    Aztán elkészült nem rég a szekrény és biztos forrásból vissza hallottam hogy átlettek b@szva mert nem igazán azt kapták amire számítottak ráadásul a későbbi bútorokra kért árajánlat sem volt olyan baráti mint a konyhaszekrényé.

    Üdv.

    [ Szerkesztve ]

  • mdk01

    addikt

    A PVC cső szerintem sem tud feltöltődni annyira hogy berobbantsa a port mert ha azt nézzük hogy minden kisgép szénkeféjénél jelene van a szikra és nem igazán robban be semmi.
    Viszont a hatóságok ezt mindig más hogy gondolják és többszörösen bebiztosítják a dolgokat. Ezt minden téren megfigyelhetjük.

    Ha berobban, ha nem, a lényeg az amit a hatóság mond és azt is kell csinálni különben fizetsz...nem keveset.. Vhol ezek a szabályok a mi érdekünket szolgálják.

  • mdk01

    addikt

    válasz L.Szilárd #3553 üzenetére

    Az én áram alá ez volt az első hogy bementek mert általában visszatérő kuncsaftok vannak és azok ismerősei. Nem vagyok olcsó, de van olyan réteg aki inkább kicsit többet ad vmiért de az legyen jó. Ez a reklám pedig csak szájról szájra tud terjedni.

    A konyhás hírt is csak hallomásból hallottam(apám) de szivesen megnézném és jól kiröhögném őket.
    Ugyan ennél a házaspárnál történt hogy drágálták a festőt is és az olcsóbbikat választották.
    Pont akkor voltam felmérni a konyhát náluk mikor panaszkodtak a festőre. Nagyon rondán volt minden lefestve.
    Azt hiszem erre mondják azt hogy "az olcsóbb sokszor drágább".Ezt most nem rád értettem.

    Üdv.

    [ Szerkesztve ]

  • mdk01

    addikt

    válasz Winner_hun #3558 üzenetére

    Még esetlegesen probléma lehet a behúzóhengerrel is.
    Több fajta bambusz van és mindegyiknek más szerkezete a behúzóhengert meg ugye rugók szorítják le az ipari gépeken meg nem is akármilyen.
    Ha keveset állítasz rá akkor elpörög a henger és nem viszi a kés, ha sokat meg lehet szétnyomja a henger.
    Sok szerencsét!

    Üdv.

    ui.:Én lehet kontaktcsiszolóval próbálkoznék és akkor a csiszolás is megvan egy lépésben.
    Pár ezer forintért megkontaktolják szerintem.
    Viszont a behúzóhenger ott is szétnyomhatja.

    MOD:
    Rúd vagy lap?
    Most nézem csak.

    [ Szerkesztve ]

  • mdk01

    addikt

    válasz thyeby #3560 üzenetére

    OK, késő van most fogtam fel.
    És akkor rúd.:)

    Na jó éjszakát, szép álmokat!

  • mdk01

    addikt

    válasz Sanyabá #3564 üzenetére

    Mi is eljárunk Bp.-re és nem feltétlen azért mert jobbak vagyunk és nem is vagyunk olcsóbbak.Szerencsére nem olyan megrendelőink vannak akiket annyira érdekli a pénz.

    Amúgy ha általánosságba nézzük Bp.-n kívül mindenhol olcsóbb megcsináltatni a bútort.

  • mdk01

    addikt

    válasz zodo #3575 üzenetére

    Ha nem akkor is muti.:)

    Amúgy még annyit tehetsz hogy minden réteg után hígíts egy kicsit(mondjuk 5-10%ot) a lakkon hogy minél inkább haladsz a vége felé annál jobban terüljön a lakkod minden egyes réteg között.
    Másrészről azért is jó ha kicsit hígítasz rajta mert gondolom 0,75l-es a lakkod és erre a munkára jó ha elhasználsz 1,5dl a maradék meg megmarad ami nem baj ha kicsit hígabb mert annál később szárad be.

