Hirdetés

Aktív témák

  • SSJ2Vegeta1

    csendes tag

    Sziasztok!

    Van egy dokkolóm, meg egy 4tb-os HDD-m, most 2 hétig másik HDD-vel használtam a dokkolót, a napokban próbáltam újra a 4tb-osat beüzemelni, be is kapcsol, megjelenik, látok mindent rajta, de mikor elkezdek pl tölteni rá utorrenttel, persze lehet, hogy nagyon nincs köze hozzá... akkor megszakad a kapcsolat:
    "Az eszköz nem áll készen"

    Dokkoló ki-bekapcs megoldja, de ha megint próbálok tölteni, akár csak seedelni is, egyszer csak megunja és előjön ez a jelenség. Néztem rajta 15 percig videót, nem szakadt meg, volt, hogy nem indítottam el egy torrentet sem azok közül, ami ezen a hdd-n van, működött órákig, most is működött, leakartam tölteni valamit rá, pár perc múlva elszállt.
    A hdd már szinte teli van, szóval hosszú ideig tudtam használni, nem tudom azóta mi történhetett, pláne, hogy mi lehet ez a jelenség, hogy működik, majd nem...

    Nem vagyok benne biztos, de talán ez a hdd esett le 30-40cm magasról kb műanyag tokban, régen ilyenekben árultak még a hdd-ket, ilyen félkör formák vannak a tok külsején.
    Lehet ekkor történt valami vele? De akkor sem értem, hogy miért működik, pl olvasásnál, írásnál meg nem.
    Ezt meglehet valamilyen programmal esetleg nézni?

  • King Unique

    titán

    válasz SSJ2Vegeta1 #1 üzenetére

    Hard Disk Sentinel programmal meg lehet/ kéne nézni, mert az is elképzelhető, hogy az adott merevlemez döglődik benne.
    De okozhatja akár a dokkoló USB vezérlőjének hibája is, ha állandóan eldobja a kapcsolatot...viszont ha a másikkal teljesen jó volt, akkor ez kizárható és a kábel kontakthiba is.

    HDD probléma (nem adatmentés) és Bittorrent topik javasolt ez ügyben.
    A felesleges topiknyitás elkerülése végett pedig használni kéne a keresőt: "HDD probléma".

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák