Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mikroii

    csendes tag

    válasz (Darkwood) #71 üzenetére

    szia,

    köszi, igen, ott. :) Most jelenleg itthon vagyok, mert le kell vizsgáznom Sopronban, de alig várom már, hogy visszamenjek. Elméletileg január végén, de remélem semmi nem jön közbe (lásd: sztrájk ferihegyen).

    Annyira még nem beszélek norvégul, de az alapdolgokat már megértem (két hónapot tanultam). Az Usburne-os könyvet én egyből megtaláltam. Igaz, nem a Libriben (ott még egy útikönyv sem volt), hanem a könyvmoly, vagy mi a neve, könyvesboltban. De mondom, amint ledöcögök Sopronba, rögtön megnézem, hogy mi volt az a könyv, amit még hajdanán nézegettem.

    Bergenben sokat esik. De, ahogy az "őslakosok" mondták, nem volt ebben az évben annyi eső, mint szokott volt lenni. Amúgy Bergen - szerintem - gyönyörű, ha esik és gyönyörű, ha hét ágra süt a nap.
    Egyébként imádom Norvégiát, úgy érzem, mikor visszatérek, mintha hazaérkeztem volna.

    Emellett, nincsenek olyan gondjaim, hogy vajon ki tudom-e fizetni a lakbért, vagy sem. Szóval a fizetések olyan szintet ütnek meg, hogy itthon nem tudnak annyit fizetni, amennyiért én ott kint dolgozok. Ez szomorú, de nem akarok nyomorban élni.

    Egyébként jó kis topic, meg úgy az egész. Ha bármiféle kérdésed, vagy kérdésetek van, és tudok rá válaszolni, akkor nyugodtan kérdezzetek.

    Ja igen, a bergeni tájszólás kicsit más. És a nynorsk meg dúúrván más! :) Aki hallás nélkül akarja tanulni, annak nehéz dolga lesz! Egyébként van internetes rádió is norvégul, azt is jó hallgatni. (a címét sajnos nem tudom, mert nekem Linuxom van, és abban alapból benne volt - pedig nem is tudtam róla :N )

    T

    ha det bra

Új hozzászólás Aktív témák