    Jut eszembe tárolás:
    Azt hallottam egy festékboltos ismerősömtől hogy a már felbontott majd raktározott felületkezelő anyagokat érdemes fejjel lefele tárolni, mivel így a dobozban lévő levegő a pofára fordított doboz alján lesz ugye, elzárva így a külvilágtól. A fedél körül lévő hézagokat(ahol beszokott jutni a levegő és ezáltal kiszárad a cucc) meg kitölti a lakk ami beszorul és megszilárdul.
    Ésszerűnek tűnik, lehet benne igazság. Én még nem próbáltam mert friss a hír de nosza rajta lehet tesztelni.:)

    Üdv.

  • mdk01

    addikt

    A Feldertől kaptam prospektust levélbe a jelenlegi akcióikról.

    Volt benne több féle átmérőjű elszívó cső köztük 100mm-es is.
    Ha jól emlékszem átszámítva olyan 2000-2500Ft volt métere.

    Vki kereste csak azért írom.

    Üdv.

  • mdk01

    addikt

    válasz Energy52 #3602 üzenetére

    A helyzet az hogy nekem jó egy hete jött meg és eszembe volt hogy megírom a fórumba.
    Aztán most kint vagyok Ausztriába kicsit nyaralni és a nagy semmitevésbe jutott eszembe hogy megírom.
    Arra emlékszem biztosan hogy nem volt 5000/m és nekem az a 2500Ft környéke rémlett.
    Na majd megnézem de ettől független elhiszem mert előtted van az újság velem ellentétbe.
    Viszont ha jól rémlik vki itt 10k környékén nézte ahhoz képest meg az 5k is jó.

    Kálmán:
    Igen mindig páratlanul kell lapjára ragasztani a fát, mint pl. az a réteglet lemezeknél is észrevehető.
    A lakk nem segített volna mert a lakkozott alkatrészeket is illik két oldalról lakkozni(legalább egy réteget) mert a lakk is képes elhúzni a lapanyagot (lap méretétől függ a mértéke).
    A furnérozott b.lapok is kétoldalról vannak furnérozva ugyan ez az ok miatt. Ezért is létezik ellehúzó furnér mert a nem látszó oldalakra jó az is a maga 1-200forintos négyzetméter árával.
    Ha jobban belemerülnénk és tankönyv szintre emelnénk ezt a dolgot még az sem mindegy hogy melyik furnérnak milyen ellenhúzó furnért használunk. Viszont ez a gyakorlatban még említésre sem méltó.

    Üdv.

  • mdk01

    addikt

    válasz kalman7 #3607 üzenetére

    Erre ha teszel súlyt akkor vissza megy de utána fel kell csavarozni maxisürge.
    Amúgy van külön fióktest?
    Mert ha igen akkor azon is van egy előlap amihez ha hozzá csavarozod ezt a görbeséget simán vissza húzza.
    Régen csatoltam egy nútolásos marásos képet ahol a hasonló görbeséget akarta vki megakadályozni.
    Azt még esetleg eljátszhatod.
    Aztán a gyúródeszka két végén lévő bükkfa léc is az efajta görbeségek megakadályozását szolgálja ami ha jól van megcsinálva egy fiókelőn még díszes is lehet.

    Üdv.

  • mdk01

    addikt

    válasz kalman7 #3627 üzenetére

    Na hogy a gyúródeszkánál tovább lépjünk csatolok pár képet egy tavaly készült konyháról amin pont ilyen frontok vannak.Viszont ha már csatolok egy képet akkor csatolok többet hátha segít vkinek vmely része.

    Azt ne kérdezze senki hogy miért nem lehetett egy ilyen szekrénybe beépíteni 60-80k-ért egy beépített sütőt főzőlappal.Továbbá azt se kérdezzétek miért kellett egy 160cm-es hölgynek egy plafonig érő felfele nyíló ajtós konyhaszekrény. Az sem lényeges hogy a felső sarokelem két oldala nem szimetrikus.
    A lényeg hogy örültek neki.:)

    Üdv.

