Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Darth_Revan #33018 üzenetére

    "Csak nehogy kesobb az asszony kijelentse, hogy vagy o marad vagy az animek"

    Normális ember ilyet ultimátumot nem ad. Szóval mennyé.

    Mit dolgozol? Nincs üresedés? Csak mert nem köt kb. semmi. Jöhet privibe is.

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • unclefucka

    senior tag

    válasz saelin #33233 üzenetére

    Nem annyira rossz a Naruto, mint ahogy egyesek beállítják, mindössze annyi, hogy el kell fogadni, ez egy mainstream anime. Persze ezért aztán tele van fillerekkel, néha átcsap szappanoperába, meg hát a rajzolása is tömeg gyártott szagú, stb., stb. Szóval vannak hibák bőven.

    DE!
    Aki egyszer is tisztességgel végig ülte az "endless eight"-et, annak a filerek már semmiségnek tűnnek.
    Akit már "kényszerített" az asszony, hogy nézzen meg vele egy szappanoperát (a jó ügy érdekében), annak túlélni az ilyen részeket gyerekjáték.
    A rajzolás minőségét meg lehet kompenzálni az akcióval.
    Tehát minden hibáját félretéve ha valakinek van egy szabad hónapja (vagy kettő), akkor simán el lehet kezdeni.
    Ez kb. napi 24-12 részt jelent, ami nem vészes.

    A baj mindig ott van, hogy ezt az egy-két hónapot az ember mindig sokkal fontosabb dolgokra fordítja...
    :((( :O ;] :B :DDD

    Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

  • stratova

    veterán

    válasz Archanon #34224 üzenetére

    Üdv újfent (laza 2500 olvasatlan hsz után.)
    Kollégám szerint érdemes lenne vele kivárni a SAO3-at mert úgy több értelme van a kettőnek. Szerinted érdemes?

    Vééégre le tudtam ültetni asszonykámat Clannad elé és szépen lassan elértünk a S1 végére és tetszett neki. Viszont szerintem az S2-t pihentetem, nem biztos, hogy annak neki kellene futnia így a 8. hónapban. S1-ben már Fukonál is itatta szegénykém az egereket.

  • Máté94

    addikt

    válasz alevan #34675 üzenetére

    PSO2 és Divine Gate itt a nagy kérdés. Divine Gate ezzel a "bármilyen kívánságod valóra válik" alapötlettel, elég meh ezekhez a szuper képességekkel teli animéhez. PSO2 a generic-nél és generic-ebb a még generic-ebb karaktereivel. Mikor láttam én utoljára ilyen perfect diáktanács elnök asszony, akiért mindenki rajong + über boring/flegma diáktanács tagok animét... Mint valami rossz galge... :DDD

    Luck&Logic-nak annyi a nagy szerencséje, eddig, hogy az MC nem töketlen, illetve nem akar háremet építeni, valamint a lányok se nyitottak a dologra. Aztán ez még változhat, de inkább ne... :U

  • Hintalow

    senior tag

    Csak mert régen jártam erre:
    Végeztem a Zetsubou Sensi összessel, és tetszett, ha szummáznom kellene az eredményt.
    Bár a rengeteg filozofálás és társadalomkritika nehezen emészthetővé teszi (pláne, hogy mindez japán kontextusban van)
    Viszont a képi világ, és a hangulat kárpótol érte.

    Ami még volt azóta:

    Blood Reign
    Nem mai darab, gyönyörű rajzolás, történet nuku, gore, ember pókok, démon lovak, farkasember kentaurok, bosszú dögivel.
    Szóval jó cucc :D

    Ghost Hunt
    Afféle x-akták animésítve, lassú történetvezetéssel, érdekes természetfölötti megközelítéssel, mert nincs is annál szebb, mint amikor a Buddhista szerzetes, a Shinto papnő, és a Katolikus ördögűző teljes egyetértésben írtják a túlvilági lelkeket...

    G-ON Riders
    Ezt nem tudtam kihagyni, valamiért a 2000-es évek elején nagyon tolták ezt a "teljesen komolyan vehetetlen" műfajt, ami annyira debil tudott lenni, hogy az már jó. Szupermágikus sztk keretes szemüvegek, bujaság meghajtású android szuperhősök, magukat vérkomolyan vevő 8 éves kislány jellegű idegen hódítok cica kezeslábasban, harci robottá alakuló iskola és társai. :DDD

    Goshuushou-sama Ninomiya-kun
    Ez valami háremecchi sz*r, minden stílusjeggyel, ami rosszá teheti, annyi pozitívummal, hogy a 'B' jellegű leányzó main karakter cuki.

