Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kicsimix

    őstag

    Szóval.. Több napja megkaptam a Gear Vr-t.. Fenntartásokkal telt el a várakozás az érkezéséig mert amiket olvastam előtte az néha kicsit ijesztő volt.
    Az én legnagyobb félelmem a pixelek voltak.. És most nem a filmre gondolok : )
    Nos azt kell mondjam NE higgyetek olyan embereknek akik 2 percre próbálták ki egy véletlenszerű helyen. Ha nincs ideje valakinek minőségi tartalmat keresni akkor nem fogja helyesen megítélni a Gear Vr képességeit.
    Most nem térek ki a menüre de egy szép jól kezelhető rendszert kapunk. . Az első videó amit megnéztem mert az akadt éppen a kezem ügyébe, az egy ótvar szar 360 fokos videó volt. Egy minősíthetetlen szar kivehetetlen arcokkal és óriási emberekkel. Egy ideig azt gondoltam, hogy azért óriásiak több videóban az emberek mert a kamera szemszögéből (ugye a mi szemünk tulajdonképpen a kamera aktuális poziciója) szóval, hogy mi csak egy apró pont vagyunk a térben és amiatt nagy minden..
    Részben igaz amúgy de sokkal többről van szó.. A nem megfelelő felbontású filmek amik túl nagyok a kijelzőre* vagy a kamera rossz elhelyezése a rögzítéskor és ilyen finomságok... * Itt erre kitérnék kicsit.. Szóval igen úgy értsd ,hogy egy film túl nagy ,hogy elméletileg bele kellene férjen a Gear VR lencséjének látómezőjébe az egész jelenet. A többi csak fekete keret a kijelző szélén mert azt úgy sem látnád. Nos sok esetben egyrészt többet tölt ki a film a kijelzőn mint kellene de te így is csak a GVR látómezejében nézelődhetsz hiába van ott és a másik probléma az ,hogyha a látómezőt ami a rendelkezésedre áll ami amúgy csomó pixelt tartalmaz, kisebb felbontású és széthúzott anyag tölti ki és nem úgy van hasznosítva ahogy lehetne. Ez azt jelenti ,hogy nem kapod az elméleti lehetséges legjobb képet.
    Napokig próbálgattam dolgokat és mivel én is kíváncsi voltam vajon mit tud nyújtani xxx-es kategóriában egy ilyen kütyü ezért elkezdtem keresgélni letölthető dolgokat. Itt rábukkantam olyan 180 fokos tartalomra ami speciálisan Gear Vr-hez tölthető. Ezeknek a videóknak a felbontása 2160p volt. (!!!!) Gyerekek.... Nehéz szavakba öntenem amit láttam de biztosíthatom az egyedülálló embereket , hogy sima három x-es videókat nem fog tartani többé aki egyszer ilyet lát. Eszméletlen minőség és a csaj aki benne volt pont akkora volt a képernyőn, mikor ráült a faszira (a faszi teste voltam én) pont akkora volt mintha előttem ülne.. Annyira nem volt pixeles ,hogy az anyajegyeit megtudtam volna számolni és csoda, hogy a Gear nem szorult be a mellei közé... ->> :Y <<- Az egyetlen undorító dolog az volt az egészben ,hogy nem tudtam megfogni :DDD pffc Najó... Ennyit a három X-es anyagokról. De tudom érdekel a téma másokat is ezért leírtam nektek. Ha az a kérdés, hogy tényleg bele tudod e élni magad a válasz egy egyértelmű hatalmas igen. (Egy brutál nagy hatalmas.)
    Ha ezt a minőséget fogják követni akkor a Gear Vr egy nagyon nagyon komoly eszköz lesz a szórakoztatásra. Azt gondolná az ember, hogy a mobil VR komolytalan.(Én is így gondoltam) Nem így van.. Ez így ebben a minőségben egy nagyon komoly szórakoztató eszköz lehet a jövőben.

    Ha csak erre az egy dologra gondolok, megér-e 35-40 ezer forintot ez a kiegészítő? Már akkor azt mondom igen.De sokkal több van benne. A játékok rendben vannak, egy igazi 3D-s trailertől pedig ottfelejted az állad vagy leszúr egy kés VR-ben.. ;]
    Azt nézzétek mit lehet kihozni az egészből minőségi tartalommal.

    Kb 15-20 embernek mutattam meg 5 nap alatt.
    Az utóbbi élmény néhány embert érdekelt még. Van köztük olyan aki telefont fog cserélni és van akinél eldöntöttem a teló vásárlást is : )

    Ha ilyen telefonod van ami Gear VR-t támogat és engem kérdeznél, hogy megéri-e megvenni akkor így ,hogy már látom mire képes egy egyértelmű igent tudok mondani és nem fogsz csalódni. Hosszútávra is tervezhetsz vele.

    És a tartalmak csak most fognak jönni ezerrel...

    Még sok mindenről tudnák írni de már olyan késő van.. : )

    Lehet majd ajánlok pár dolgot amit érdemes megnézni ha már mindenáron 2 percben akarják néhányan tesztelni a boltokban.. De sanszos ,hogy nem adnak lehetőséget nagyon telepítgetni..
    Ezt nem lehet így.. Nekem napokba tellett és egyre jobban tetszik.
    Mi rosszulléttel nem találkoztunk de ebben a dologban nem tudok általánosítani.
    Nagyon fontos a szemüveg jó felhelyezése ez viszont biztos.

    Na most tényleg el már alig látok.. Azt sem tudom minden érthető volt-e...
    Pacsi
    ..

    ...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

  • Kicsimix

    őstag

    Sikerült belefotóznom a GV lencséjébe nagyobb felbontású tartalomnál. Ez a kép egy részlete ahol valamennyire látszanak a pixelek. Természetesen igazából nincs elmosódva sehol és ha belenézel több minden látszik..

    Megpróbálok több képet lőni..

    ...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

  • Kicsimix

    őstag

    válasz Dyingsoul #405 üzenetére

    Az Edge-n a kerekítés már nem ér bele a lencse látómezőjébe. A te gépeddel simán menni fog a fotózás :)

    Amúgy éppen azon gondolkozom ,hogy elszúrtam-e a képeket azzal, hogy ilyen nagy felbontásúak..
    Én FHD monitoron nézem teljes képernyőre kirakva és így kb reálisnak tűnik.. De a képek mérete 4608x2592.
    Kicsit most zavarba ejtett..

    Arra biztosan jók a képek ,meg a videó ,hogy lássátok mennyi minden fér egy jelenetbe és hány képpontból állnak.. Még ezekbe a képekbe is belemozdultam de a GV-ben élesen kijön minden és az apró részletek is rendesen látszanak minőségi tartalom esetén.
    Szó se róla gyönyörű a GV-ben az egész...