    [ Szerkesztve ]

  • mdk01

    addikt

    válasz thyeby #3631 üzenetére

    Igen 99%ban.
    A beszereléshez kértem segítséget(volt kollégám) mert Szeged alá kellett vinni Szfvárról és így is hajnal 3kor indultunk fehérvárról és másnap hajnal 1 körül értunk haza.Munka közben 1x álltunk meg kajálni meg 2x kávézni.
    Jah és most jut eszembe nem voltam felmérni,csak fotókat kaptam meg méreteket. Álmomban sem gondoltam hogy minden méret passzol majd.
    De meglett.:)

    [ Szerkesztve ]

  • mdk01

    addikt

    válasz thyeby #3633 üzenetére

    Köszi, igyekszik az ember.:)
    Hát az igazsághoz hozzátartozik nálam is hogy a kapott méreteknél én is 4-4 cm-el kisebbre terveztem a szekrényt mondom biztosra megyek, mivel nem tudtam felmérni semmit. A rutin meg a szerencsén múlott mert olyan 2-3cm-el lett kisebb a szekrény, de ennyi bőven kellett mert nullára nem lehetett megcsinálni.Mindkét oldalt ajtó volt.
    Amúgy 1hónapig egyeztettünk meg rajzoltam(27 módosított rajz :W ), de megérte mert egy hiba nem volt benne.

    Dízeles:
    Hát igen nem volt elég a plafonig érő konyhaszekrény tárolókapacitása a barkács kalapácsot meg csavarhúzókat oda szerették volna pakolni. Nem volt egyszerű de kitaláltam mivel ráadásul push-open módszerrel nyílik, mert fogantyú nem mehetett rá. Vagyis mehetett volna vmi süllyeszett fogantyú de hát esztétika is van a világon.

    Jah még vicc volt az egészben hogy a munkalapot a nagy Svéd konkurenciába vették pár ezer foritnért amit ott kellett vágni, marni csiszolni és a párezer forintos munkalapért kellett tömör parkettmintás bükkből csinálni az szekrénytest egyes részeit. Közel 100k volt csak parkettmintás tömör bükk csiszolás felületkezelés nélkül és csak a látszó korpuszelemek készültek ebből a többi d381-es bükk laminált volt. Így akarták így kapták.:)

  • mdk01

    addikt

    válasz thyeby #3637 üzenetére


    Cikkeket kell vágni majd összeragasztani őket.
    Minél rövidebbeket vág az ember annál kevésbé kell a szögletes részeket csiszológéppel ívvé alakítani és ugye a szög határozza meg az ív hosszát.
    A két csík az ragasztószalag de nem a barna hagyományos hanem lehet kapni kicsit drágábban fehér színűt. Ez nagyon kicsivel vastagabb és nem olyan rideg.
    Minden cikk közé vékonyan be kell kenni a ragasztót és a ragasztószalaggal összehajtani ívvé, mint az látszik is.
    Tökölős de, nem bonyolult és remek erős megoldás attól független hogy a hírniket ragasztjuk össze. Akkor lesz igazán erős ha nem piszkáljuk míg a ragasztó teljesen ki nem köt.(min. 1nap)
    Így készült minden ív.

    ...és igen a parkettmintához ez volt a legközelebb.

    [ Szerkesztve ]

  • mdk01

    addikt

    válasz thyeby #3640 üzenetére

    Azok a cikkek 100x30x20mm-ek voltak körülbelül. Ezt hogyan gondoltad egyengetőgyalun szögbe gyalulni, ráadásul a hírnijét?
    Én gérvágóval vágtam őket.
    Bevágtam az összeset majd ragasztó nélkül összhajtottam(itt jön a tökölés).
    Megnéztem nyitnak vagy zárnak e végelemek egymáshoz képest, majd alakítottam rajta. Ha finoman összenyomna nyit akkor vágni kell belőle mert ha még a ragasztó is közé kerül még jobban fog nyitni mivel közel sem engedi annyira összahajtani a cikkeket mint szárazon.
    Ha zár egy picit az teljsen jó azon lehet kinyitni.Ha dúrván nem sikerült a derékszög elég az utolsó darabon vágni még, vagy vágni helyett másikat.
    Nem kell félni ha zár a szög mert nekem is zárt de így legalább nem nyílt ki szemből a cikk.
    Ha nincs piszkálva akár 0,5mm-es rés(bár az már elég durva beszabás) is lehet a cikkek között akkor is erős lesz.