    Grenadier
    Háát ha jellemeznem kéne, akkor "Trigun light, ecchivel locsolva" lenne a jó válasz.
    A setting érdekes (afféle steampunk középkori japán túlsúlyozott lőfegyverhasználattal) és itt-ott még komolyan is vehető , de olyan túlerőltetett benne a sok shounen geilség, hogy tönkrevágja az egészet.
    Kár érte.

    Gun x Sword
    Na ezt már élveztem, bár inkább csak jól keverték az innen- onnan vett ötleteket: Némi trigun, mechával megszórva, Spike Spiegel jellegű main karakter stb.
    Jó volt a sztorivezetés, a karakterek is, számomra az abszolút csúcs a kiöregedett, alkesz super sentai csapat, a stílus minden jegyét magán hordozó robotjával, még akkor is, ha teljesen kilógtak a sztori által megformált világból.
    Egyetlen ami negatívum: a főhős egy gyökér. Sőt, legyen inkább nagy Gy-vel írva. Bár legyen inkább az összes betű nagy, annyira az. ;]

    Gunparade March / Gunparade Orchestra
    Egynek (kettőnek inkább :) ) jó volt, csak éppen el kéne dönteni, hogy ez most idegen inváziós, vagy iskolai láv komedis műfaj. Mert a herótom, amikor már 60 éve háborúzik velük a föld, de mint az akciófilmekben a rosszfiúk a főhősre, itt is illedelmesen, pár naponta-hetente jönnek ítiék 2-3 csoportokban többnyire, olyan helyen, hogy sok vizet azért ne zavarjanak, mindenhol máshol meg úgy zajlik az élet, mintha mi sem történt volna.

    Naszóval itt tartok most, és már 2 részt letoltam a Hataraku Maou-sama! -ból, ami meglepően bejött eddig,, annyira szánalmasak benne a mindennapi élettel küzdő démon nagyurak, és angyali hősök.
    Remélem nem szúrják el.

    Most kicsit lassul a sorozatok pörgetése, mert közöttük olvasom az asszonytól karácsonyra kapott WH40K könyveket :D

    [ Szerkesztve ]

    Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

  • -=RelakS=-

    veterán

    válasz Máté94 #37224 üzenetére

    Bement meglátogtni az asszonyt, aki aludt.

    Pont ugyanúgy, mint amikor Shinji bement Asukát "meglátogatni". Majd mikor Asukát a hátára fordította, kibuggyantak a mellei a kórházi ruha alól. Shinji elégedett volt a látvánnyal, hát kicsapta rá :D Aztán bámulta a kezét, hogy "jajjmittett". Innen az utolsó kép.

    Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

  • -=RelakS=-

    veterán

    válasz Mister_X #37242 üzenetére

    Hirtelen az jutott eszembe, hogy egy kolléga a lányát Anna Pannának nevezte el (Kipp-Kopp után szabadon?), ráadásul az asszony munkája miatt japánban él.

    Namost akkor a japók úgy hívnák a lányt, hogy An-Pan-Chan? (Anpanman után szabadon? :D)

    Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

  • F34R

    nagyúr

    válasz Totheground #38151 üzenetére

    Nezek mindent ebben a szezonba mi lenne jo, de ezt nem??? Hogy eshet ez meg velem ;]

    (#38156) Totheground

    Es asszony nem lesz feltekeny? vagy van egy preferencia ami minden elott all? ;]

    [ Szerkesztve ]

  • -=RelakS=-

    veterán

    válasz Mister_X #38335 üzenetére

    Mi a helyzet K-On-ból Ui-val?
    Mániája a háztartás (mos-főz-takarít), kedves. Nem fogja a melle megóvni attól, hogy orrbavágja az ajtó, de úgy általában kb a tökéletes asszony :D

    Vagy Aoi az Ai Yori Aoshi-ból. Ugyanaz, csak még kőgazdag is, szóval apucival kell esetleg egyezkedni :]

    Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

  • Mister_X

    nagyúr

    válasz unclefucka #39729 üzenetére

    Waifu ≠ wife :(( Egyébként tananyag.