    Hát utolsó kérdésedre őszintén megmondom nem tudom a választ.. De szabad szemmel minden szín a helyén van semmi probléma nincs ez biztos. A szemeddel ennyire nem tudsz belenézni : )

    ...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

  • Kicsimix

    őstag

    válasz Dyingsoul #410 üzenetére

    Ha kitöltené a lencse az egész látómeződet akkor is csak 96 fokot látnál tisztán GV esetében.. OR-nél ez 110 fok és nagyobbak a lencsék is.. Ezért felesleges lenne nagyobb lencséket gyártani ,hogy a keret teljesen eltűnjön mert úgy is torz lenne a kép többi része ... Amúgy jobb mint egy kínai cucc tuti.. Van keret de sok minden fér a képbe ami bőven ad nézelődni valót és elvonja a figyelmed a szélekről.. Eddig nem is foglalkoztam vele)..Nehéz elmondani de kb mintha egy 60 centis cső végétől 10-15 centiméterre állnál és középen bambulnál ki. Szerintem keret mindig lesz ha a lencse szélére nézünk..

    Más;
    OR-nél állítható a lencsék egymáshoz képesti távolsága vízszintes irányban én ezt hiányolom GV-ből. Ez sokat számít..

    ...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

  • Kicsimix

    őstag

    válasz philipe #412 üzenetére

    Jelenleg én harcot vívok a Samsungal mert a saját gamepadjuk amit a GV-hez ajánlanak "kifutott termék" nálunk... Esetleg ha te is eljutsz erre a pontra együtt szapulhatnánk őket tovább..

    Illetve a Steelseries-t sem lehet kapni...

    [ Szerkesztve ]

    ...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

  • Dyingsoul

    Topikgazda

    válasz Kicsimix #414 üzenetére

    Azt nem írta, hogy GV-hez kell neki, én ezért irányítottam más topikba. :DDD Ha ahhoz kell akkor valóban ez a helyzet. Esetleg kínai kontrollerek ebay-ről? :DDD Bár elég prosztó megoldás de talán van egy-két jobb minőségű ott is.

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • Dyingsoul

    Topikgazda

    válasz Kicsimix #418 üzenetére

    Jah egyébként meg akartalak kérdezni arról, hogy honnan sikerült megfelelő anyagokat beszerezni? Csak mert írtad, hogy nagyon nem mindegy, hogy mivel próbálja ki az ember a GV-t. Ha van pár szalonképes forrás, szívesen betenném az összefoglalóba. :)

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • Kicsimix

    őstag

    válasz repvez #423 üzenetére

    Sajnos ez Samu GV-hez van és az Oculus store-ból letölthető spéci app..
    ORBX
    Cardboardhoz viszont én nem nagyon tudok hozzászólni.. : /

    Ezt a Trinus-t meg kipróbálom már holnap mit tud mert más is írta... Csak nem tudom, hogyan fog elindulni mert ha berakom a telót GV-be elindul az Oculus környezet.. Ezt meg valami fizetős programmal lehet kikerülni ha jól tudom..

    (#421) :D
    Akkor te vagy az ország leggonoszabb embere : )

    [ Szerkesztve ]

    ...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

  • Kicsimix

    őstag

    válasz repvez #425 üzenetére

    Sajnos nem csak ennyi mert a GV-nek saját mozgásérzékelői vannak + ugye az igazi Oculus API hajtja ami biztosítja a precíz alacsony késleltetésű követést stb...

    Ami GV-n megy az nem kompatibilis mással de fordítva viszont ki lehet játszani.. Erre rá lehet varázsolni a Cardboardos cuccokat is kis trükközéssel és így egy feltuningolt CB-t kapsz...

    ...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

  • Kicsimix

    őstag

    válasz Dyingsoul #430 üzenetére

    Egy kicsi igazítás Vitko : )

    Amit linkeltem az ORBX-hoz azok nagy felbontású 360 fokos képek.Pl amit én is mutattam képeket azok is innen vannak. Bár elvileg videót is le tud játszani de még nem kerestem hozzá való tartalmat mert valami speciális kódolást fogad el ha jól láttam. De ebben nem mélyültem el.

    Videót azért nem ajánlok mert a képeken jobban átjön mire lenne képes a GV. Ha majd videón is ilyen minőségű tartalmat tudnak adni akkor érdemes ajánlgatni. Per pillanat én úgy látom mindenki csak próbálkozik a megfelelő 3D rögzítéssel több kevesebb sikerrel.. Fura módon pont az 3x-nél mentek rá a legjobban ahogy láttam.

    A sima 2160p-t pedig az Oculus saját Cinema-jában érdemes kipróbálni mert úgy vettem észre érthetetlen okból de mintha számítana. Ahogy a 3x-nél is számított. Így elég jó mozi élményt kapunk.

    ...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

  • Kicsimix

    őstag

    válasz koanla #435 üzenetére

    Elég biztató : ) Mondjuk már több helyről megerősítették, hogy nagyon jó a végleges rift.

    Más..

    Ez a Trinus kezd az idegeimre menni... GV-vel pedig nem kompatibilis egyáltalán..

    ...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

  • Kicsimix

    őstag

    válasz repvez #438 üzenetére

    Először is ha berakom a szemüvegbe a telót rendeltetésszerűen akkor elindul az Oculus saját szoftverkörnyezete azonnal ami lehetetlenné teszi ,hogy a Trinust indítsam a kezdőképernyőről.. Másodszor ha úgy rakom be a telót ,hogy teljesen kihajtom a GV-n usb csatlakozót amibe a telefont kell becsúsztatni eredetileg akkor oké de usb kábelt már nem tudok csatlakoztatni hozzá mivel az eredeti csatlakozó amit kihajtottam eltakarja az usb bemenetet.. Harmadszor oké elindul wifin keresztül de bármelyik profilt választom mind a két szemnek vagyis a bal szemnek a kép baloldalát a jobbnak a kép jobboldalát mutatja.. A játék elindul de ugyan ez a helyzet.

    Hogyan kapom mind a két szememre ugyan azt a képet?

    A Trinus fejlesztője lepasszolta GV-es dolgot ha jól láttam nincs prioritásban GV-s fejlesztés..

    ...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

  • Kicsimix

    őstag

    válasz BlackDesert #519 üzenetére

    Pedig de : ) A rift egész más mint egy 3D tv..

    Amikor ezt a videót mutattam másoknak GV-n többen voltak mikor a kés repült feléjük akik odébb kapták a fejüket.. De itt benne vagy a jelenetben.. 3D tv-n sosem leszel benne ugye..

    ...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

  • Dyingsoul

    Topikgazda

    válasz repvez #524 üzenetére

    Nekem ennek a v1-es változata van meg, ránézésre ugyanaz. Ha az oculushoz vagy a GV-hez akarod hasonlítani, teljesen felesleges. Ebben sokkal kisebb a látószög, nem nyújt akkora élményt, mint a GV pláne az OR. Marhulni jó vele, a cardboardtól viszont 1000x jobb. Valahol a Cardboard és a GV közé sorolható be ez a kínai szemcsi. Én is állítottam a lencséjén és fainul be lehet állítani, de élményben akkor is elmarad.