    Jók ezek a ragasztók.

    MOD:
    Még annyi hogy a csavarodásra is figyelni kell tehát összeragasztás után érdemes egy sík lapra lerakni élével.

    [ Szerkesztve ]

  • mdk01

    addikt

    válasz Dízeles #3643 üzenetére

    Pontosan a megrendelő a főnök, bár az aki jót akar magának azért vmelyest kikéri az asztalos véleményét.
    A Push-open mint írták valóban csak a kilökő rendszer, de még így is voltak vele problémák.
    Csak hoyg egyet említsek 26-os vídialapkás fúró kellett hozzá. Hát persze hogy sima gyorsacélból 10-40ig 5mm-es ugrásokkal minden van, vídiásba meg 30és 35mm-es. Úgy tökön rúgnám aki kitalálja ezeket a méreteket, hogy a holdig szállna.
    Meg a vaslat is Hafele volt így az sem a legolcsóbb, de megérte.
    A svédes cégnek az ötletes megoldásai tetszenek, meg persze az ottani házikaja.:DDD

    Runner125:
    A helyzet az hogy egy visszatérő megrendelőmnek az anyukája lakik ott és így muszáj:DDD volt nekem megcsinálni.
    Ez a legjobb és legolcsóbb reklám.

    Köszi

    Vikusz77:
    Hát igen én is szívesebben csináltam volna egybe a szoklit megspórolva 1 hét gondolkodást hogy mégis hogyan lehetne a legesztétikusabban megoldani. Ennél jobbat nem tudok kitalálni és sztem nem is lehet.
    A szoklit úgy szoktam beállítani ha műanyag lábakon áll, hogy kb.1mmrel álljon feljebb a padlótól egységesen!! így nem vehető észre a felállás(ezeken a képekensem látszik pedig feljebb áll) és a felmosóvíz sem éri folyamatosan a szoklit. Viszont itt mint írtad is, keskenyebbre kellett venni a dugifiók frontjait mert nem akartam azt hogy megpakolva és kihúzva kotorja a taposót. Az elégé gagyi lett volna.:)
    A sütő helye úgy van kialakítva, hogy ha később szólnak akkor betudok gyártani oda egy szekrényelemet a beépített sütőnek. Ez látszik is elvileg a fent linkelt tervrajzon, meg talán a képeken is a sütő két oldalán lévő duplungból.

    Tippelj az árra a különbözetet elárulom.:)

    Üdv.

  • mdk01

    addikt

    válasz Winner_hun #3648 üzenetére

    Nem szeretem tömörfánál azt használni mert elrontja az összképet.
    Bútorlapnak már mindegy ott mehet.:)
    Meg ugye a tömörfát nem kell annyira védeni mint a bútorlapot.

    thyeby:
    Egy 100-assal fölé lőttél, de egész jó.
    A felületkezelést saját magam csináltam és Milesi 2alap 1fedő.

    Látom a tűzhelyeket egész jól ismered. :)
    A hölgy is ragaszkodott hozzá mert nem volt 1 éves.
    Jó kis sütű objektum az csak nem beépíthető.
    Ettől függetlenül azért már illett volna rakni bele egy beépíthetőt, sokat dobott volna az összképen.

    Winner erre gondolt sztem.

    Vikusz77:
    Jó a tipp telitalálat.:)
    A frontokat is én csináltam. A bútorlapot szabattam, a parkettmintás tömörfát és a frontokba való furnérozott MDF-et gyártattam le mert ezekhez nincs gépen azon kivül minden saját kezű.
    Sztem te a Blumotion csukódás csillapítóra gondolsz. Az nem Push open.
    Amit én használtam push open adaptert az Salice gyártmányú és a beakasztó adapternek kell egy 26-os lyuk.

    Jah és most jut eszembe hogy ugye ezt elvileg ajtóra találták ki én meg fiókra raktam. Ezért is nem volt egyszerű még kitalálni.

  • mdk01

    addikt

    válasz Vikusz77 #3653 üzenetére

    "A különbség pedig kizárólag esztétikai."