    [link] - Honne és tatemae, amiről szó van, azaz más arcod mutatod a társadalom felé, mint szeretnéd. Van ez idehaza is, meg a világon mindehol, csak a nagy távol-keleti népsűrűség miatt kiélezettebb ez a dolog és remek kutatásoknak ad alapot. Naugye, most itt az a nagy harci helyzet, hogy a potenciális asszonyjelölt a tatemae-be szeret bele, de a honne ezzel gyökeresen eltérő lehet. Példának okáért: jól menő cégnél jó fizetésért dolgozó, jóképű férfi vagy, aki ad magára, rendet tart maga körül, könnyen szocializálódik meg még amiket le lehetne írni, ha tudnék női fejjel gondolkodni - de a fizetésed 80%-át elb*szod figurákra, doujinokra, animékre, LN-ekre és mangákra. ;]

    "Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

  • Totheground

    addikt

    válasz mekker #40777 üzenetére

    Vegyuk az ebedet, mert vacsoranal durva kulonbsegek vannak attol fuggoen, hogy valaki hazas vagy sem es az asszony otthon van vagy sem.

    Elso es legfontosabb, hogy a legritkabb fogas a sushi es/vagy hal. Ez havonta kb egyszer van (kiveve amikor olyan izakaya-ba megyunk este).
    Aki nagyon olcson akarja meguszi, az vesz bentot (ezek is mindig frissek es meglepoen jok) vagy a gyuudon triumviratus valamelyik boltjaba megy (Yoshinoya, Matsuya, Sukiya), vagy esetleg kare helyre (CocoIchi, Gogo, esetleg カレーは飲み物). Illetve ezeken kivul is vannak gyorskajaldak, amik az 500-800 yenes regioban hoznak jo minoseget.
    A kovetkezo fokozat a rendes kajaldak, ide jarunk mi altalaban. Nehez osszeszedni, mert mindig van valami random faktor a dologban, de kb igy nez ki.
    Hetente egyszer van valami mas nemzet kajaja (pl thai - reszemrol leginkabb gapao, olasz - teszta, francia, kinai, etc).
    Ezen felul altalaban tonkatsu, ramen, tantanmen (mostanaban kaptam ra a le nelkuli valtozatra itt, csak sajnos mindig legalabb fel oras a sor), kare (nem csak Japan verzio), tenpura, shabushabu (Musashi FTW). A lehetosegek tarhaza vegtelen.

    Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

  • Darth_Revan

    veterán

    Lemaratonoztam a Code Geass R1, R2-t és a kettőt összekötő Akito-t.
    R1 és R2 még mindig epic, viszont csak most tűnt igazán fel, hogy mennyi magyar vonatkozás van az R2-ben. Először csak azt hittem, hogy Anya Alstreim neve is véletlen, de aztán leesett, hogy azért adta az "Anya" keresztnevet neki az író, mert Lelouch és Nunnally édesanyja a Geass segítségével az ő testében talált menedéket :Y

    Az Akito meg jó összekötő lett volna a 2 évadnak, de sajnos ahol csak lehetett elbaszcsizták. Valamikor a story rohan, valamikor meg a karakter építésre elmegy egy epizód nagy része. Pl amikor a cigány asszonyokkal lógnak az mintha egy picit túl hosszúra nyúlt volna. Harcoknál is az R1 és R2-ben láthatjuk, hogy Lelouch kiváló taktikákat hoz össze és a néző az állát keresi a földön, míg az Akito-ban Leila olyan tervet hoz össze, ami egyszerű mint a faék, de a parancsnokok megdícsérik, hogy "kiváló taktikus"... Bravó, kicsit se volt lusta az író, simán látszódott, hogy semmi ötlete nincs.
    Lelouch is feltűnik, de minek? Kitalál egy tőle elvárt tervet amitől az ellenség csak rohangál mint egy lefejezett kakas, de ezután gyorsan idegösszeroppanást is kap és ki is lett írva. Max 10 perc idő amennyi haszna volt Lelouch karakterének az egész sorozatban.
    A történetvezetés is egy káosz. Mint mondtam, a cigányokkal töltött karakterépítésre majdnem egy egész rész elment, de fontos történeti elemeknél és harcoknál meg sokszor csak rohanás van, illetve Jean Rowe és Shin Hyūga Shaing kapcsolatát is kellett volna építeni (főleg a befejezés miatt), viszont ez szinte teljesen kimaradt, így érzelmileg semmi kötődése nincs hozzájuk a nézőnek.
    A rohanás és sok kimaradó jelenet miatt olyan érzés, mintha egy 18-20 részes sorozatot sűrítettek volna 12 részbe.
    Nem rossz sorozat és láthatjuk hogy esik szét az EU (amit R2-ben csak említenek, hogy szétesett), de el lett kapkodva és nincsenek meg az áll leejtős extrák amik jóvá teszik az R1 és R2-t...