    Aki dönteni akar, az konkrétan azt a terméket próbálja ki valahol, amit meg akar vásárolni! Nem lehet összehasonlítani két különböző szemüveget, csak akkor ha volt rajtad mindkettő, vásárlást eldönteni meg nem lehet úgy, hogy VR-al szemezgettek, közben meg a 3D TV tartalmak alapján akartok dönteni. :U

    (#534) koanla: A CV1-nek éppen ezért téglalap aránya lesz. :K

    [ Szerkesztve ]

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • Dyingsoul

    Topikgazda

    válasz repvez #539 üzenetére

    De hát ez a lényeg. :D Ez egy olyan élmény amit nem lehet tesztben kifejezni leírni vagy videóra venni. Nem kell egyébként egymás mellett kipróbálni. Itthon millió egy alkalom volt/van és lesz is még. Ott van pl a playit. Elmész, veszel egy jegyet ami nem egy ökör ára és kipróbálod. Még arra sem lehet panasz, hogy drága, mert már az ország több nagyvárosában is rendeztek playit-et és jegyeket is lehet rendszeresen nyerni is.

    Az, hogy összehasonlítsd a DK1/2 vagy CV-t nem kell egymás mellé tenni őket, elég egyszer kipróbálni bármikor. Kb olyan élmény, mint hogy egyszer utaztál egy autóban vagy akár vezetted is azt. Képzeld el, hogy egy bugatti veyron volánja mögé ültetnek. Nah legalább annyira megmarad benned, hogy milyen érzés is. Szerintem túlkomplikáljátok az egészet holott annyi lenne mindenki dolga, hogy vásárlás előtt menjen el akár egy ismerőshöz vagy akár egy expora és próbálja ki. Tuti hogy utána nem kell azon görcsölni, hogy vajon zsákba macskát akar-e venni bárki is, mert első kézből tudja, hogy milyen ezt pedig semmilyen teszttel nem lehet leírni. (Kb magyarázd el a vaknak a piros színt.)

    Én a kínai szemcsit feltettem a polcra... kuka a telefonom, hiába van benne gyro, nem követi a fejmozgást... Pár alap appot próbáltam ki de egy része el sem indult a telómon (THL W8s, jellybeannel...).

    Melóban egy kollégám iPhone 6-jával kipróbáltuk, na azzal jó volt bár annak nem fullhd a felbontása és ez látszott is rajta. Próbáltuk a Sisters-t, a VRSE-ből pár klippet, meg a tipikus hullámvasutat. Annyi pénzt megért a headset amennyibe került, de nem is szabad elvárni azt a minőséget amit a GV vagy pláne az OR tud nyújtani.

    [ Szerkesztve ]

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • Kicsimix

    őstag

    válasz repvez #585 üzenetére

    Mondok jobbat.. GV-nek nincs ilyen vevőegysége 60Hz-en dolgozik és egyszer sem veszíti el a fejmozgásod pedig a szemüvegben van állítólag az érzékelő... De most ne akadj ki ezen vagy nehogy forgolódj emiatt éjszaka... :DDD
    Na ennek majd utána nézek amúgy mert én sem értem.. De halál pontosan müködik ez fix..

    ...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

  • repvez

    addikt

    válasz Kicsimix #588 üzenetére

    Megnyugtatlak nem fogok rosszul aludni miatta, csak leirtam, hogy elég jól körül jártam én ezt a fajta témát, mert a repülöszimulátorokhoz napjainkban már elengedhetetlen a 6 dof képes eszköz, és elég sok házi megoldás is létezik föleg ingyenes szoftverek terén amihez webcamera kell és 3 led.

    Az ami a GR-ben van az ne ámitson téged, ugyan ugy csak 3 dofos, mert csak a fejed forgására reagál ,de például a vizszintes függöleges és kereszt irányú mozgást nem érzékeli.
    TEhát nem növekedik vagy távolodik azáltal egy virág képe, hogy te elöre hajolsz vagy sem.
    6 dof-al meg lehet azt csinálni, hogy csak a fejed elmozditásával kihajolsz a fal mödül, vagy közel hajolsz a möszereket megnézni.

    GV-nen sztem ilyet nem tudsz ,csak körbeforogni.

    A 3dof-ot megminden androidos telefon tudja amibe van giroszkóp meg mozgásérzékelő. az én P7esem a kartonboxos szemcsivel is követi a forgásokat elég precizen, de például ha kétszer körbefordulok akkor a kezdeti pozicióhoz képest másholl lesz a kiindulási pozició. ugy értem a monitorral szemben elkezdek forogni és mire visszatérek a szemövegben klátott képen ugyan oda ahol elkezdtem a valóságban már lehet hogy oldalt lesz a monitor.

    Ez vagy a csüszás miatt vagy az érzékelés pontatlanságának vagy pedig a nem az 1:1 es leképzésnek köszönhetö.

    EDtracker

    [ Szerkesztve ]

  • Kicsimix

    őstag

    válasz Chal #772 üzenetére

    Nyilván van rajta vám meg áfa csak a szállítási díjakkal nem értek egyet.
    Meg azt nem tudom honnan az info ,hogy Palmer nettó árra célzott mert mikor a pl a GV-nek 99 dollárt jelöltek meg az is végfelhasználói ár volt és amazonon ennyi is.
    De pár hét és megtudjuk.
    Én UK-ból szoktam rendelni néha még a szállítással együtt is olcsóbban jövök ki.. (DHL 2400 ft körül volt utoljára azthiszem) Na de nekem off ez a téma.

    ...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

  • Chal

    addikt

    válasz Kicsimix #780 üzenetére

    Bármilyen terméket ha bejelent egy amerikai cég, és azt mondja rá hogy 100 dollár, akkor az úgy érti, hogy az USA-ban ennyi a listaára nettóban, és ennyit fogsz látni a webshopjukban is. Az a te magánügyed, hogy neked a a végső ár a te országod törvényei alapján hogy fog alakulni. Az amerikaiak mindig nettóban beszélnek amúgy is, mert náluk nincs áfa, csak egy un. "sales tax". A legtöbb helyen a boltokban is a nettó ár van kiírva, és a pénztárnál számolják hozzá az 1-10%-ot (van ahol 0-at). Azok a cégek meg pláne így gondolkodnak akik 20+ országba szállítanak, hiszen honnét tudnák hogy aki olvassa/hallgatja (legyen az egy helyi kereskedő, vagy egy magánszemély), az éppen hol lakik, és mi vonatkozik rá? Főleg hogy náluk vagy elhanyagolható ez, vagy nincs is, nálunk meg ugye 27%, Luxemburgban meg 15% a tax/vat/áfa. A vám dettó.

    A 99 dolláros GV-t pedig tényleg annyiért teszed a kosárba az amazonon, csak a végén nem annyit fizetsz, kivéve pl ha egy 0% sales tax-os államban élsz az USA-ban.

    [ Szerkesztve ]

  • Kicsimix

    őstag

    válasz hangszoro #1048 üzenetére

    Ezt cáfolnám... Ha Cardboard-ként használom a GV-t köszönőviszonyban sincs azzal mintha rendesen futtatnám az Oculus rendszerével.. Sokkal jobb élményt ad a GV.

    ...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

  • Kicsimix

    őstag

    válasz hangszoro #1067 üzenetére

    Nem egészen bár a szoftvernek is köze lehet hozzá de a GV vajsimán és pontosan követi érezhetően a mozgásom míg ha CB-ként használom ez nem mondható el róla. Össze sem tudom hasonlítani..

    ...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

  • Dyingsoul

    Topikgazda

    válasz beta #1983 üzenetére

    Megtörtént, köszi! :)

    Egyébként folyamatban van az új összefoglaló szerkesztése, napok kérdése és kész lesz. :DDD Ha szeretnétek bele javasolni valamit, akkor azt is megírhatjátok (ami a fentihez képest még benne lesz, a Playstation VR és a GV + egyéb mobilos VR eszközök). Egyébként a továbbiakban a fenti összefoglalót már csak akkor módosítom, ha elkészül az új.

    [ Szerkesztve ]

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • Menthirist

    veterán

    válasz Dyingsoul #2003 üzenetére

    "és 9 darab LED biztosítja majd, aminek jelét egy külön megvásárolható kamera vagy a Playstation Move képes majd fogadni"

    Helyesebben: a szemüveg 9 darab ledjét és a két playstation move kontrollert a külön megvásárolható kamera érzékeli. Ugyanis eddig is a külső kamera detektálta a move kontrollereket (tudtommal), ez a kamera nézi mostantól a szemüveget is. Illetve lehet kicsit kihangsúlyoznám hogy a szemüveg és a tévé a dobozhoz csatlakozik, és a doboz csatlakozik a ps4-hez. Kicsit kevéssé volt értelemszerű a leírás alapján hogy amúgy erről van szó.

    "Oculus Store - GV-hez is!"
    Inkább GearVR-hoz is! Szerintem egyértelműbb mint a GV

    Illetve részemről ahogy a FOV-nál is elsőnek a rövidítés, utána az angol név majd a magyarázat jön, úgy a Screen-Door Effect (hivatalosan tudtommal kötőjellel írják) is elsőnek írnám az SDE-t, majd az angol nevet és a magyarázatot.

    Amúgy korrekt munka, köszönjük.

    [ Szerkesztve ]

    Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

  • Dyingsoul

    Topikgazda

    válasz Menthirist #2005 üzenetére

    Köszi az észrevételeket!

    GV-t azért használtam mert a fórumban már korábban elkezdték a rövidítését, nem tudom honnan jött nekik de én is totál átvettem. Akár a GVR-t is javasolhatnánk, de nem tudom melyik a szélesebb körben elfogadott rövidítés akár redditen vagy más külföldi fórumokon ezért ezt a topikot és az itt fórumozókat vettem alapul.

    "Oculus Store - GV-hez is!" itt átírtam, de akkor kérdés, hogy írjam át a másik 3 helyen is ahol előfordul ugyanitt a VR tartalmak között? Illetve ha már itt tartunk az összefoglalóban több helyen is használtam más rövidítéseket amik szintén megtalálhatóak a szlengszótárban, gondoltam ez így rendben lesz vagy mégsem (Pl.: HMD) ? :F

    Az SDE rövidítést egyfelől azért nem támogatom mert még sehol nem olvastam így (ettől függetlenül rövidíthetik máshol csak én nem találkoztam vele), mindenhol ahol eddig olvastam teljesen ki volt írva, másrészt meg ez nem mozaikszó gyűjtemény, hanem szlengszótár, ahol szerintem nem követelmény az, hogy az első alak rövidítés legyen mivel akkor a Motion Sickness-t is rövidíteni kellene ms-nek ami szerintem több zavarhoz vezetne a fejekben, mint amennyi hasznot hozna.

    [ Szerkesztve ]

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • Menthirist

    veterán

    válasz Dyingsoul #2006 üzenetére

    jó hát ha mások is azt mondják maradjon GV, akkor részemről aztán mindegy, csak azért mondtam mert ugyan elég sok különféle vr oldalt, cikket meg fórumot olvasok, a GV valahogy nem szokott szembe jönni velem. Ellenben az SDE-vel, amit viszont lépten-nyomon olvasok, és itt is használatban van a topicban :D

    [ Szerkesztve ]

    Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

  • Dyingsoul

    Topikgazda

    válasz trialboj #2045 üzenetére

    A Blitzwolf amit linkeltél 26$, amit én linkeltem 19$ és kontrollert is kapsz hozzá. Hogy lehetne olcsóbb a Blitzwolf? :DDD Mellesleg ennek a fehérnek is "bőr" szivacs része van és itt a bőrt kell idézőjelbe tenni, nem a szivacsot. :K A lencséket a VR Box 2-ben is tudod X-Y tengelyen állítani. A kettő közül egyébként én is a Blitzet ajánlanám inkább csak azért mutattam a VR Box 2-t mert úgy láttam rajtad, hogy neked minden ezres számít az árban. Köztük kb csak a lencse az egyedüli különbség, de erről nem tudunk semmit, nem olvastam összehasonlítást sehol de szerintem ebben az árkategóriában teljesen mindegy, nem lehet akkora különbség.

    Ezeket csak azért írtam le, hogy ne ezeket az érveket hozd, mert ebből csak az értékelések mennyisége a helytálló a választáskor. Én is több-jobb értékelésűt választanám, szóval ebben egyet értünk. Egyébként ezeket legfőképp azok pontozzák le, akiknek nem mennek a telójukkal a VR alkalmazások és azt hiszik a szemüveg a hibás (elég lefordítani pár orosz vagy török értékelést)...

    Mindkettőnek egyébként hatalmas hiányossága/hibája: az orrész nem párnázott ami igen kényelmetlenné teszi hosszabb használat esetén. Ezt házi tuninggal saját kreativitás szerint lehet orvosolni, csak nem árt számolni vele. :)

    Kicsimix kolléga egyébként korábban belefotózott a Gear VR lencséjébe működés közben, ő Galaxy S6ot használt, aminek a felbontása 1440 x 2560, ami pont kétszer akkora, mint a te készülékedé. Ezt csak úgy viszonyítás képpen mutatom neked, egyébként én néztem 720p-s és 1080p-s telefont is kínai VR szemüvegben, mindkettőn látszódtak a pixelek, a 720p-sen eléggé kivehetően, de attól is el lehet vonatkoztatni, lehet még attól élvezni a tartalmakat főleg ha érzékeny vagy a mozgásra. Egyébként ez teljesen emberfüggő, van akit zavar, van akit nem de abból ezt nem lehet megállapítani, hogy szabad szemmel nézed a telefont.

    Ha érdekelne még mobilos témában hsz-ek, GV-re keresve Gear VR témában ugyan, de mobil VR tartalmakról találhatsz érdekes hsz-eket.

    (#2048) HAX: Sajnos ez az app úgy ahogy van nem ér semmit sem. Nekem mindkét szenzort kipipálja (specifikáció szerint is rendelkezik velük a THL W8s-em), mégsem működik egyetlen VR app sem. Lehet a Jelly Bean 4.2.1-es rendszer az oka, lehet, hogy más amire nem jöttem rá, de egyszerűen nem működnek a szenzorok a VR appok alatt.

    Én inkább azt tudnám tanácsolni, hogy VR szemüveg vásárlás előtt tölts le olyan appokat amik elindulnak a telefonodon és megnézed működik-e a követés szemüveg nélkül. Néhány app azt írja "helyezd be a szemüvegbe a telefont" Ezt csak úgy érzékeli, hogy egy olyan mozdulatot csinálsz telefonnal a kezedben, mintha behelyeznéd a fejed elé (gyroszenzort használja ennek észleléséhez sok esetben, amit könnyű így kicselezni) esetleg letakarod a fényérzékelőt is közben mert azt is használhatja ehhez.

    [ Szerkesztve ]

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • Sly189

    senior tag

    Sziasztok,

    nemrég csöppentem bele egy S7 és egy GV párosításával a VR világába.
    Ahogy próbálgatom, szememet nem bántja, nincs furcsa érzésem utána.

    Valaki próbált már mondjuk egy 30 perces sorozatot, esetleg teljes filmet nézni VR Videó lejátszóval?
    Milyen időközönként érdemes vagy kell e egyáltalán szünetet tartani? (itt ugye nem mozog a fejünk jobbra - balra mint az egyéb alkalmazásoknál )

  • Dyingsoul

    Topikgazda

    válasz Yutani #4486 üzenetére

    A probléma az, hogy rengeteg ilyen kombináció van (mármint sokféle telefon és sokféle kínai VR szemüveg) ezért nehéz lesz a kérdésedre pontos választ találni.

    Ami biztos: Ha GearVR-t próbáltál ki, a Samsung telefonoknak sokkal nagyobb a pixelsűrűségük, mint a Te telefonodé így a kép is pixelesebb lesz. A követéshez is sokat hozzátesznek a beépített szenzorok (Gyrometer, Accelerator, Proximity) és szvsz a FOV is nagyobb, mint a legtöbb kínai VR headset esetében.

    Ennek ellenére azt szoktuk mondani a topikban, hogy egy kínai headset megéri a 2-3ezer forintot, inkább mint egy S7 + GV, mert akkor már inkább Vive-ra, Riftre, vagy PSVR-ra éri meg költeni. Ez utóbbi 3 mindent sokszorosan üt élményben. Szvsz most a VR-ra hatványozottan igaz az azt kapod amit fizetsz mondás. A 2-3 ezer forintos VR élményért olcsó élményt kapsz, a százezres élményért pedig prémium minőséget.

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • Raymond

    félisten

    válasz Márton #5500 üzenetére

    Utannaneztem gyorsan mert erdekelt, itt van eleg sok hasznalhato info (meg Carmack is beszolt :) ): [link]

    Volt ahol a komplett GearVR uninstall/reinstall megoldotta a problemat es a par linkelt kepbol plusz infobol itelve es szoftver problema ott ahol a telefon nem update-elte magat az uj GVR-hez. A leirasokbol ugy tunik vannak esetek amikor eleg nehez rabirni a telefont hogy ezt megtegye.

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

  • Dyingsoul

    Topikgazda

    válasz Márton #5500 üzenetére

    Galaxy S7. Sima, nem edge. Nekem nem tűnt fel semmi, de majd ha legközelebb használom akkor megpróbálok ezekre odafigyelni. Az viszont biztos, hogy a kép középen a legélesebb, illetve nagyon be kell állítani ahhogy, hogy jó képet láss. Ha pár mm-rel arrébb van a HMD, akkor már nem éles a kép, színtorzulás is van. Viszont könnyű megtalálni a sweet spotot.

    Sajnos a fehér GV-t nem próbáltam, így nem tudom összehasonlítani olyan szinten, ahogy te. Viszont szerintem Vive-ban sem kellemes a kép szélét nézni, ott is sokkal jobb a kép középen nézve és úgy mozogva. A hullámosodást kipróbálom ma vagy holnap este.

    (#5503) Raymond: Ebben a reddit témában igen sok érdekes dolgot lehet olvasni! A fene tudja, hogy kinél mi okozta a problémát, de úgy tűnik jelen volt azt viszont nem tudom hogy lett-e már javítva a dolog.

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • Dyingsoul

    Topikgazda

    válasz Raymond #5507 üzenetére

    Nem tudom, gondolom megy... miért ne menne? :F Ez már nem béta, már a szolgáltatósok is megkapták a 7-est akkor csak megy vele.

    Egyébként fenti problémához: bár mondom még egyszer, hogy nem néztem meg nagyítóval, hogy a kép széle hullámzik-e mikor lassan mozgok, de ha így is lenne tutira nem immersion breaking. Mikor behoztam a kollégák majd leestek a székről mikor beültek a hullámvasútba. Volt akit annyira megzavart, hogy nem tudott megszólalni amíg a fején volt, de olyan is volt aki meg nem bírta és levette. Nem azért mert rosszul lett, hanem ő úgy fogalmazta meg, "az agyam egyik féltekéje azt mondja, hogy ott vagyok a hullámvasúton, a másik meg azt, hogy te hülye, rajtad röhög a fél iroda" ezért kényelmetlenül érezte magát és levette mert nem tudta eldönteni, hogy most élvezze-e azt, hogy egy vasúton ül, vagy erőltesse az agyába azt, hogy "ez nem a valóság".

    Szóval most így azt tudom csak mondani, hogy nálam vagy nem jelentkezik a hibajelenség, vagy létezik de semmiképp nem immersion breaking. Én a magam részéről vagy 5-6 órát használtam és nem vettem észre magamtól ilyesmit, sőt a GV élmény Vive-hoz képest meglepően jó! Csak több minőségi tartalom kellene...

    [ Szerkesztve ]

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • Dyingsoul

    Topikgazda

    válasz hito #5537 üzenetére

    Az elmélet az, amit te is írtál fentebb: a nagyobb kijelző szerintem valamivel nagyobb betekintési szöget ad, a kisebb kijelző viszont nagyobb pixelsűrűséget. Pixelsűrűségben egyelőre nem létezik placebo, mivel nincs olyan VR eszköz a piacon aminek feleslegesen nagy lenne a pixelsűrűsége... És egy darabig nem is lesz. :)

    Szvsz bármelyiket választhatod, mindkettőnek van előnye-hátránya. Én a helyedben egy mobil készülék típusát nem a VR kérdésben dönteném el, hanem a többi funkció, drivertámogatás és egyéb érvek helyezendőek előtérbe.

    (#5500) Márton: A hétvégén bőven kiteszteltem a fekete (323-as) GV-t. Semmi hullámosodás nincs a széleknél, tökéletes az optika. VD2-es 6.0.1 Marshmallow előtti utolsó frissítés. Nem tudom mikor megyek át 7-esre, egyelőre jó nekem itt.

    [ Szerkesztve ]

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • suniland

    csendes tag

    válasz #44630784 #6199 üzenetére

    Koszonom a kimerito valaszt, es meg rabolnam kicsit az idodet :-)

    Tehat akkor a 3. szenzor menjen USB2-re ez legyen a hatso? Vagy inkabb az elsok kozul valamelyik?
    Ha nem 15 meterre akarom a HDMI es az USB-t hosszabbitani, akkor ezek a lentebb irt kabelek jok lennnenek?
    Csak 3 meterre kellene. Vagy mar itt is Aktiv kabeleket kellene haszanlni? (egyebkent mit is jelent az Aktiv? :-)

    Vagyis a

    - Szemuvegnek a HDMI-jet es USB-3-at kellene hosszabbitanom
    USB 3.0 hosszabbító kábel 3.0m (Equip - 128399)

    HDMI kábel v2.0, 3.0m (Swivel) (Equip - 119363)

    - A hatso szenzornak a kabelet, ami USB 2.
    A fenti USB 3.0 hosszabbitobol hasznalnak itt is egyet
    USB 3.0 hosszabbító kábel 3.0m (Equip - 128399)

    A ket elso szenzor kozvetlen USB 3-as csatlakozoval menne a gepbe.

    ----------------------

    Egyebkent ez az alap felallas:

    Ebb egy ilyen alaplapot neztem ki:
    Gigabyte GA-H270N-WiFi (mITX) (GA-H270N-WiFi)

    VR ready alaplap, gondolom itt akkor meglesz rajta minden ami kell.

    Videokartya meg ez:
    GIGABYTE GTX 1060 6GB GDDR5 Mini ITX OC (GV-N1060IXOC-6GD)

    Haz:
    Thermaltake Core V21 Window (CA-1D5-00S1WN-00)

    virtuall.hu - érdekelnek már ma a jövő technológiái, mint pl a VR

  • Dyingsoul

    Topikgazda

    válasz Clinik #6375 üzenetére

    Szia!
    Milyen árkategóriában gondolkodsz?

    A mobil VR fronton hatalmas fölénnyel a GearVR vezet. Én próbálgattam VRBoxokat és GV-t is, igen nagy a különbség. Nem csak abban, hogy papíron mekkora a felbontás de a szoftveres támogatásban amit már csak akkor veszel észre mikor kezedben a kütyü, kipróbálsz 4-5 demo-t és a szemüveget levéve azt kérdezed magadtól: "Ennyi?". A GearVR-t felcsapva egy külön store-ba kerülsz ahol rengeteg a böngészni való és ingyenes tartalmak is vannak amik nem fulladnak ki egy este alatt.
    Így ha szűkös a keret én Galaxy S6-ot ajánlanék.

    Másik érdekes megoldás lehet a Xiaomi de azt nem tudom ők milyen szoftveres támogatást tettek mögé, topikban sem nagyon járt olyan ember aki adott volna visszajelzést róla.

    Minden egyéb szvsz csak bohóckodásra való de ez csak az én véleményem attól te még élvezheted de sokat nem szabad várni a mobil VR-tól, GearVR-tól sem. (Ezeken próbáltam a mobil VR-t: iphone 6, 6 plus, Lenovo Golden Warrior A8, Galaxy S7, VR Box 1, VR Box 2, GearVR).

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • Dyingsoul

    Topikgazda

    válasz Gaborka30 #10052 üzenetére

    Elméletileg a dobozban kellene lennie, én nem találkoztam még olyan GearVR kiszereléssel aminek a dobozából ez hiányzott... Én Kínából rendeltem GV-t, a feketét (talán SM323 a típusszáma) és annak volt a bobozában. Igaz ahhoz még nem járt kontroller, de első körben a dobozt jól átnézném a helyedben, keress valami "contents of package" jellegű dolgot a dobozon, mert szerintem neked is dobozos tartozékként kéne hogy megkapd. Ha így van akkor lehet menni reklamálni a T-nél. Esetleg ha mondasz szériaszámot, dobozon valahol fel van tüntetve akkor lehet utána tudunk nézni neten is.

    Szerk: US oldal szerint van a dobozban ilyen átalakító.

    Ezt a részt keresd meg a dobozon:

    "Connectivity
    USB
    Phone Connection : USB Type-C & micro USB
    Additional USB Port : USB Type-C for power connection, OTG USB Memory, 3rd-party controller"

    Ha van ilyen akkor tartozék és kiszedték belőle.

    Szerk2: Amúgy a Telekom oldalán is ezt írják:
    "Extra
    MicroUSB és USB C csatlakozó"

    [ Szerkesztve ]

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • Dyingsoul

    Topikgazda

    Én egyelőre ezeket kosaraztam be, holnap még morfondírozok azon, hogy akarok-e többet költeni... :DDD

    Pár szóval indokolnám is:
    Titans of Space 2.0: Az első verziójával játszottam GV-n, hatalmas élmény volt, nem csak számomra. Kíváncsi vagyok rá mit tud a Riftben.

    Katana X: Egy Fruit Ninját mindig is ki akartam próbálni VR-ban. Értékelések alapján ez sokkal több, mint egy egyszerű Fruit Ninja.

    I Expect you to die: Thevr videójában láttam az elejét még anno mikor kiadták + jött hozzá új tartalom + a topiklakók dicsérik. :)

    The Solus Project: Tetszik az alapsztori, jók az értékelések, űrös téma számomra minden mennyiségben jöhet + kiskuplung is bevállalta. :DDD

    The Gallery - EP1: Call of the Starseed: Na erről tudok a legkevesebbet de ahogy elnéztem a trailert nem is baj. :DDD A Sztorira itt is kíváncsi vagyok, kalandjáték mindig jó.

    Keep Talking and Nobody explodes: Hatalmas társasjáték, régóta fáj rá a fogam, a legutóbbi leárazást kihagytam sajnos de ezt semmiképp nem hagyom ki. Régen úgy csajoztak az urak, hogy "Feljössz hozzám megnézni a bélyeggyűjteményemet?". Ezzel lehet úgy is, hogy "Feljössz hozzám bombát hatástalanítani?" :DDD

    Azt hiszem most ennyi fér bele, de a Superhot VR-on még gondolkodom kicsit mivel időm nekem sincs sok (karácsonykor viszont rengeteg lesz).

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • Dyingsoul

    Topikgazda

    válasz emiki6 #12709 üzenetére

    5k-ért a GV instant vétel szerintem. Én rosszabbra számítottam, kellemesen csalódtam benne. Kínai VR headsethez képest ég és föld a különbség számomra. Egyébként már csak az Oculus storeban elérhető ingyenes appok miatt is érdemes megvenni, az Epic Roller Coaster-t szerintem mindenképp próbáld majd ki! :)

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • Dyingsoul

    Topikgazda

    válasz emiki6 #12714 üzenetére

    Én VR Box nevű headsetet próbáltam. Az sem rossz, de a jó nem olyan. :) 5k pénzért pedig szinte ajándék. Bár ahogy elnézem a használt piacot 5-8k körül vannak fent itt hardveraprón. Egy ideje nem néztem a használt GV árakat, engem meglepett. igaz én anno a feketét vettem Koreából ~11.500 környékén, kupon kóddal. Ha belegondolsz ez az átlag közép kínai noname VR headsetek árában van, szerintem attól hatványozottan többet nyújt a GV. Arra figyelj majd, hogy ha esetleg fólia van az S7-eden azt felgyűrheti a GV mikor behelyezet a telefont. (én kivágtam a home gomb alatt egy darabot a fóliából mert nem volt vele kedvem szórakozni)

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • emiki6

    veterán

    válasz Dyingsoul #12715 üzenetére

    Igen, hát annyiért egy használt GV mint egy új kínai igencsak megéri. Szépen lement az ára, ami érthető, mert 2015-ös, de általában nincsenek lehasználva, mert mindenki megveszi, kipróbálja, azt elrakja, mert jó-jó, de azért mégis csak egy mobil vr... Valószínű én se fogom állandóan használni, csak ritkán, de 5k-t megér, főleg, hogy Márton rábeszélt, hogy nem olyan rossz, ha kicsivel kisebb az a fov... :K

    Nincs fóliám, ha tennék rá, akkor lehetne akár műanyagból is a kijelzővédő ;]
    Természetesen vigyázok rá, ennyi a titok. Azért a biztonság kedvéért kapott egy vékony tokot, mert ha azt nem teszek rá, akkor karcolódna a kamera is, ha csak letenném bárhova...

    Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

  • Dyingsoul

    Topikgazda

    válasz Márton #14515 üzenetére

    Te a GearVRt headset nélkül használtad? :Y
    Simán be lehet dugni GVbe helyezett telefonba a headsetet és lehet úgy használni, még Rifthez képest is igen jó a hanghatás.
    Érdekes ez a túlmelegedés figyelmeztetés, én nyomtam tobbszor is 40-50 percet is egy huzamban Gear vrban és egyszer sem figyelmeztetett semmire.

    [ Szerkesztve ]

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • Dyingsoul

    Topikgazda

    válasz Márton #14519 üzenetére

    S7-tel igen (sima S7, nem Edge). A lustaság a te hibád. :P Remek volt a headsettel minden élmény amit próbáltam (Ocean rift, ingyenes és fizetős rollercoaster játékok pl Rilix meg a haunted mine vagy mi volt a neve, volt valami suicide squad-os játék, az a horgászós, temple run azt hiszem meg valami ingyenes stratégiai játék meg még vagy 10-20 játékot próbáltam amik címére nem is emlékszek, egyszer még multiztunk is valami haverral). Headset nélkül nincs is értelme egyébként, a hang majdnem ugyanolyan fontos az immerzióhoz, mint a kép. Ezt teszteltem is mert voltak ismerőseim akikre rátettem headset nélkül a GV-t, majd headsetet is csatlakoztattam jó hangerőn és a reakcióik teljesen különbözőek voltak. Pl az egyik srác kipróbálta hangszóróval a Rilixet, huhogott meg minden, de a székben alig mozdult meg. Aztán közben kikerestem a headsetet és amúgy is lelkes volt mert tetszett neki, másodjára már headseten volt és markolta a karfát, a törzsével eldőlt a kanyarokban és hasonlók. Persze én is kipróbáltam és szerintem értelmetlen telefonos VR élményről beszélnünk ha a hangszórót használja valaki headset helyett, ahogy most tapasztaltad a különbséget a Go-val is csak a Go még látványban is rátesz gondolom Bár az S7 kijelzője teljesen jó és én még a Rifthez is bátran merem hasonlítani a GV+S7 kombót, nem úgy mint a kínai telefon+szemüveg kombót (bár a Xiaomi megoldását nem próbáltam de az közel lehet a GV-hez, viszont kétlem hogy túlszárnyalná).

    A headset kábele mégis hogyan zavarhatna egy telefonos VR élményben? Ez nem Roomscale, hogy zavarhatna, ezért ezt nem is értem. :F Még úgy is oldalra lehet lökni a headset kábelt, hogy a testedhez sem ér hozzá, pláne elég hosszúak ahhoz, hogy a fejedtől a füledig elérnek, a bluetooth headsetet ezért pláne nem értem miért is kevered ide. Nem tudom mi macera van azon, hogy bedugod a headsetet a telefonba és úgy helyezed be a GV-be. Szerintem próbáld ki így is, hogy meg van a Go, ha még nem gyalultad le az Oculus-os alkalmazásaidat a telóról, A Go-t biztos nem veri oda de attól még meg fogsz lepődni ha eddig egyszer sem próbáltad headsettel. (jah és nem csak a gyári headsettel próbáltam hanem egy Xiaomi-val is meg egy kommerzzel is, mindegyikkel tökéletes volt az élmény.)

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • Márton

    nagyúr

    válasz Dyingsoul #14521 üzenetére

    Fura, akkor nehogy eladd azt az S7-est, aranyat ér! mivel rengeteg a panasz túlmelegedésre, ha rákeresel bármilyen fórumon.
    Hogyne lehetne hasonlítani a Rifthez képest? Kizárólag képminőségben még jobb is a GVR: nagyobb felbontás, és zéró godray!
    Bármilyen kábel igenis zavart, csiklandozza a nyakam ha rálóg, kezemmel beleakadhatok, stb. A BT pedig úgy jön ide, hogy éppen ezért próbáltam BT fülessel is, de szinte az összes appnál delay volt vagy zajos jel. Gondolom annyira le van terhelve GVR alatt a teló, hogy BT kódolásra sem marad ideje. Akkor méghamarabb túlmelegedne, és senki nem venné :)

    Neked más a tapasztalatod, elfogadom, de a posztom lényege a GO felé érdeklődő usereknek szóló kedvcsináló volt.

    Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

  • Dyingsoul

    Topikgazda

    válasz Sirandrish #15024 üzenetére

    Nem értem mi bajod van a kinézettel. :F Ez egy játék telefonra. Nem konzolra és nem PC-re.
    Én azt tanácsolnám neked, hogy menj el a SES-be ha még ki lehet próbálni akkor próbáld ki ott vagy kérj meg egy ismerőst, hogy próbálhasd ki az övét. Az árához képest szerintem jó a Gear VR mókázni de telefonos VR-tól alapból nem szabad sokat várni.
    Mondjuk én a helyedben semmiképp nem vennék 40k-ért GV-t. Sokkal inkább egy használtat. GV1-es már van 5000ft körül, GV 2-t most egyet sem látok, de szerintem 15 körül biztos azt is lehet kapni. Ezeket jellemzően nem használják annyit, hogy bármitől tartanod kellene (kosz, zsír, kopás, stb). Egy tisztasági törlőkendővel áttörlöd (a lencsét mikroszálassal) és kész a használatra. Ha nem jön be, akkor meg felteszed apróra és ugyanannyiért vagy 1000 HUF bukóért eladod.

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • Dyingsoul

    Topikgazda

    válasz Sirandrish #15029 üzenetére

    A GV1-gyel lehet, hogy nem, de 2017-es note8-cal kompatibilis GV-vel mennie kell.

