Már csak a befektetők és a hatóságok engedélye szükséges és a Google kezébe kerülhet a videotömörítő megoldása révén ismertté vált On2 Technologies. A keresőóriás 106,5 millió dolláros ajánlata egyébként még a duplája sincs annak az 58,4 millió dollárnak, melyet 2007-ben az On2 fizetett a finn Hantro felvásárlása során. Az On2 műhelyében készült el számos mobil és VoIP alkalmazás, valamint az Adobe Flash Player és Web2.0 videotömörítő megoldása is, de a cég partnerei között szerepel többek között az Adobe, Nokia, Skype, Move Networks és Brightcove is.
A Google tulajdonába kerül az On2
Előzmények
-
Google: Chrome OS netbookok számára
Az Android mellett a Google bemutatta a netbookok számára készített Chrome operációs rendszerét is.
-
Hamarosan beindul a Google Voice
Hamarosan elérhető lesz az előfizető valamennyi telefonszámát összefogó, ingyenes hívásokkal, hívótól függő hangposta bejelentkezéssel és a hangüzeneteket automatikusan szöveggé alakító funkciókkal kecsegtető Google Voice.
-
Ingyen Google Ion mobilok fejlesztőknek
A Google I/O konferencia alkalmával Android alapú modellek ezreihez juthattak hozzá a résztvevők ingyen.
-
Újabb fejlesztői versenyt hirdetett a Google
Közel kétmillió dollár összdíjazású fejlesztői versenyt írt ki a Google az Android 1.5 platform népszerűsítése érdekében.