    Igen a hölgy is kb. ezért ragaszkodott hozzá.

    Üdv.

    [ Szerkesztve ]

  • mdk01

    addikt

    válasz Vikusz77 #3656 üzenetére

    Hát megvan a 2009-es BLUM katalógus de én ilyet még nem láttam benne.Mondjuk célirányosan nem kerestem mert a régi BLUM kat.-ba nem volt benne.Lehet vmi új termék.
    Köszi majd kipróbáljuk egyszer.

    Winner:
    Tömörfánál nem szoktam használni mert annyival nem lesz jobb mint amennyivel elrontja az összhatást.Újkorában még áttetsző de mikor bemegy alá a kosz az már sztem nagyon ronda.
    Olyankor szoktam ezt használni mikor bútorlapból, vagy fúrnérozott lapból készül a szokli. Bár ezt utóbbit hanyagolni szoktam, mert ahol a szokli furnéros ott a frontokat 90%ban tömör fából csinálom és akkor már megcsinálom a szoklit is tömörből. A bútorlapnál meg a 2-es élzáró is jó megoldás, de annál egy kicsivel hatékonyabb ez a műanyag záró.

    Energy:
    Igen rétegelt lemezből van.
    Ezt szoktam ajánlani első körbe mert igényes és minőséget sugall. Aztán ha nincs rá igény akkor jöhet a durung lam. bútorlap.
    Azért szeretem a rétegelt lemez fiókot ,mert alakítható, akár pácolható bármilyen színre, ha igény van rá a feneket is lehet 4-es lemezből csinálni ugyan olyan színűre mint az oldalak masszív, és időtálló megoldás.
    Van vele munka, de ha igény van rá megcsinálom.
    Hát ne hogy már azért ne kelljen a bútor mert nem tudom kielégíteni az igéneket.:)

  • mdk01

    addikt

    válasz Longeye #3661 üzenetére

    Szia!

    Köszönöm:)

    Biztosan CNC csinálta.

    Kalman:

    Köszönöm
    Igen vmi olcsó volt ha jól emlékszem és 2db kb. 2,5m hosszút vettek.
    Sztem gőzőlt akác volt csak annyira könnyen ment benne a dekopírfűrész, hogy elbizonytalanít. Viszont pudvás is volt néhol, valszeg azért ment benne olyan könnyen a fűrész.
    Mindegy a lényeg, hogy közel sem első osztályú anyag volt.

    Üdv.

  • mdk01

    addikt

    válasz kalman7 #3666 üzenetére

    Ha tömör fa ajtót kell csinálni azt mindig magam csinálom.
    Az egyik oka hogy azért ez a szakmám hogy én csináljam, a második ok hogy kihagyok egy hibalehetőséget ami általában bejön ezeknél a megrendelős dolgoknál, a harmadik ok pedig, hogy miért rakjam más zsebébe azt a pénzt amit magam is megtudok keresni.

    Igen ez a szokli dolog is olyan hogy akkor nagyon jól néz ki de aztán már inkább ronda.
    Tipikus példa erre mikor vki kér egy fenyő szekrényt amit általában luc fenyőből szoktak csináltatni és persze csak a frontokat a korpusz meg lam.bútorlap. Mikor az ember oda viszi a bútort a lam. bútorlap és tömör luc színe szinte megegyezik viszont évek után mikor megérik a fenyő egyszerűen undorító és ezeket a dolgokat nem tudja a megrendelő mert nincs benne gyakorlata. Ehhez a példához tartozik hozzá a folyékony fa használata mert az is csak akkor néz ki jól mikor nem érett meg a fa.
    Én általában az ilyen dolgokról le szoktam beszélni a megrendelőt, mert nem akarom hogy megbánja a beruházást. Nem szeretek "hülye asztalos" lenni :DDD

    Vki hallgat rám, vki nem és persze a megrendelőnek mindig igaza van, legfeljebb majd rájön és megbánja.:)

    50cm alatt hogyan férnek el a cuccok?
    Vagy ez vmi kiszolgáló pult?
    Sztem manapság a 60cm is kevés. Jó lenne ha átállnának a standard 65cm-es pult gyártására és nem a 70cm-et kellene visszavagdosni.:U

    Üdv.

  • mdk01

    addikt

    válasz kalman7 #3668 üzenetére

    Én általában kiszámolom mennyi anyag kell hozzá tömör fából. Vagyis az utóbi időben nem nagyon számolok mert elég jól sikerül megsaccolnom hány szál deszkát kell vennem.
    Akkor megvan a m3 és tudom m3 árát.
    Kis számolás után tudom hány m2 betét kell és tudom ennek a m2 árát is.
    Kiszámolom mennyi m2 a front és 1kg lakk 6-7m2 elég.
    A lényeg hogy kiszámolom az anyagot azután már csak a front kialakítása határozza meg a munkadíjat. Ez mindig más azért nem szoktam komplett m2 árat kiszámolni mert felesleges.
    Ha minden megvan fél óra alatt ki lehet számolni egy konyhára való front árát.
    Azt nem értem az asztalos ismerősöd gondolkodás módjában, hogy gyakorlatilag lemásolni egy más által készített frontot nem egyszerű. Tökéletesen lemásolni meg szinte lehetetlen.A másik meg hogy legyártani 2m2 frontot kompletten kb annyi energia mint legyártani 10m2-t.
    1nap alatt megveszem a deszkát kivágom az alkatrészeket, kigyalulom és ha minden zökkenőmentesen megy akkor még összerajzolom.
    10-12m2-nyi front gyártása felületkezeléssel kb. 1,5hét.

    Üdv.

  • mdk01

    addikt

    válasz kalman7 #3670 üzenetére

    Az utolsó szorító meghúzása után még körbe kell pucolni és marni az összes frontot.
    Az 1 nap még biztosan van.
    Felületkezelés alá mondjuk egy 6-7nap alatt meg lehet csinálni ha egész nap csak ezt csinálod és nem jön közbe semmi. Aztán 1nap alap lakk két oldalról, majd másnap lehet csiszolni és mehet rá még 1 alap lakk mindkét oldalra. Azután csiszolás és az nap egy fedő a hátuljára. A következő nap meg fedő az elejére.
    Alap lakkot mindkét oldalra megszoktam fújni egy nap alatt úgy, hogy délelőtt a hátuljára este finoman átfordítva meg az elejére és az másnapra megszárad csiszolás alá.
    Fedő lakkal nem szoktam játszani azzal inkább várok egy napot és akkor már nyugodtan meglehet fordítani.
    1,5-2hét alatt 10-12m2 fenti profilból készült frontot azért meg lehet csinálni.
    Ha azt nézzük hogy mondjuk 2m2-nyi kellene akkor az is 1-1,5hét.
    A marógépet ugyan úgy be kell állítani, mint a gyalugépet és a lakk is annyi idő alatt szárad meg.

    Üdv.

  • mdk01

    addikt

    válasz Sanyabá #3682 üzenetére

    Nem egészen értem, lehet bennem van a hiba.

    Hogyan kapcsolod össze az ABS-ezést és a csiszológépet?

  • mdk01

    addikt

    válasz Sanyabá #3684 üzenetére

    Szóval neked egy élcsiszoló gépre van szükséged, hogy nevezzük nevén a dolgokat.
    Ez arra kellene hogy vágás után a bútorlap élét a lapjára merőlegesen meg tudd csiszolni majd ez után a csiszolt élre rakod rá az ABS élzárót.

    Akkor google kereső, vagy mint Thyeby is írja Madmax csinált vmi hasonlot kb 100hsz. el lejjebb.

    Üdv.

    ui.:CNC nincs felétek?
    Csak hogy hű maradjak az megoldásaimhoz és hogy a többiek megint egy jót mosolyogjanak és azt modják magukban hogy "ez megint a CNC-vel jön, mikor olyan jó kézzel megmunkálni az alkatrészeket."

    Szóval ha szeretsz kézzel bíbelődni akkor nem szóltam, de ha sok ilyen munkád van lehet kifizetődőbb lenne kimaratni és akkor az tökéletes lesz.