    Illetve megnéztem a Shuumatsu Nani Shitemasu ka Isogashii desu ka Sukutte Moratte Ii desu ka (de szép neve van:D) -t is és nem volt rossz, de kevés...az első "évadja" a novelláknak 5 kötetből áll és az anime kb az első 3-at dolgozta fel (Igen, azzal hogy meghalt Chtholly, még nem ért bőven véget a rörténet). Lassú történetvezetéssel és fillerekkel (tudom régi trükk, de "tengerpartos" epizódot is ellőhetnék) tudnának még 12 részt kihozni a maradék 2 novellából.

    [ Szerkesztve ]

  • unclefucka

    senior tag

    válasz mark! #42338 üzenetére

    Én általában megfőzöm magamnak, mert nem nehéz. Majd felvetem az asszonynak, mert már régen volt.
    Most sörös csülköt fogok sütni. :D

    Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

  • -=RelakS=-

    veterán

    válasz Totheground #42671 üzenetére

    Ez mindennel így van. Megtanulod a "Bevezetés az alapok kezdeteibe" részt, és azt hiszed, te vagy a király. Viszont ahogy gyűlik a tapasztalatod, egyre inkább rálátásod nyílik arra, hogy még mi mindent nem tudsz.
    A J-Listet vezető figura is írta, hogy 20 év Japánban élés után az asszony kitalálta, hogy kő kutya, az apósa meg mondott valami olyan szót, amiről megállapította ugyan, hogy kötődik a kutyához, de fogalma sem volt róla, hogy mi az :D

    Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

  • consono

    nagyúr

    válasz Synthwave #43080 üzenetére

    Nagyon sokan vannak, akik csak telefonon élnek... Én ezt el sem bírom képzelni magamról, de pl. az asszony is ilyen :)

    "In God we trust. All others must bring data"

  • consono

    nagyúr

    válasz Silεncε #43082 üzenetére

    +1, mondjuk TV pont van itthon, annak pont az asszony a nagy felhasználója :) Kodi streaming rulez...

    "In God we trust. All others must bring data"

  • consono

    nagyúr

    válasz TBT #44698 üzenetére

    Azért ez erős leegyszerűsítés....

    Nálunk az asszony fényképezőgépet kap ;]

    "In God we trust. All others must bring data"

  • consono

    nagyúr

    Féloff, mert nem anime, csak a gyökereiben: tegnap elkezdtem nézni a Netflixes GiS- SAC 2045-t. Elsőre fura volt a grafika, de van egy hangulata. Így 3 rész után azt mondom megnézem a többit is. Meglepő módon az asszony is nézte velem és nézni is akarja tovább. Neki a CGI is tetszik kimondottan :)

    "In God we trust. All others must bring data"

  • bandiras2

    senior tag

    válasz GoTReX #46883 üzenetére

    [Mi a neved?]
    Illetve az alkotótól bármi és minden: [link]
    Asszonnyal összebújtok a TV előtt, és megnézitek.
    Asszony nem fog panaszkodni.

    A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

  • tDr1v3r

    veterán

    válasz Aljasvip #48619 üzenetére

    Kuzu no Honkai jó lenne az asszonynak szerintem. :)

    disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

  • consono

    nagyúr

    válasz F34R #49373 üzenetére

    Én 4X :D Mondjuk mikor a kölkök nézik én is ott szoktam ragadni fél szemmel :D Egy hete sincs mikor magyaráztam az asszonynak, hogy nézze meg, hogy Rimuru ugyan úgy begyűjtötte a háremét, mint Kirito, sőt mennyivel jobban csinálja, hogy még slime-ként is úgy cipelik, hogy két cici rálógjon :D

    "In God we trust. All others must bring data"

  • coco2

    őstag

    válasz WayneGace #50422 üzenetére

    Hát akkor lélekbúvárkodjunk, ha már úgyis azt szereti a nép :) Kicsi antropológiai gyorstalpaló alant.