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • Dyingsoul

    Topikgazda

    Visszaolvastam de az új Rift trailert még nem láttam, hogy linkeltétek volna. Íme. Kicsit másabb hangulata van, mint az előzőnek, de szerintem ez is jól sikerült. :) Viszont érdekes, hogy sok jó játék nem kapott helyet egyikben sem. Ezt a Brass Tactics-et még GV-on próbáltam és nem rossz játék de szerintem nem nagy szám.
    És most a Rift újra 400$-os akcióban van ahogy látom de az Oculus oldalán úgy írja, hogy "amíg a készlet tart". Minket itthon illetve az EU-ban ez nem tudom mennyire érint.

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • Raymond

    félisten

    válasz a2d2 #21580 üzenetére

    Nem jatszhato minden stream-elve igy a PCVR marad. Foleg ugy hogy a mostani megoldasok is Oculus-on kivuliek, remelem lesz osszel valami nativ tamogatas. Ha Carmack megcsinalja azt hogy lemegy a total latency jelentosen 50ms ala es az Oculus Home-bol lehet stream-elni akkor az nagy lepes lesz. A masik dolog az ergonomia - azert itt a CV1 jelentosen jobb mint a Quest hosszabb hasznalat mellett. Majd ha lesz masik faceplate akkor ez lehet valtozik, de egyelore a VRcover talan valamikor szeptember vegen tud szallitani az AMVR pedig nincs UK-n kivul (es raktaron ott sincs most ha jol neztem) pedig az lenne a jobb termek a bemutatok szerint.

    A telo felbontasa mindegy, a render target a HMD-knel fuggetlen a fizikai felbontastol. Az alap a GVR/Go-nal peldaul 1024x1024 de ha 2880x1440-et allitasz be akkor is ugyanannyi fizikai pixelt fok a kijelzon elfogadni mint az alappal. Nem valtozik a terulet ahol megjeleniti a kepet, csak a felhasznalt belso render valtozik es ha nagyobb mint a fizikai felbontas akkor elesebb kepet kapsz a super sampling-nak hala. A Quest eredetileg 1280x1280 volt, de a megjelenes elott ez megvaltozott 1216x1344-re. a lesz idom majd tenyleg ranezek es kompilalok egy sajat binary-t az ALVR-bol ahol a Quest felbontasai lesznek valaszthatok 2432x1344, 3040x1680, 3648x2016) aztan meglatjuk hogy birja a GF1070 a kodolast. Az NVenc doksik szerint meg azt a legmagasabbat is birni kene 72Hz-el, de pontosan ilyen nincs ott mert az a standard 3840x2160@60 felbontast emlit csak de az a 1.5x Quest felbontas 6%-al tobb pixel es nem tudom hogy viseli el azt hogy kepet kell kodolni. Na persze ha kozben Oculus lepne valamit akkor nem kell ezzel szorakozni :)

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

  • Raymond

    félisten

    válasz a2d2 #21583 üzenetére

    Nem valtozott semmi, ez mindig is igy volt. VR-ban amit a jatekok hasznalnak az a "render target" - egy X es Y felbontasu textura amibe renderelnek. Az SDK (Oculus vagy OpenVR) fogja ezt, eltorzitja es kikuldi a HMD-re ott a kijelzon megjelenik es a lencsek visszatorzitjak. Ez a render target beallitas mas es mas a kulonbozo HMD-knel. A PC-n ugy van hogy a felbontas nagyobb mint a kijelzo fizikai felbontasa mert a lencsek torzitas miatt tobb pixel kell kozepre hogy aztan a vegen 1:1 mapping legyen ami a szemedig eljut. A CV1-nel a defaul 1.0 render target peldaul 1344x1600 per szem pedig a kijelzo 1080x1200 csak. A mobil platformoknal ez nem igy van, ott a default render target a fizikai felbontasnal kisebb mert nincs a SoC-okban eleg kakao. A GVR es a Go is 1024x1024 pedig a GVR-nal a felbontas a telefontol fugg a Go-nal pedig 1280x1440 jon ki egy szemre. A Quest-nel ugyanez van - az 1440x1600 felbontasra csak 1216x1344 alapbol a render target. Stream-elesnel ezt lehet feljebb tolni, mert ott a SoC nem jon kepbe a renderelesnel es ha a PC birja akkor miert ne, a SoC a HMD-n csak dekodolja a stream-et. Igy a kep sokkal szebb/elesebb lesz.

    Szerk:
    "Carmack amúgy nem fogja csiszolni a sztreamet mert azzal a rift S alatt vágná a fát."

    Tavaly osszel: [link]
    Par hete: [link]
    Plusz egy-ket honap mulva jon a Cosmos amiben lesz streaming igy lesz egy kis nyomas is.

    [ Szerkesztve ]

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

  • Dyingsoul

    Topikgazda

    válasz Polllen #22252 üzenetére

    Ezt én tökéletesen értettem és a hozzászólásom java erről is szólt, a megszokásról. :B

    (#22257) Magyarfarkas: Én sem tudnék ekkora késéssel játszani.. Engem már az is kiborít, mikor 90-ről leesik az fps, mert nem olyan folyamatos, fluent képet látok. Egy jó nagy lavór nélkül ki sem merném próbálni ezt az ALVR-os megoldást pedig én 3 órát is elvagyok Riftben. :DDD De hát különbözőek vagyunk, mindenkinek más a prioritás és ezt tudni kell elfogadni.
    #22258: Na pont erre gondoltam, így ahogy írod. :) Mondjuk azért megnéztem volna milyen állapotban volt a "túlhasznált" Vive. Biztos én vagyok az űrlény de pl ASUS mecha billt visszaküldtem gariztatni és előtte teljesen billentyűnkként szétszedve megtakarítottam... Azért a szervizben is emberek dolgoznak és egy gány cuccot én sem fognék meg. Úgy nézett ki, mint ami új, csak épp nem működött. Kaptam is vadi új cseredarabot, újraindított garanciával.

    Kicsit bánom, hogy egy barátomnak odaadtam a GearVR átalakítót és most nem tudom használni az S7-tel a GV-t. Eskü tennék egy próbát és megírnám a frankót, hogy milyen a Rifthez képest bár már a 70 ms hallatán is egyértelműek számomra a hátrányok. Ha tornázni akarom az agyam arra ott a programozás, ha kínozni arra meg a pálinka... :U

    [ Szerkesztve ]

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • Raymond

    félisten

    válasz csabicsepp #26212 üzenetére

    Hat, 50-ert jobb lenne :) Szep allapotban van a kepek szerint, ha 50-ert odaadja akkor szerintem viheted. Aztan ha nem jott be akkor maximum tovabbadod, de igy lesz egy 6DOF eszkoz amivel azert joval tobbmindent jatszhatsz mint a 3DOF GVR-al.

    Szerk: meg ahogy most mennek a dolgok azt hiszem minel kozelebb lesz a HL Alyx megjelenese annal nehezebb lesz uj vagy hasznalt PCVR HMD-t venni jo aron.

    [ Szerkesztve ]

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

Új hozzászólás Aktív témák