    [ Szerkesztve ]

  • mdk01

    addikt

    válasz thyeby #3710 üzenetére

    Igen elvileg ez is teljesen vízálló ragasztó.
    Nem tudom hogyan hívják csak azt, hogy olyan a színe és állaga mint a méznek és habosodik.
    Mi csak habosodó ragasztónak hívtuk.

    [ Szerkesztve ]

  • mdk01

    addikt

    válasz Madmax81 #3715 üzenetére

    Tudnak másolni csak meg kell keresni a megfelelő embert.
    Kézzel szokták kireszelni.

  • mdk01

    addikt

    válasz kalman7 #3748 üzenetére

    "Szakszerű dolog-e vízzel higítani a sima fehér ragasztót, hogy lassabban kössön?"

    Amit lehetett rajta hígítani azt a mérnökök már megtették a gyárba térfogatnövelés céljából.
    Nem érdemes hígítani, mert csökken a ragasztási erő és állítólag hamarabb is bedöglik.
    Lehet kapni hosszú nyitott idejő PVAC ragasztót is, akkor használd azt ha arra van szükséged.

  • mdk01

    addikt

    Ha hosszabb távon gondolkozol csak akkor érdemes csiszolóba beruházni.
    Azt se felejtsük el,hogy sokféle fajta excenteres csiszoló van. Lehet kapni 10.000,-ért is meg 100.000,- -ért is. Két dolog van ami azonos a kettőben az hogy forog és rezeg. Egy kalap xart érnek ezek a 10.000 forintos vackok.
    Ha dolgozni szeretnél a géppel és nem csak simogatni a lakkot akkor kölcsönözz ki egy ilyen felső kategóriás gépet napi 2000,-ért.
    Hiába raksz 60-as papírt a gépre lefullad és csak karistolja a lakkot nem csiszolja.
    Szorgalmasan 1 nap alatt körbecsiszolod az alkatrészeket, de lehet még 2 nap is és még mindig csak párezer forintodba került.

    Pisztoly:
    Jól tudod magas nyomáson jobban lehet porlasztani a lakkot csak az alsó kategóriás pisztolyok szana-széjjel porlasztják a lakkot a levegőbe és simán elmehet 10-15% is pocsékba. Ha alacsony nyomáson szeretnéd jól porlasztani a lakkot akkor mint írta is Winner, HVLP (High-Volume, Low-Pressure)pisztoly-ra van szükséged. Ezek olyan 20k-tól indulnak felszereltségtől, márkától függően.
    Az enyém is vmi ilyesmi csak van még hozzá 3 dűzni meg pácoló tartály, így volt 43k-ról leárazva.
    HVLP-ből igazán jót olyan 60k fölött lehet kapni és határ a csillagos ég.

    Ettől független ha neked csak erre a munkára kell én nem vennék semmilyent, mert kompresszorostól, pisztolyostól, légszűrőstől, olyan 40kba fog fájni ha mindenből az alapot veszed és akkor még nem vettél lakkot és egyéb kiegészítőt.

    Üdv.

    [ Szerkesztve ]

  • mdk01

    addikt

    válasz falkó #3776 üzenetére

    Hát pl az sem mindegy milyen fenyő.
    Vegyük a két legegyszerűbbet és legelterjedtebbet a lucot és a borovit.
    A luc alapból közel sem annyira gyantás mint a borovi.
    Megállapítani ránézésre, illatáról, vagy súlyából lehetne hogy mennyire gyantás.
    Ezt így látatlanba nem lehet megállapítani.
    Ha egy öreg bontott fenyődeszkáról van szó akkor valószínű nem sok gyanta van már benne főleg ha napon volt. Valszeg igaza lesz a kollegának.

    Na majd jönnek a többiek hátha tudnak vmi okosságot.

    Amúgy hogyan lehet "kivonni" a fából a gyantát? Egyáltalán mi értelme van kivonni?
    A fenyőt az asztalos ipar részére a gyanta teszi használhatóvá, anélkül semmit sem érne.

    Lehet érdemesebb lenne csinálni rajta egy jó pörköltet.

    Üdv.