    Az egyik meglátásom, hogy az animék egy kultúrális válaszfal tetején léteznek, és sem az egyik oldalon, sem a másik oldalon. A japán animék azt mutatják, ahogyan a japánok a nyugati világot látják. De félreértés ne essék, ők akkor is a saját világukban élnek, oda vannak "földhöz ragadva", és azon nem fog segíteni semmi. Ha túl sokat rugaszkodnának el a saját valóságuktól, az ő hatóságuk biztosan betiltaná azokat az animéket, és az ott ő náluk nagyon nagy szégyen. Na nem csupán azért, mert a jogrendjük azt mondja, hanem azért, mert ők azt mint ember ténylegesen úgy érzik. Ők egy olyan világ, próbáld meg elfogadni. Náluk a törvények mellett civil doktrína van pluszban, és a közerkölcsük ugyan úgy törvény erejű, amiért börtönbe kerülnek, ha megsértik.

    Maximum pár "külföldiek elzárt világa" létezik nagyobb városokban itt-ott éttermek és klubok (éjszakai szórakozóhelyek) formájában, és a külső szemlélők számára fel van nagyítva annyira, hogy az kitakarjon minden mást. De az átlagos életük kajak nem olyan. Ha azt hiszed róluk, ugyan úgy élnek, mint mi, ugyan olyan minőségű öntudatuk és érzelmeik vannak, mint nekünk, alaposan tévedésben élsz.

    Ha éppen az ismerkedési kultúrájuk érdekel, náluk nem létezik az a fajta randizás, mint nálunk. Ott egy lány azzal kezdi a randin, hogy hány gyereket neveljünk fel, mire neveljük őket, hogyan legyenek részei a családjaink mindennapjainak. Jó előre megtervezve. Romantika? Nyista. Egy lány pillanatok alatt felméri, akarna-e téged férjének, vagy sem, és eleve el sem fogadja a randi meghívást, ha nem. Ha elfogadja, az a leendő közös életetek részleteinek megbeszélése, és nem érzelgés. Ott ha egy lánnyal ágyban kötöttél ki, az házassági beleegyezés. És naná, hogy ott bármelyik lány, amelyik férjének elfogadna téged, mászik rád az első randin. Rászólsz egy lányra a randi végén, hogy gyere fel velem, egész éjszaka dugni akarlak addig, amíg még legalább egyikünk eszméletnél van, első szóra veled megy. Viszont nehogy azt hidd, hogy az csak annyi, hogy kajak szétdöngeted. Cserébe te utána az ővé vagy. Te is, a pénzed is, minden ingóságod is, sőt, a lelked is. Egy életen át fogsz vele gyerekeket nevelni, és a család idősebb tagjainak engedelmeskedni, plusz gondoskodni róluk. (Akkor is, ha nagyon nagy seggfejek, mert törvényben előírt kötelességed.)

    És akkor a fentiek fényében nézd meg újra a szitut. Ha a srác hagyja, hogy Ruka rámásszon, azzal elismeri, hogy elfogadja feleségének. Azért volt megrémülve a szállodai szobát látva. Ha hagyná, hogy a lány rámásszon, és utána elutasítaná, az ő társadalmuk szerint büntetés pénzt kell fizetnie a családjának a "fiatalság pocsékolásáért", és az náluk nem tréfa dolog. Namost ő nem Ruka-t akarta asszonyának. És csak annyi. Ami az "ingyenes próba időszak" felkínálását illeti, valójában semmi előnyt nem adott a lány. Van náluk (mint több keleti országban) olyan, hogy termékenység tesztet végeznek a házasságra vállalkozó felek között, és aki a termékenységi teszten megbukik, elutasítható. Asszem Kínában például kötelező a teszt, és nem kap házasságra engedélyt, aki azon a teszten nem megy át. De ezt csak fél füllel hallottam. A "próba időszak" a teszt helyett addig tart, míg a lány teherbe nem esik. Ha nem tudott teherbe esni, ő bukta. Ha igen, a férfi az ővé. Ruka azt jelentette ki a felkínálásával, hogy kifogástalan magánéleti terméknek vallja magát, és egészen biztos benne, hogy gyerekeket tud szülni. Namost azt az animét nézik itt a nyugati világban, és talán nem azt értették alatta, de akik japánban nézték, senki sem értette másképpen, hogy mit mondott a lány. Hogy a két kultúrális oldal szereplőinek van-e annyi önkritikája, hogy a másikat ember számba vegye, és észben tartsa, hogy nem csak az ő véleménye létezik, sőt, talán nem is neki van igaza, azt már kevésbé állítanám biztosan. Ha pénzzel fogadni kellene, esélyesen a másik lehetőségre fogadnék (fenét van az embereknek önkritikája, egyik oldalon sincsen).

    Hogy érzelmi analfabéták lennének a japánok, azért az kicsit erős, még ha van is benne valami. Náluk az érzelmek nem olyanok, és nem úgy léteznek, nem úgy élik meg őket, és a nyugati világ szégyentelenségéhez képest csakugyan lehet őket érzelmi analfabétának nevezni a mi szemszögünkből nézve. Csak közben el ne felejtsük, hogy a keleti ember egészében másmilyen. Érzelmek helyett sokkal jobban vannak militarizmusra optimalizálva. Ők a nyugati világ érzelmeit a társadalmukban zajló mindennapi megélhetési versenyek szemével nézve részint gyengeségnek tartják, részint olyan luxusnak amit maximum a felső osztály tagjai engedhetnek meg maguknak, vagy a társadalomuk kirekesztettjei, senki más. Náluk is vannak, akik abszolút képben vannak a nyugati világról, csak nagyon kevesen, és aligha velük találkozol lépten-nyomon mindenütt az utcáikon.

    កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

  • Totheground

    addikt

    válasz coco2 #50434 üzenetére

    individualizmus (…) náluk nem zajlott le.

    De, lezajlott. És egyre inkább erősödik. Valóban nincs úgy túljáratva, mint mondjuk Amerikában vagy nyugat-Európa egyes országaiban, és az emberek hajlamosabbak alárendelni az egyéni dolgaimat a “köz érdekének”, de a fiatalok már eléggé individualistázznak, saját célokkal, értékrenddel, és ha ez nem összeegyeztethető a fennálló renddel, lázadással.

    Ha a társadalmi realitás érdekel, vannak, akik egész életen át egyedül élnek.

    Ez igaz. De ezek gyakran nem is dolgoznak és jelenleg több kormányzati munkacsoport foglalkozik azzal, hogy ezt a jelenséget hogy lehetne megszüntetni és az embereket visszaintegrálni a társadalomba. Vannak persze drónok is (kelés, meló, nomikai, haza, alvás, repeat), de ilyenek mindenhol vannak (v.ö. szakmunkás Józsi, akinek a külön kívül max az esti, tv előtti sor létezik és a szexuális élete kimerül abban, hogy kettőt húz az asszonyon alvás előtt).

    A keleti társadalomban alsó és közép osztályban család házasodik családdal, és nem egyén az egyénnel.

    Ne mossuk össze a keleti társadalmat (pl India) a Japánnál. Itt bizony egyen egyénnel házasodik. Egyébként érdekelne a definíció, hogy mi alapján az sorolnád “osztályokba” a japán társadalmat.

    Keleten osztálykülönbségek vannak,

    Japánban?

    életkorbeli tekintély

    Ez valóban van, de erodálódik szerencsére.

    emberéletben kötnek üzletet

    Nem értem, hogy mit akarsz mondani.

    Az animeről nem tudok nyilatkozni.

    [ Szerkesztve ]

    Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

  • coco2

    őstag

    válasz Totheground #50661 üzenetére

    Nagy halom dolog, ami eltérésekről olvastam az Európa-i és Japán életstílus között, állításod szerint kb nem létezik, és az a világ ott kajak Európa, eltérések nélkül. Nincsen vele mit vitáznom, elvégre te élsz ott. De egy kérdést azért feltennék. Megismerkedtél egy lánnyal, akit asszonynak elfogadnál. Elvitted termékenység tesztre a lányt? Egyszerű labor vizsgálat (vérvizsgálat) kideríti feketén fehéren, ami van. És légyszíves ne sértődj be rajta, mert nem azért írtam. Egy "igen", vagy "nem" pont elég válasz.

    Szex ipar. Anno olvasgattam utána, és voltak redditen meg szanaszét infók arról, hogy nem kevés "Japán pornó"-t nem is Japánban forgatnak, hanem Franciaországban, és nem ritkán olyan szereplőket adnak el Japánoknak, akiknek keleties vonásaik vannak, de talán zéró Japán vér csörgedezik az ereikben. Teszik mindazt az image kedvéért, mert az átlag Japán lányok nagyvilági szemmel nézve egyáltalán nem szépek. Vannak a J-Pop lányok kisminkelve, meg biztos még páran, de az átlag az messze alatta van annak, és kell a pornó iparnak a változatosság. Szóval vannak a "Japán pornó filmek", és annyi hazugság körülöttük, hogy ki ne lehessen deríteni, ami valójában megy. Ami az átlag Japán lányokat illeti, ha megfordultál nem csak nagyvárosi idegen-buborékban, hanem vidéki környezetben is utazgattál, láttad az országot mindenestül, akkor esetleg tudsz róla mondani valamit, te hogyan látod az átlagos esztétikai értékeket odaát?

    Az age of consent-ről megoszló hírek vannak, mint tartományonként más szabályozás van, és szülői beleegyezés is módosítja azt a korlátot, például egy blog itt, és egy YT videó itt azonos tartalommal - vélhetően nem kacsa. Hogy rendőrség mennyire megy utána az eseményeknek, suttyonban lehet-e ténylegesen megdugni ott egy 13-as lányt de akár egy 20 alattit szülői jóváhagyás nélkül (és embercsempész szervezetek részvétele nélkül, akik kiskorú lányokat lopnak el, és adnak el idegenben az ágyra kikötözve + bedrogozva illusztris ügyfeleknek) arról maximum te tudsz ott bármit "látni" magad körül, mert ahhoz ott kell élni a kiskapukat érzékelni.

    កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

  • coco2

    őstag

    válasz KISDUCK #51008 üzenetére

    Írsz egy levelet a lánynak, hogy kellene neked asszonynak, de előtte még kipróblnád vele az ágyban. Még az is lehet, kötélnek áll ;]

    កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

  • etomcat

    tag

    Ennek a szezonnak a legmagyarabb új animéje a Múú Ippon! - mivel a szereplői tudják, hogy pénz számolva, asszony verve jó...

  • Aljasvip

    senior tag

    válasz markknight #51785 üzenetére

    Korábbi kérdésedre: fan nem vagyok, de szeretem a szériát.

    Az anime-nél Part 3-ként jegyzik a teljes Stardust Crusaders sztorit, holott a második fele (50 napos út Egyiptomba) simán lehetne egy másik "part".

    Nekem part 2 és part 3/2 tetszett eddig a legjobban.
    A Diamond Unbreakable (part 4) eddig 10 résznél áll, mert túl sok energiát emészt fel a sok marhaság ami benne van. Majd egyszer folytatom...

    Most régi nagy lemaradásunkat, a Demon Slayer-t pörgetjük az asszonypajtással.

  • sztanozs

    veterán

    válasz TBT #51812 üzenetére

    Itt is annyit reklamozzak, hogy tegnap mondta az asszony, hogy meg kellene nezni moziban :DDD

    JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

  • Aljasvip

    senior tag

    A mostani szezonból a Zom 100 egy kellemes csalódás. A bakancslista ilyen környezetbe tétele nekem új és érdekes ötlet.
    Tetszik az is, hogy szemberrenés nélkül hullanak a karakterek.

    A többi sorozat egyelőre "méh" kategória - kivétel a Mushoku Tensei, de azt egyben lesz jobb megnézni -, úgyhogy az asszonypajtással inkább belekezdtünk a Ranking of Kings-be.

  • consono

    nagyúr

    válasz .LnB #52695 üzenetére

    Ha sosem próbáltátok, akkor valami running sushi helyre menjetek, ott sokfélét meg lehet kóstolni és nem ciki, ha félreteszed, mert nem ízlik. Lehet, hogy nem a legjobb hely, de pl. a Wasabi ebből a szempontból szerintem nyerő. Mondjuk én otthon is csinálok sushit :) Egyik éven asszonytól egy kezdő sushi készítő tanfolyamot kaptam születésnapomra, nyilván azzal a hátsó szándékkal, hogy akkor majd többet lesz otthon sushi. Bejött neki :D
    Ramenileg én nem vagyok képben.

    "In God we trust. All others must bring data"

  • Essejó

    veterán

    válasz KISDUCK #53636 üzenetére

    Nekem a Winds Of Change, több mint tíz éve. Csak az Asszonynak és a Lányomnak van külön csengőhangja.

    Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

Új hozzászólás Aktív témák