    [ Szerkesztve ]

  • mdk01

    addikt

    válasz ludsimon #3801 üzenetére

    Van a würthnek egy úgy nevezett szerelési ragasztója.
    Sziloplaszt kinyomóból kell kinyomni.
    Minimálisan habosodik és kő keményre köt ki. Mindenre tapad és semmit sem ereszt.
    Vigyázni kell vele és mivel kicsit habosodik szorítás alatt kell kihabosodnia. kb 1óra.
    3000,- egy tubus.

    Szintén würth K+D ragasztó szntén sziloplaszt kinyomó. Leginkább fémet ragaszt fémmel de azt hiszem műanyagra és fára is jó. A múltkor saválló mosogatót ragasztottunk telibe egy munkalaphoz.
    kb 2000 egy tubus és nem habosodik.

    Aztán a srácok beszélgettek kb. 50 hszel lejjebb egy habosodó ragasztóról az leginkább fára jó legalábbis mi arra használtuk de mivel az is habosodik és keményre köt sztem az is sokmindent megfog.

    Ezek alapból be vannak keverve így nem tudod külön kezelni a komponenseket.
    Ráadásul ezek méretes munkákhoz valók nem pedig ilyen pepecs ragasztásokhoz.

    Mit szeretnél ragasztani?

    Üdv.

  • mdk01

    addikt

    válasz L.Szilárd #3810 üzenetére

    Ha biztosra akarsz menni sztem kérdezd azokat akik komolyan értenek hozzá tehát a gyártót.
    Én milesit hasznélok és azt tudom ajánlani.
    Mivel a pénz nem számít érdemes nem szart kiadni a kezedből, mert azokat megrendelőket érdemes megtartani ahol a pénz nem számít.

  • mdk01

    addikt

    válasz Winner_hun #3814 üzenetére

    Ha 100ból 50-et csinálsz majd azt ágaztatod el 50-es Y-nal akkor elveszted a fele légszállítást.
    Az lenne a jó ha 100-ról, egy 100-as Y-nal 2db 50-es lenne.

    ui.:
    A biznisz nincs elfelejtve, de majd lehet várni kellene karácsony utánig, hogy a posta nehogy elkeveredjen míg Mo-ra ér itt a nagy karácsonyi postázásokba. Annyira úgy sem fontos, pár hét aztán jelzek.:)

  • mdk01

    addikt

    válasz Energy52 #3815 üzenetére

    Legrosszabb esetbe is ha netalántán 110-esek akkor is kicsit meglehet lágyítani majd ABAW bilinccsel rászorítani. Bár ez már elég végleges megoldás.:DDD

    [ Szerkesztve ]

  • mdk01

    addikt

    válasz takee27 #3825 üzenetére

    Nekem akkor szokott buborékosodni mikor vastagon gyengébb légnyomás mellett fújom a lakkot, tehát alapozás közbe. Viszont nagyon ritkán szokott ilyen lenni és mivel alapozó ezt ki is szoktam csiszolni a lakkból a fedő lakk előtt. Amúgy ezt el lehet kerülni nagyobb légnyomással tehát jobb porlasztással vagy hígítással.
    Nem ismerem ezeket az elektromos gépeket, de sztem a porlásztásuk nem az igazi tehát szerintem hígítsál rajta és jó lesz.
    Túlhígítani sem szabad mert akkor meg annyira vékony lesz az utolsó réteg lakkod hogy az előző réteg csiszolásakor használt akár 300-as csisz.papírnak is meglátszódnak a nyomai.
    Gyakorolni kell az első sosem lesz az igazi :DDD

  • mdk01

    addikt

    válasz fekeandras #3820 üzenetére

    Én a helyedbe lehet ilyet vennék.
    Nem akarok Thyeby ellen beszélni de ez lényegesen többet tud és kb. 40%-kal drágább csak.
    Lehet azért ajánlom ezt mert nekem is egy zöld Boschom van és nem tudom megölni, bár az nagyon nagyon régi darab és még abból az időkből származik amikor még nem spórolták ki a gépekből az anyagot.
    Sztem én a fent linkelt Bosch-t venném ha meghalna a mostani.

    Üdv.

Új hozzászólás Aktív témák